Skocz do zawartości

Jakie koło 27.5 cala o szer. piasty w ramie 9x135? Pilne, proszę o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

    Mam problem z tylnym kołem. Od dłuższego już czasu kaseta z Deore XT 11rz. rozkręca mi się podczas jazdy w terenie. Byłem w serwisie stacjonarnym u siebie w mieście. Serwisant powiedział mi że brakowało podczas zakupu przekładkek o różnych grubościach i czasem tak się zdarza że podczas kompletowania zapominają o dołożeniu przekładki do paczki. Założył mi, zrobił robotę.... ale powiedział że korpus od bębenka czyli na to co się nakłada kasetę z ząbkami jest delikatnie wygięty i rzeczywiście.....podczas kręcenia kołem na statywie kaseta faluje i niestety nic się z tym nie da zrobić. Bynajmniej on się nie podejmie prostowania tego elementu. Zastanawiam się też czy czasem nakrętka od kasety nie jest już zjechana i ta blaszka na nakrętce nie jest wytarta i odstaje. Nie wiem...

    Dlatego szukam koła bo wiem że lepiej chyba będzie zakupić poprostu nowe. Patrzyłem za kołem z DT SWISS na piastach maszynowych Novatec do 110 kg ale problem jest z szerokością piasty i samą osią. Dodam że kaseta jest 11rz. Deore XT 8000 o czym wspomniałem jak i cały napęd. Koła również są z Deore XT 8000 z wagą do 100 kg

Bardzo Was proszę o pomoc, o poradę i wszelkie pomysły......

Z góry dziękuję i również polecam się przy różnych problemach....

szuszu

Odnośnik do komentarza

Napisz w tej sprawie maila do Daveo. Napisz im czego oczekujesz jaki budżet i zaproponują Ci kilka opcji. Ja z ich usług jestem bardzo zadowolony.

W bardzo wielu przepadkach kaseta faluje. Mi w decathlonie wymieniali koło z tego powodu, jednak jeśli nie upośledza to pracy napędu można spokojnie na tym jeździć. (Chociaż wiem z doświadczenia, jakie to irytujące)

Odnośnik do komentarza

no ale jeśli to tylko korpus bębenka (czyli jak rozumiem) jego zewnętrzna część, to nie ma przeciwwskazań do zmiany samego bębenka.   Jeśli to on faluje to po samej wymianie  problem by się rozwiązał.

 

co do koła to wszystko zależy od tego ile chcesz wydać.

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Aha.... nie no.... Faluje strasznie. Irytuje mnie to podczas jazdy i wogóle czuję że coś jest nie tak i tak nie powinno być. Tym bardziej że taki sprzęt to powinien chodzić jak igła...... Nie mogę pozwolić na bagatelizowanie sprawy. Napiszę do Daveo. 

Chcę przeznaczyć 1100 zeta

Obecne koło kosztowało prawie 800 zeta więc powinno chulać na zjazdach dłużej niż pół roku.....😡

Cenię sobie Shimano Deore XT ale koła są słabej jakości..... niestety.....

Przód jest ok.... znakomicie się sprawdza ale tył do bani.....

Dziękuję za pomoc i porady...👍👏👏👏👏👊....🍺🍺🍺🍺🍺🥃🥃🥃🥃🥃🥃

Napiszę do Daveo...... wolę zrobić to tylne koło i nie patrzeć na wagę ale może tym razem będzie solidne......

Odnośnik do komentarza

Koła Shimano do jakiejś konkretniejszej jazdy dla cięższej osoby to jest bardzo kiepski produkt. Nawet nie rozmyślaj o jakiejś reanimacji bo szkoda na to już nie tylko pieniędzy ale i czasu. Masz kasę nawet na koło z piastą DT 350 na 32 szprychy. Tylko nie cieniowane. Nyple mosiężne i masz kłopoty z głowy na lata. 

Odnośnik do komentarza

Racja..... Jak będę zamawiał i dostanę koło dam znać oczywiście i wstawię foty......

Narazie muszę przecierpieć na tym kole by do roboty jakoś dojechać i poczekać na kasę. Tak to już jest...... ale przynajmniej jest ciekawie 😁😜aczkolwiek wolałbym mieć sprawne koło.....bez przygód.....za dużo już ich jest.....😆😂🤣 Nie wachluje przełożeniami to jest ok. Śmiga normalnie......

Odnośnik do komentarza

Z tego co napisałeś byłeś u jakiegoś ogarniętego mechanika to czemu też jego w tej sprawie nie pytałeś o radę? Pamiętaj, że Daveo też nie jest wszechwiedzący czy nie popełnia błędów. Budowa koła nie jest prostą rzeczą ale też nie na tyle skomplikowaną, żeby wielu innych nie robiło tego bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza

Byłem kilkakrotnie u niego. Mówiłem że mam problem z tylnym kołem ale moim zdaniem specjalnie tak robią.... swoim zawodnikom z klubu MTB to robią profesjonalnie.... ale jak ja przychodzę i chcę mieć dobry rower i osprzęt to już kręcą wszyscy nosami...😡 Tak niestety wiele ekip postępuje.......

Odnośnik do komentarza

 

1 godzinę temu, szuszu napisał:

Serwisant powiedział mi że brakowało podczas zakupu przekładkek o różnych grubościach i czasem tak się zdarza że podczas kompletowania zapominają o dołożeniu przekładki do paczki.

A to nowość.  Shimano sprzedaje kasety i nie daje właściwych dystansów ?  Objaw o którym mówisz - falowanie kasety to owszem może być problem z podkładkami - w sensie - cała kaseta wchodzi za głęboko na bębenek i nakrętka kasety mimo mocnego  dokręcenia nie dociska z właściwą siłą kasety na koniec bębenka. Żeby to sprawdzić trzeba włożyć inną kasetę lub/i dodać np. 1 mm  podkładkę między kasetę a szprychy- na bębenek od wewnątrz.

To może być oczywiście wina bębenka również.  Co to za piasta ?

Odnośnik do komentarza

Tak mi powiedzial serwisant iż brakuje podkładki między zębatkami i może być luz i czasem jest tak że brakuje jakiejś. Określiłem już ten wątek wyżej, więc liczę że zna się na rzeczy serwis. Piasta Deore XT WH-M8000 9x135mm

Nie będę wnikał w to....jak skołuje kasę napiszę do Daveo a do tego serwisu już nie będę łaził....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...