Q_ba Opublikowano 6 Października 2021 Opublikowano 6 Października 2021 Witam, obecnie jeżdżę na rowerze mtb, mieszkam na terenie dość pagórkowatym (okolice Krakowa) jednak bez żadnych stromych i długich podjazdów. Trasy jakimi się poruszam to mniej więcej: 50% asfalt (zazwyczaj słabszej jakości, mało uczęszczane drogi), 40% szutry, 10% leśne i polne drogi. Z uwagi na teren w jakim jeżdżę postanowiłem zmienić obecny rower na coś szybszego, lżejszego i mniej męczącego. Zależy mi aby rower miał dość wygodną pozycję i nie męczył po kilku godzinach jazdy (obecnie robię trasy po 40-60km, ale chciałbym też jeździć na dłuższe dystanse). Z rowerów, które do tej pory przykuły moją uwagę: 1. Kross Esker 6.0 - tu niestety jest problem z dostępnością 2. Romet Aspre 2 - dostępność jest ale z tego co wiem ma on raczej sportową geometrię i nie będzie zbyt komfortowy 3. Merida Silex 400 - trochę ponad budżet ale może warto dołożyć ? 4. Kellys Soot 50 - podobnie jak Merida Mój wzrost: 181cm, przekrok ok. 84-85 cm. Z góry dzięki za pomoc.
gavron Opublikowano 1 Stycznia 2022 Opublikowano 1 Stycznia 2022 Hej Jakiś czas temu nagrałem film o wygodnych rowerach, jak masz chwilę czasu to polecam obejrzeć. Z tych co wymieniłeś to oczywiście tylko jeden będzie najwygodniejszy a reszta na bardzo podobnym poziomie. Jakbyś chciał to akurat na sklepie mamy SOOT 70 M cenie 6999 PLN😉
Dombrek Opublikowano 10 Lutego 2022 Opublikowano 10 Lutego 2022 W dniu 6.10.2021 o 14:47, Q_ba napisał: 2. Romet Aspre 2 - dostępność jest ale z tego co wiem ma on raczej sportową geometrię i nie będzie zbyt komfortowy Mój wzrost: 181cm, przekrok ok. 84-85 cm. Z góry dzięki za pomoc. Jeżdżę akurat na takim - rozm. 56 L, "wymiary" prawie jak u Ciebie. Cena/jakość moim zdaniem bije na głowę inne w tym przedziale cenowym. Na komfort nie narzekam, a na tym mi akurat też zależy - kwestia korekt na ustawieniach. U siebie w zakresie komfortu zmieniłem siodełko na adekwatne do mojego zadka (szersze). Dodatkowo dołożyłem sztycę amortyzowaną i mostek amortyzowany - nie są konieczne, bo techniką można nadrobić, ale na długich trasach lub na bujaniu się po mieście z dziećmi bardzo pomagają.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się