Skocz do zawartości

Accent Peak TA 2019 Deore XT M8100 - Czarny Sokół ;)


Accent_Szaj

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Tomek.G napisał:

120mm do ramy przystosowanej pod 100mm?

Poczytanie tego bloga 

http://blogrowerowy.pl/wpis/peak-29-scigania-na-szlak/

Większy skok,robi swoje na zjazdach.Przy podjazdach rower również zachowuje się przewidywalne. 

32 minuty temu, Tomek.G napisał:

Ładny ten Peak

Dzięki

Edytowane przez Accent_Szaj
Odnośnik do komentarza

 

W dniu 12.09.2019 o 22:42, Tomek.G napisał:

Rock Shox też poddaje błędne informacje?

 

Nie ,nie podaje błędnych ;) 

to jest 1mm,Słownie jeden milimetr,różnicy pomiędzy ,skok 100mm/29"(506mm) i 120mm/27,5(507mm), który możesz wyregulować na sagu

Dlatego pisałem,że nie zmienia geometrii

W dniu 12.09.2019 o 22:30, Accent_Szaj napisał:

 i można go ustawić na sagu,

, ale....

Miałem(jak pewnie przeczytałeś) amora 100mm i coś mi nie leżało.Trafiłem wtedy na tego bloga .Spróbowałem i jest IDEALNIE .

Poza tym kupując Rock Shox przemyślałem zakup,bo ma on możliwość ustawienia skoku 100mm. 

Podsumowując składając rower robisz tak ,żeby tobie idealnie leżał,eksperymentujesz,aż tak jak ja trafiasz na to "coś"

W dniu 12.09.2019 o 22:42, Tomek.G napisał:

w takim razie sklep bike-components.de wprowadza ludzi w błąd?

Ps .Tak oni akurat wprowadzają w błąd

W katalogu różnica(skok 100mm i 120mm na kole 29") to 15mm, u nich 20mm.

Edytowane przez Accent_Szaj
Odnośnik do komentarza

Jezu, tak sobie zrobił bo tak mu sie podoba i dobrze jeździ. Nie rozumiem tego sztywnego trzymania się tabel i specyfikacji bo jak sie wykroczy o milimetr to buuuu geometria zepsuta ten roweł nie ma prawa jeździć, rama sie powygina na kołach 27,5 a głowka ramy pęknie przez 0,5stopnia kąta na minus

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, maras52 napisał:

Może to tylko moje wrażenie, ale tarcze takiego typu wyglądają jakoś że tak to powiem "odpustowo" (zaraz na myśl wrzuca się obraz amelinowych felg 6cio ramiennych itp :F )  choć nie twierdze że nie są dobre ;)

 Wiesz, rzecz gustu, jeden lubi taki drugi owakie :)Lepiej w grunt gustów nie wchodzić bo g.... burza gotowa :) .

 Nie mniej nie można im zarzucić że są tandetnie zrobione bo nie są, jedne z najlepszych tarcz moim zdaniem, choooć są troszeczkę mniej sztywne niż SM RT99, chyba 40 Gram właśnie obcięli na sztywności. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Fajnie ta maszyna wyszła. Radiatory się super prezentują i całość podzespołów. Co do podnóżki miałem kiedyś ale jakoś bolało po oczach i w aktualnym rowerze nie skusiłem się na montaż. Zawsze to przynajmniej 200 gram mniej :) A z odstawianiem roweru na tarasie daję sobie rady. 

Odnośnik do komentarza

Co do amortyzatora i kół
Wiesz ze jest tak zasada że koła masz 29 a skok 100 to tak jak byś miał większy skok w amortyzatorze
Tak tylko chciałem napisać
Ale generalnie rower doinwestowany
Masz korbę na jego punkcie(w pozytywnym sensie)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, piter614 napisał:

Co do amortyzatora i kół
Wiesz ze jest tak zasada że koła masz 29 a skok 100 to tak jak byś miał większy skok w amortyzatorze

Będąc inżynierem mechaniki, przeanalizowałem wszystkie opcję i to ustawienie jest dla mnie najlepsze.

Wszystkie tabelki i wykresy kąty są jako pomoc przy doborze idealnego ustawienia pod siebie ;) ,ale dzięki za info

36 minut temu, ahaja napisał:

A widziałeś te stopki mocowane do pedała? Daniel kiedyś takie coś pokazywał, na ali można dostać.

Tak widziałem,już obserwuję na allegro.

ale póki co do zdjęć,nóżka zawsze lepsza niż badyl xD 

Odnośnik do komentarza

@ahaja Nie ma ładnych,a te podpórki o ramie korby

stojak-topeak-flash-stand-fat-2-21536-f-

Podobno jest ryzyko przewrócenia roweru.

Ze stopką jest już postanowione,zostaje mimo wywołania g..wno burzy ;)

Tak jak ty,czasem też mam to gdzieś,co inni sobie pomyślą.Najważniejsza strona użytkowa.Piszę to w dobrym tego słowa znaczeniu ,bo masz super postawę ;)

Poza wadą wyglądu i wagi,są same zalety:

  • Stabilność
  • Mam ją zawsze pod ręką,a nie muszę szukać po plecaku
  • Możliwość serwisu,na trasie (Przechylając rower na nią mogę wyregulować przerzutkę,bądź zacisk hebla :) )

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...