Skocz do zawartości

Rozmiar ramy Romet Huragan 4 2020


pand0ra

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam, jaki rozmiar ramy wybrać przy wzroście 178cm i przekroku 84cm stojąc boso. Kolarka z przeznaczeniem do jazdy bardziej sportowej. Teraz mam Krossa Level A5 2014r. w rozmiarze 19" M i jest idealny. Jeździłem też na Tribanie 520 XL 2016r. od znajomego i byłem mega wyciągnięty, myślę, że M by była dobra. W przypadku Rometa zastanawiam się nad rozmiarem M oraz L, gdzie bardziej jestem przekonany do M.

 

Mam małe doświadczenie z rozmiarami rowerów szosowych, dlatego proszę o pomoc.

 

Link do geometrii Krossa, jeżeli to coś pomoże - https://www.kross.pl/pl/2014/mtb-xc-26quot/level-a5

Geometria Rometa:

1337371457_Adnotacja2020-03-08195732.png

Edytowane przez pand0ra
Opublikowano

Wszystko zależy od preferencji i i tego jaką pozycję lubisz na rowerze...ja mam identyczne wymiary 178cm, 84 przekrok i mi najbardziej pasuje rama 18" jeżeli chodzi o mtb każdy jest inny i lubi co innego, a rowerem najlepiej się przejechać...

Opublikowano

Do jazdy sportowej S i mostek 120-130 ;)

A na poważnie, teoretycznie pod twoje wymiary powinien być rozmiar M. Do sportowej jazdy w zawodach, lepszy byłby rozmiar gdzieś pomiędzy S a M. Jeśli chodzi ci o jazdę treningową, ale niekoniecznie ściganie, M będzie dobry.

  • Pomógł 1
Opublikowano

L w ogóle nie bierz pod uwagę, nie ma sensu. M będzie ok, ale to maksymalny dla Ciebie rozmiar. 

Opublikowano

Dzięki za pomoc. Zaskoczyliście mnie z tym rozmiarem 52, wtedy rura podsiodłowa byłaby już chyba na granicy, bo jest tu lekki sloping, czyż nie?

Szosę planuję właśnie bardziej do sportowej jazdy treningowej, niż ścigania. Zastanawiam się tylko, czy geometrię ramy w tym Romecie można uznać jeszcze za taką o sportowym charakterze, czy już endurance? Z tego co zauważyłem, to Romet zmienił trochę geometrię względem modelu 2017 na łagodniejszą.

Opublikowano
54 minuty temu, pand0ra napisał:

o sportowym charakterze, czy już endurance?

Endurance to też w sumie trochę sportowy charakter, tylko z założeniem długodystansowej jazdy, a więc wymagającej zwiększonego komfortu. Endurance stanowi opozycję do geometrii Race, a nie do sportu jako takiego. 😉

Ale do rzeczy. Rometa 4 zdecydowanie nie jest z półki endurance. Nie jest też stricte w stylu race, stanowi fajny kompromis i dlatego może być idealnie tym czego szukasz. 

Przeczytaj to:

https://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/testy_rowerow/17832/test_szosowy_romet_huragan_4_2019?strona=2

Opublikowano

Racja, trochę uprościłem pisząc o sportowej geometrii, jako takiej tylko do ścigania. Tak z ciekawości ten rower w wersji z 2017 roku można uznać za typowy z geometrią race?

Geometria Huragana 4 2017:

rowery_szosowe_romet_huragan_4_7f46c.jpg

 

ps. Fajny artykuł, ostatecznie zdecydowałem się na rozmiar M.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...