trollu Opublikowano 10 Maja 2020 Opublikowano 10 Maja 2020 Hello. Jak w temacie. Poniżej foto mojej korby 105. Wkład suportu - pf SM-BB71-41. Łożyska pracują ok, jak kręci się nimi paluchem to nie czuć jakichś przeskoków. Jak w fullu taki ślad zobaczyłem na korbie to lewe łożysko było już ubite (wkład MT500). Szykować się do zmiany wkładu?
leejoonidas Opublikowano 10 Maja 2020 Opublikowano 10 Maja 2020 (edytowane) Ciekawe jest to że przeważnie wytarcie osi korby występuje z tej strony co u Ciebie, wymyśliłem nawet pewną teorię skąd to się bierze, ciekawe jest to że dość często ta przypadłość trapi korby Shimano. Wymień łożysko na nowe bo jak się to wytarcie zacznie pogłębiać to powstanie luz którego potem nie można skasować. Edytowane 10 Maja 2020 przez leejoonidas
trollu Opublikowano 10 Maja 2020 Autor Opublikowano 10 Maja 2020 no właśnie w fullu (korba XT i suport MT500) też wytarcie było na lewym łożysku. Tylko tam łożysko ewidentnie padło a tutaj nie widzę różnicy w pracy pomiędzy lewym a prawym łożyskiem
Gość Opublikowano 11 Maja 2020 Opublikowano 11 Maja 2020 Kręcić może się lekko ale może być luz boczny
Kruk Opublikowano 14 Maja 2020 Opublikowano 14 Maja 2020 Mi się przypomniało czy czasem suporty shimano nie miały czasem nie wycierać osi korby ? bo miały ten plastik ?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się