XandyMTB Opublikowano 5 Lutego 2022 Opublikowano 5 Lutego 2022 Cześć. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad wyborem opon do mojego MTB, obecnie jeżdzę na oponach Kenda Slant Six K1080 29x2,10”. Większość tras którymi się poruszam to asfalt/utwardzony szuter. Od nowych opon oczekuję mniejszego oporu toczenia i chce wyeliminować klasyczny szum jadąc po asfalcie. Moje pytanie brzmi czy zmienić tylko bieżnik czy również zejść z szerokości? Myślałem nad oponami Schwalbe Smart Sam i Hurricane, ale mam jeszcze wątpliwość czy ugram coś jak zejdę z szerokości opon. Chętnie wezmę pod uwagę inne opony. Z góry dzięki za podpowiedzi.
kamils182 Opublikowano 6 Lutego 2022 Opublikowano 6 Lutego 2022 Ja polecam Michelin Country racer ale nie wiem czy sa w rozmiarze 29 fajne sa na asfalt idealne i na szutrze tez powinny dawac rade
XandyMTB Opublikowano 8 Lutego 2022 Autor Opublikowano 8 Lutego 2022 Coś znalazłem na 29”. A ty w jakiej szerokości je masz?
eathan Opublikowano 8 Lutego 2022 Opublikowano 8 Lutego 2022 Schwalbe Racing Ralph i Schwalbe Racing Ray Poza tym Vittoria Barzo albo Mezcal
XandyMTB Opublikowano 8 Lutego 2022 Autor Opublikowano 8 Lutego 2022 Nie napisałem, ale szukam czegoś cenowo do 100zł za oponę. Wyżej wymienione przekraczają mój budżet. Kuszą mnie Hurrican”y, wydaje mi się że sprostają moim wymaganiom. Tylko pytanie czy dać węższe 42c czy się nie opłaca i zostać na 52?
eathan Opublikowano 8 Lutego 2022 Opublikowano 8 Lutego 2022 3 godziny temu, XandyMTB napisał: Nie napisałem, ale szukam czegoś cenowo do 100zł za oponę. Wyżej wymienione przekraczają mój budżet. Schwalbe w wersji Performance kupisz w cenie ~ 100 zł. Jeżeli chodzi o Vittoria to model Saguaro da się znaleźć cenie ok 110 zł.
revolta1 Opublikowano 8 Lutego 2022 Opublikowano 8 Lutego 2022 Jeździłem na recing Ralph performance i jeżdżę na vittoria saguaro, obie szybkie, Racing Ralph lepsza w zakrętach na szutrach w lesie, Racing Ralph gienie w oczach na asfaltach dlatego zostaje przy saguaro dla mnie super opony, miałem bontrager r2, Smart samy i Racing Ralph, vittoria najlepsza moim zdaniem, asfalty, szutry, polne drogi, leśne ścieżki, na piachu i błocie dość średnio 1
adimg19 Opublikowano 29 Kwietnia 2022 Opublikowano 29 Kwietnia 2022 Miałem Racing Ralphy 26" 13 lat - nie dało się ich zajechać, bardzo szybkie opony na szutry i asfalt.
Łukasz.AC Opublikowano 9 Czerwca 2022 Opublikowano 9 Czerwca 2022 Jeżdżę na Continental Race King. Dobra cena - jakość, na asfalcie nie ma dużych oporów, wytrzymały kilka wypraw rowerowych.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się