Franek25k Opublikowano 9 Kwietnia 2021 Opublikowano 9 Kwietnia 2021 Witam tydzień temu zakupiłem używanego Tribana 520 z 2018 roku i chciałbym żebyście zobaczyli zdjęcia i powiedzieli mi jak "zdrowo" wygląda napęd, czy ma jakieś widoczne usterki/wady, ile mógł mieć przejechane. Kupiłem go od gościa, który mówił, że jest 2 właścicielem odkupił go od kolegi który nią jeździł, ale kupił lepsza szosę, a on przejechał 100 km i stwierdził, że szosa nie dla niego, bo go plecy bolały i kupił jakiś specjalistyczny rower i ten sprzedaje, był radcą prawnym, co nawet sprawdziłem, bo spisaliśmy umowę sprzedaży i miałem jego dane. Bo ogólnie to moja 1 szosa i co mogę powiedzieć po tygodniu to wszystkie przełożenia wchodzą ładnie, jedyne co to nie wiem czy kwestia mojej kondycji, bo szczerze mówiąc od początku Covida w sumie porzuciłem jakąkolwiek aktywność fizyczną, do tego palę papierosy, ale przejechałem już z jakieś 4 razy odcinki od 20-30 km i średnia moja prędkość to 20-25 km/h, max jaką wyciągnąłem to 45 km/h to znaczy nie czuć żeby jeździło się ciężko, ale myślałem, że będzie lżej :d Opony mam napompowane do 7 barów sprawdzałem na stronie producenta dla szerokości 25mm i wagi 100 kg takie jest rekomendowane. No po prostu chciałbym wiedzieć czy to kwestia treningu czy napęd jest dobry, niezajechany, czy może zrobić jakiś podstawowy serwis jak tak to jaki? I te opony na ile przebiegu wyglądają, bo są to fabryczne dawane do Tribana, więc pewnie od początku kupna jeżdzone przez 2 poprzednich właścicieli. PS: Nie wiem do jakiej kategorii wrzucić temat jak coś proszę o moderatora o przeniesienie do odpowiedniejszego działu. A i jeśli chodzi o zabrudzenie to wybrałem się w pochmurna pogodę i złapał mnie deszcz zmokłem jak kaczka, i jeszcze na szybko wracałem utwardzoną piaskową najkrótszą drogą przez las do domu :d Tu macie zdjęcia: https://ibb.co/DpbV1d1 https://ibb.co/d02HSHB https://ibb.co/C2TyxGy https://ibb.co/Dp8GDtP https://ibb.co/CzJQ7L1 https://ibb.co/R7gh0tK https://ibb.co/GPT0ybz https://ibb.co/ZWs9CZj https://ibb.co/47nRhtC Tu jeszcze zdjęcia całego roweru: https://ibb.co/72mks4v https://ibb.co/nMZgTd3
Rozwiązanie Bury Opublikowano 11 Kwietnia 2021 Rozwiązanie Opublikowano 11 Kwietnia 2021 Kup przymiar do łańcucha. Wpadnie wymień łańcuch. Jak nowy łańcuch ślizga się po kasecie, zmień kasetę. No i kup oliwę. Rower kondycyjnie prawie nowy. Rocznik 2016, być może sprzedał się w 2018 r. Poczytaj o bike fittingu.
Franek25k Opublikowano 12 Kwietnia 2021 Autor Opublikowano 12 Kwietnia 2021 @Buryskąd znasz dokładny rocznik jest gdzieś na widelcu jakiś nr fabryczny czy jak? Generalnie to wyczyściłem łańcuch, nasmarowałem oliwką i jest ok.
Bury Opublikowano 12 Kwietnia 2021 Opublikowano 12 Kwietnia 2021 Wiem bo lubię detektywistyczne łamigłówki 😉
Franek25k Opublikowano 13 Kwietnia 2021 Autor Opublikowano 13 Kwietnia 2021 12 godzin temu, Bury napisał: Wiem bo lubię detektywistyczne łamigłówki 😉 Czyli :d?
Bury Opublikowano 13 Kwietnia 2021 Opublikowano 13 Kwietnia 2021 Jestem naocznym świadkiem, w 2018 520 był biało czarny z linkami pod owijką. Można to sprawdzić w katalogu Bike World z roku 2016 https://katalog.bikeworld.pl/2016/web/produkt/rowery/szosowe/b_twin/49021/triban_520
Franek25k Opublikowano 14 Kwietnia 2021 Autor Opublikowano 14 Kwietnia 2021 10 godzin temu, Bury napisał: Jestem naocznym świadkiem, w 2018 520 był biało czarny z linkami pod owijką. Można to sprawdzić w katalogu Bike World z roku 2016 https://katalog.bikeworld.pl/2016/web/produkt/rowery/szosowe/b_twin/49021/triban_520 W sumie to w tym malowaniu bardziej mi pasuje btw. wyczyściłem łańcuch i naoliwiłem i chodzi dużo ciszej. Teraz myślę o jakimś innym siodełku, ale na te 30-40km co robię to i te da się znieść.
