KingaM Opublikowano 6 Maja 2020 Opublikowano 6 Maja 2020 Cześć, Zastanawiam się nad kolejnym weekendem rowerowym i mam dylemat co wybrać: - trasa Bike Maraton Sobótka 2018 - trasa Bike Maraton Sobótka 2019 - trasa MTB Sudety - czarna Bielawa Mam cały dzień na zrobienie trasy, ale chciałabym zacząć od jak najłatwiejszej technicznie trasy. Na początku skłaniałam się do Sobótki 2018 bo ma najmniej przewyższeń (1700) ale podobno jest trudniejsza niż Sobótka 2019, która ma więcej przewyższeń (2000). Czynnik techniczny jest ważniejszy - nie chcę się zabić a mieć też frajdę z jazdy. Nie wiem nic o strefie Sudety - tylko z pogłosek, ze trudniejsza niż trasa z Bike Maraton. Ktoś objechał tą trasę? Może potwierdzić? Będę wdzięczna za wszystkie opinie
m-peter Opublikowano 6 Maja 2020 Opublikowano 6 Maja 2020 To i ja mam pytanie do osób, które przejechały te trasy. Czy jest szansa zrobienia ich nie na MTB a na gravelu?
KingaM Opublikowano 28 Maja 2020 Autor Opublikowano 28 Maja 2020 Bike Maraton Sobótka nie do przejechania moim zdaniem na gravelu - zjazdy bardzo kamieniste .
Rosebikes Opublikowano 3 Sierpnia 2020 Opublikowano 3 Sierpnia 2020 Polecam stronę www.rowerem.info - tam znajdziecie prawie 100 (a dochodzą kolejne) propozycji wycieczek rowerowych po Dolnym Śląsku. Niektóre z tras górskich są opisane, a będą pewnie wszystkie. Większość tras MTB Sudety przejechałem gravelem - da się może poza paroma wyjątkami gdzie gravel nie pojedzie - trzeba przepchać, podejść lub zejść. 1
Mer Ida Opublikowano 5 Czerwca 2021 Opublikowano 5 Czerwca 2021 Czarna Bielawa nie do przejechania gravelem. Luźne kamienie, wręcz rumowisko. Na hardtailu niektóre podjazdy z w/w powodu nie do wyjechania (przynajmniej dla mnie), trzeba podejść kilkanaście/dziesiąt metrów. Ale trasa piękna - akurat na jednodniową tyrę. Po drodze 3 możliwości „zatankowania”: schronisko Zygmuntówka (tu też doraźny serwis /pompka, klucze, itp./), schronisko Sowa, no i szczyt Wielkiej Sowy. Polecam robić pętlę w lewo, ze względu na odcinek z Wielkiej Sowy do Pieszyc, zjazd bardzo ciężki (luźne kamienie, korzenie, koleiny) - podjazdu sobie nie wyobrażam. Polecam wszystkim z dobrą nogą! Nie na rodzinną przejażdżkę.
paveln Opublikowano 29 Lipca 2021 Opublikowano 29 Lipca 2021 Polecam moją niekomercyjną stronę LUBIŃSKIE TRASY ROWEROWE - www.lubinskietrasyrowerowe.pl Znajdziecie tam kilkadziesiąt propozycji różnych turystycznych wycieczek rowerowych w naszym rejonie Dolnego Śląska. Od Legnicy na południu do Głogowa na północy. Od Ścinawy na wschodzie do Chocianowa na zachodzie, a w centrum Lubin. Na życzenie wysyłam pliki wybranych tras. W nasz rejon możecie z Wrocławia dotrzeć pociągiem. Obszar jest bardzo lesisty, umiarkowanie pagórkowaty (Wzgórza Dalkowskie) i bogaty w typowe dla Dolnego Śląska obiekty zabytkowe. Zapraszam Paweł Niewodniczański
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się