Tygr Opublikowano 13 Sierpnia 2019 Opublikowano 13 Sierpnia 2019 Czym może być spowodowane nierówne wytarcie klocków? Rower mam od nowości, nigdy nie było słychać, że coś obciera.
Gość Opublikowano 13 Sierpnia 2019 Opublikowano 13 Sierpnia 2019 Mogło nie ocierać ale to nie znaczy, że zacisk był ustawiony idealnie w osi. Wymień klocki, ustaw zacisk i co jakiś czas sprawdzaj czy nierówne zużycie znów się pojawia. Nie ma się czym martwić jeśli hamulec robi to do czego służy.
Kruk Opublikowano 13 Sierpnia 2019 Opublikowano 13 Sierpnia 2019 -Zacisk krzywo ustawiony -tłoczki nie równo pracujące
Gość Opublikowano 14 Sierpnia 2019 Opublikowano 14 Sierpnia 2019 Sprawdź czy tłoczki wysuwają się równo. Jeśli nie, to wyjmij klocki, wciśnij tłoczki na maksa i delikatnie naciskając klamkę lekko je wysuń. Potem znowu wciśnij je na maksa i powtórz tę czynność kilka razy. Powinny zacząć się w końcu wysuwać równo. Zresztą wciskając palcami (trzeba do tego odkręcić zacisk), będziesz czuć, że tłoczki z coraz mniejszym oporem chodzą w zacisku. Warto przy okazji dokładnie wyczyścić zacisk od strony tłoczków. Jeśli masz smar do tłoczków, to przy wysuniętych tłoczkach należy posmarować ich ścianki i przeprowadzić procedurę wciskania i wysuwania tłoczków.
Kruk Opublikowano 14 Sierpnia 2019 Opublikowano 14 Sierpnia 2019 Metoda na "luźne tłoczki" jest fajna i pomaga w sytuacjach nierówno pracujących tłoczków ale nie wiemy czy Kolega sobie z tym sam poradzi
Gość Opublikowano 14 Sierpnia 2019 Opublikowano 14 Sierpnia 2019 37 minut temu, Kruk napisał: Metoda na "luźne tłoczki" jest fajna i pomaga w sytuacjach nierówno pracujących tłoczków ale nie wiemy czy Kolega sobie z tym sam poradzi Nie demonizujmy.
Kruk Opublikowano 14 Sierpnia 2019 Opublikowano 14 Sierpnia 2019 Pewnie. Pytanie też czy to to jest problemem.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się