Bury Opublikowano 14 Kwietnia 2021 Opublikowano 14 Kwietnia 2021 To zbędny wydatek, przy odpowiedniej pozycji nic nie boli. https://www.google.com/search?q=Bike+fitting&client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk01UgHz1NtvvzcT1r9lkh_cIUXUIKg:1618374630004&source=lnms&tbm=vid&sa=X&ved=2ahUKEwjl67yn8_zvAhXeg_0HHYJoCCMQ_AUoAnoECAEQBA&biw=1536&bih=722
bry Opublikowano 14 Kwietnia 2021 Opublikowano 14 Kwietnia 2021 6 godzin temu, Bury napisał: To zbędny wydatek, przy odpowiedniej pozycji nic nie boli. https://www.google.com/search?q=Bike+fitting&client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk01UgHz1NtvvzcT1r9lkh_cIUXUIKg:1618374630004&source=lnms&tbm=vid&sa=X&ved=2ahUKEwjl67yn8_zvAhXeg_0HHYJoCCMQ_AUoAnoECAEQBA&biw=1536&bih=722 Nie wiem jak tamten rocznik tribana, ja zakupiłem nówkę 520 w tym miesiącu i powiem, że nie mogę znieść 10-ciu km. Siodełko ma szerokość 125mm dołem, z czego tylko 11cm jest w miarę płaskie. Triban 520 rocznik 2021 ma chyba to siodło: https://www.decathlon.pl/p/siodlo-rowerowe-sport-100/_/R-p-168775?mc=8487138 Jak dla mnie to stanowczo za wąsko. To zdjęcie fajnie obrazuje za wąskie siodełko: Ale jeśli dla ciebie @Franek25k 30-40km jest ok, to tak jak pisze @Bury, warto jeszcze pojeździć i poustawiać.
Bury Opublikowano 14 Kwietnia 2021 Opublikowano 14 Kwietnia 2021 W moim przypadku bóle brały się od pochylania do kierownicy w kręgosłupie, jak zachowałem prosty kręgosłup a pochyliłem się w biodrach względem ud, problem sam się rozwiązał, wtedy dopasowujesz się do profilowanego siodełka. Szerokość siodełka to raczej nie przyczyna, znajoma ma 15 szer i dla mnie jest nieprzyjemne.
Franek25k Opublikowano 18 Kwietnia 2021 Autor Opublikowano 18 Kwietnia 2021 (edytowane) W dniu 13.04.2021 o 18:36, Bury napisał: @Bury @bry moglibyście napisać jak "bezpiecznie zdjąć i założyć koło", bo chcę ten rower przetransportować Golfem hatchbackiem do innego miasta i przejechać się po szlakach rowerowych tam, wystarczy ten szybkozamykacz pociągnąć, wyjąć przednie koło? I potem po prostu włożyć koło i docisnąć szybkozamykacz czy jak? Coś trzeba odkręcać, poluzniać, coś zabezpieczyć podczas transportu? Bo z tylnym to jeszcze łańcuch potem by trzeba było założyć. Czy najlepiej zainwestować w bagażnik rowerowy? PS: A i jeszcze jedno jak zwolnię szybkozamykacz i wyjmę koło to zostawić go tak czy zamknąć? Edytowane 18 Kwietnia 2021 przez Franek25k
Bury Opublikowano 18 Kwietnia 2021 Opublikowano 18 Kwietnia 2021 Ten Pan to dobrze omawia. Ale żeby zdjąć koło trzeba odbezpieczyć zaciski hamulca, jest taka dźwignia z boku szczęk. Nie transportuje roweru samochodem osobowym, to nie wiem, ale można zniszczyć rower wożąc go luzem.
Franek25k Opublikowano 26 Kwietnia 2021 Autor Opublikowano 26 Kwietnia 2021 W dniu 18.04.2021 o 21:13, Bury napisał: Ten Pan to dobrze omawia. Ale żeby zdjąć koło trzeba odbezpieczyć zaciski hamulca, jest taka dźwignia z boku szczęk. Nie transportuje roweru samochodem osobowym, to nie wiem, ale można zniszczyć rower wożąc go luzem. Jeszcze jedno mógłbyś powiedzieć czy w tym moim modelu hak przerzutki jest zintegrowany z ramą jak w tańszych Tribanach 100 itp. ale wydaje mi się, że na 100% nie.
Franek25k Opublikowano 29 Kwietnia 2021 Autor Opublikowano 29 Kwietnia 2021 W dniu 26.04.2021 o 18:55, Bury napisał: Do ramy raczej nie jest dokręcona To jest zintegrowany czy nie?
Bury Opublikowano 29 Kwietnia 2021 Opublikowano 29 Kwietnia 2021 Jeszcze haka nie wygiąłem. Masz taki typ jak na foto. Jak wożę rower ze sobą to jest przypięty gumami, tak stawiam żeby wózek był chroniony i jakieś przemieszczające się przedmioty w niego nie trafiły.
