Skocz do zawartości

Licznik który będzie mierzyć prawidłowo dystans


Filipeu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam licznika który, będzie mierzyć prawidłowo dystans bez pomyłki, dzisiaj zmieniłem mój stary licznik na licznik z kadencją i na 30.30 km, tracę 400 metrów, lub nawet więcej, nie wiem czy to przez to, że źle jest wpisany obwód koła czy teraz prawidłowo, ale szukam czegoś co pokaże prawidłową prędkość, z możliwością zrzucenia na endomondo, i nie skróci dystansu :D 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy masz szanse coś takiego znaleźć. GPS zawsze się myli +-10m to i tak jest bardzo, bardzo dobrym wynikiem. Jeżeli chodzi o liczniki działające w oparciu o koło to musiał byś za każdym razem jak wyjeżdżasz wpisać odpowiednią wartość względem ilości powietrza w kole - tylko pamiętaj żeby mierzyć siedzą na rowerze. W sumie jadą i tracą wodę powinieneś co jakiś czas korygować czy przypadkiem utrata wagi nie wymaga korekcji.

Ale mam pomysł jak byś złączył koło pomiarowe z łącznikiem do rowerów to może udało by się osiągnąć większą precyzje i nie mieć przekłamań rzędu 1,3%.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Kolega Nurek_ pytał skąd wiesz, który licznik dobrze pokazuje, bo możliwe jest to, że żaden z nich nie daje właściwego pomiaru. Nie zawsze jest o co kopie kruszyć, 100 w tę, czy 100w tamtą...

 Jeżeli masz licznik przewodowy, to do dobrego pomiaru potrzebny jest poprawnie zmierzony obwód koła. Dla purystów; trzeba kogoś do pomocy, kto przytrzyma nas na rowerze i mierzymy obwód przy obciążeniu roweru naszą osobą. Później jeszcze należy sprawdzić poprawność montażu magnesu i zbieraka, czyli czy odległość między nimi nie jest większa niż zaleca producent. I już masz najdokładniejszy pomiar z możliwych. Jak korzystam z licznika Sigma 1200, który sobie na rowerze tkwi cały czas a nawigację to czasem zakładam, a czasem nie.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Też uważam że najważniejszą sprawa jest zmierzenie co do milimetra obwodu koła i wpisanie do licznika. Używam od lat sigmy 5000 za 30 zł i nigdy problemu ze źle zmierzona odległością nie miałem (porównywane z gps-em). 

Odnośnik do komentarza

trzeba też wziąć po uwagę czy czujnik jest na przednim czy tylnym kole, przednie zawsze zrobi troszkę dłuższą trasę przy skrętach (szczególnie zygzakowanie w terenie, na podjazdach)
najlepiej skalibrować z gps na prostym odcinku(dodawać/odejmować kilka mm do obwodu koła)

Odnośnik do komentarza

Szukałeś czegoś czy oczekujesz że ktoś za Ciebie odwali brudną robotę? Z tego co widzę nie ma urządzeń dedykowanych pod endomondo. Jest masa urządzeń pod strave która notabene jest wzorowym softem.

Edytowane przez Yan
Odnośnik do komentarza

Nie ma chyba urządzeń dedykowanych pod endomondo.

W przypadku Garminów można to bardzo łatwo obejść, bo Garmin Connect (czyli system Garmina, z którym synchronizują się liczniki) można ustawić tak, żeby automatycznie przesyłał aktywności na Endomondo.

Jeśli chodzi o wybór/zaproponowanie konkretnego modelu, to nadal podałeś za mało danych... przede wszystkim brak założonego budżetu, więc nie unoś się i nie narzekaj, że nikt nic nie poleca, bo nikt nie czyta w myślach. Jeśli chodzi o samą synchronizację z Endomondo, to tak jak napisałem wyżej, chyba każdy Garmin się nada, ogranicza cię tylko cena, bo rozpiętość jest spora.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Filipeu napisał:

Cena nie gra roli. 

W takim razie możesz wybrać dowolny model Garmina -  jeśli nie potrzebujesz nawigacji w liczniku, to wystarczy np. model Edge 520, jeśli chcesz coś większego z dokładniejszymi mapami, to może Edge 820, abo coś z serii 1000 (niedawno wyszedł model 1030, chyba najbardziej zaawansowany póki co, ale pewnie ciężko jeszcze z dostępnością).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...