Skocz do zawartości

SR Suntour XCR 32 - mocno nasmarowany amortyzator.


Mikołaj1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 Niedawno kupiłem nowy rower i kiedy wcisnę amortyzator jest on bardzo nasmarowany i klei się do niego bardzo dużo kurzu. Zawsze jak jeżdżę to się boję go wduszać bo nie wiem czy ten kurz się dostanie do goleni dolnych czy nie. Mam kilka razy powduszać amortyzator i wytrzeć ten olej czy to normalne i się nic nie stanie? I jeszcze jedno słabo mi ten rower hamuje. Hamulce musza się taj jakby przystosować dopiero czy to jakaś wada?

 

Odnośnik do komentarza

Co to za rower? 

Nie bój się wciskać amortyzatora (po to on jest żeby z niego korzystać lol) kup sobie preparat do amortyzatora i po każdej jeździ psiknij i przetrzyj szmatką. 

Roweru jak każde urządzenie wymaga przeglądów, serwisów :) . Kup w sklepie motoryzacyjnym brake cleaner, popsikaj nim papier i przetrzyj tarcze może są czymś zabrudzone. 

Odnośnik do komentarza

Mam taki sam amor. Rozbierz go na części. Wytrzyj stary smar. Leciutko przesmaruj Smarem silikonowym gwinty i doły goleni. Pamiętaj ze na 99% nie masz gąbek na golenie bo nie dają nie wiem dlaczego. Do każdej nogi daj 15 ml oleju do amortyzatorow castrol.15W jest spoko fajnie zostaje na każdej części w środku. (Serwis zerowy)Najtaniej wyjdzie. Jamy musisz dotrzeć. 10-15 razy z górki nie blokując koła żeby zostawiły depozyt na tarczach.najpierw upewnij się ze wszystko jest odtłuszczone.jeśli już odcisnąłem hamulce to rozbierz je umyj i drobnym papierem ściernym przetrzyj umyte klocki i hamulce i wtedy dotrzyj

tu chłopak pokazuje co robić z amorkiem 

To jest Aion ale zasada jest taka sama. Nie poznasz widelca.

Dalej odnośnie hamulców.zobacz czy są wyśrodkowane zanim zaczniesz docierac

 

Edytowane przez AdamEdinbur9h
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...