Franek25k Opublikowano 3 Maja 2021 Autor Opublikowano 3 Maja 2021 W dniu 29.04.2021 o 06:29, Bury napisał: Jeszcze haka nie wygiąłem. Masz taki typ jak na foto. Jak wożę rower ze sobą to jest przypięty gumami, tak stawiam żeby wózek był chroniony i jakieś przemieszczające się przedmioty w niego nie trafiły. Ok dzięki za radę, zauważyłem problem z tylnim hamulcem, ale to od początku już słabo hamuje, tak słabo, że jak wciśnie się klamkę z całej siły to da się rower pchać, natomiast przedni jak maczeta lekko się ściśnie i przednie koło się nie ruszy. I jak łapie tylnie szczęki palcami i poruszam lewo prawo to jest spory luz, z przodu prawie w ogóle. Z czym może być problem zużyte okładziny szczęk, coś z naciągiem linki, może coś trzeba dokręcić? Tu jest film mógłbyś zobaczyć ->
Bury Opublikowano 3 Maja 2021 Opublikowano 3 Maja 2021 Rower stał lata, nawet jak ma jakieś okładziny to nieciekawe, opony i dętki wątpliwe, naciąg szprych nie był najlepszy jak ten rower wyjeżdżał z fabryki. Ten luz szczęk na boki to nie od linki, pokręcisz śrubami to sam znajdziesz, w tych mechanizmach nie ma co się zepsuć. Jak nie masz zmysłu technicznego to Decathlon ma serwis. Ja mam zawsze okładziny około 2mm od obręczy, jak się ścierą to beczką na górze naprężam linkę żeby je przybliżyć. Po środku kabłąk zawsze zapięty. Ustawienia robię na nowych klockach hamulcowych -zakładam klocki, ustawiam je w odpowiednim miejscu na docisku do obręczy i lekko dokręcam -potem jak trzeba to reguluję odległość klocków o obręczy linką, też ustawiam szczęki ręką i dokręcam zacisk linki. -na końcu zaciskam klamkę hamulcową ręką i na dociśniętych okładzinach do obręczy dokręcam mocniej śruby na klockach, w taki sposób nie przemieszczają się przy zakręcaniu i są dopasowane
Franek25k Opublikowano 4 Maja 2021 Autor Opublikowano 4 Maja 2021 12 godzin temu, Bury napisał: Ja mam zawsze okładziny około 2mm od obręczy, jak się ścierą to beczką na górze naprężam linkę żeby je przybliżyć. Po środku kabłąk zawsze zapięty. Ta śruba od naciągu linki to ta nad szczękami przy końcu linki, co ją widać na filmie na imbus czy jakaś inna?
Franek25k Opublikowano 8 Maja 2021 Autor Opublikowano 8 Maja 2021 (edytowane) W dniu 4.05.2021 o 06:16, Bury napisał: Imbus. Już ogarnąłem z tyłu trzeba było poluznić śrubę na imbusa przesunąć całe ramiona V-brake'a, dokręcić, trochę beczką zwiększyłem naciąg linki, no i dźwigienkę na dół dać i hamują z taką siłą jak przednie. @Bury a powiedz mi jak możesz od czego jest ta nakrętka/beczka przy klamkomanetkach, bo przez niewiedzę myśląc, że właśnie od napięcia linki hamulca, pokręciłem nią trochę, lecz podczas jazdy nic złego nie czułem -> https://ibb.co/2K39ZV6 Edytowane 8 Maja 2021 przez Franek25k
Bury Opublikowano 8 Maja 2021 Opublikowano 8 Maja 2021 Zdjęcie się nie ładuje. Te beczki przy klamkach są od przerzutki. Masz je pod ręką więc możesz skorygować źle ustawiony wózek jak poczujesz że łańcuch próbuje sam przejść na sąsiednią zębatkę. Masz je przy manetkach, to możesz to zrobić w trakcie jazdy, ja mam przy wózku więc muszę się zatrzymać, wywrócić rower do góry kołami i wtedy nastawiam. Czasem jest tak że regulacja beczką nic nie daje, łańcuch obciera, nie wchodzi któraś zębatka, ale to już trzeba ustawiać kluczami.
Franek25k Opublikowano 8 Maja 2021 Autor Opublikowano 8 Maja 2021 1 minutę temu, Bury napisał: Zdjęcie się nie ładuje. Te beczki przy klamkach są od przerzutki. Masz je pod ręką więc możesz skorygować źle ustawiony wózek jak poczujesz że łańcuch próbuje sam przejść na sąsiednią zębatkę. Masz je przy manetkach, to możesz to zrobić w trakcie jazdy, ja mam przy wózku więc muszę się zatrzymać, wywrócić rower do góry kołami i wtedy nastawiam. Czasem jest tak że regulacja beczką nic nie daje, łańcuch obciera, nie wchodzi któraś zębatka, ale to już trzeba ustawiać kluczami. W sumie to z przełożeniami wszystko ok, jedynie na najmniejszej zębatce na środkowej kasecie, czasami jak wytrymuję to nie słychać łańcucha i jest ok, a czasami trochę słychać.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się