Skocz do zawartości

Wżery na bębenku.


Biker no. 004

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Accent_Szaj napisał:
 

Tak,tak.Masz rację.Dalej będzie się wrzynać,nawet najdroższa kaseta.

Stal w stal,będzie się wrzynać?Tu to mnie zaskoczyłeś 

Chodziło mi to , że tylko stalowy bębenek ma tu rację bytu, lub ew rzeźba w stalowe inserty między koronki, a obecny bębenek alu.

3 minuty temu, Accent_Szaj napisał:

To już zostaje tylko tytan 

Spoczko, stal w zupełności styka.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, kaido2 napisał:

Chodziło mi to , że tylko stalowy bębenek ma tu rację bytu, lub ew rzeźba w stalowe inserty między koronki, a obecny bębenek alu.

 

Zrozumiałem :D i raz jeszcze przyznaję racje.Szkoda,że stal taka ciężka.

Tak jak już napisałem,jak na razie nie miałem problemu ze zdjęciem kasety,mimo iż wżery zawsze miałem.Po prostu się nimi nie przejmuje

Odnośnik do komentarza

Wiesz, są różne stale, stal jak aluminium, mosiądz to są stopy, kwestia tylko jakiego producent użyje do wykonania swojego wyrobu.

Dobrym przykładem co można zrobić ze stalą, są ramy z czasów świetności tego stopu, gdzie producenci mocno eksperymentowali ze sztywności, wagą  i wytrzymałością.

Ramy wyścigowe nie odbiegały aluminiowym, jednak to wygrało z uwagi na mniej skomplikowany proces produkcji co przełożylo się na koszta.

Podobnie stare stalowe body bębenków 1055 7s są lekkie i bardzo wytrzymałe. Kasety 7s , czy to wczesna Sora ( CS-HG 50-7), czy dedykowana 1055 były bardzo twarde, nie to co obecne Cro-Mo które może i są lżejsze, ale szybciej się zużywają, i  te stare  twarde  stalowe kasety na tych starych stalowych bębenkach praktycznie się nie wżerały ( jakieś delikatne ślady po pierdyliard km)

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...