Skocz do zawartości

Luz na kasecie Shimano SLX CS-M7000-11


MajkelVoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie zauważyłem w sumie już od początku zakupu roweru ,luz kasety SLX wygląda na jakiś 1mm jak myślicie czy to normalne ? Dodam że mam problem w dokładnym wyregulowaniu przerzutki tylniej i nie wiem czy to może być tego wina.

YouTube

Odnośnik do komentarza

Cześć, mam ten sam problem na takim samym osprzęcie - Kross Level 8.0 (2018). Rower przeszedł serwis piasty i bębenka. Przez pewien czas było okej, sztywno wszystko hulało,po pewnym czasie znowu delikatny luz. Chętnie podłącze do tematu, bo jestem ciekaw jak usunąć tą usterkę. Tak w ogóle jestem ciekawy czego to może być przyczyna. Czy dokręcenie pierścienia kasety pomoże? Z drugiej strony mam wątpliwości, czy poprawić po serwisie. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Arcadius napisał:

Cześć, mam ten sam problem na takim samym osprzęcie - Kross Level 8.0 (2018). Rower przeszedł serwis piasty i bębenka. Przez pewien czas było okej, sztywno wszystko hulało,po pewnym czasie znowu delikatny luz. Chętnie podłącze do tematu, bo jestem ciekaw jak usunąć tą usterkę. Tak w ogóle jestem ciekawy czego to może być przyczyna. Czy dokręcenie pierścienia kasety pomoże? Z drugiej strony mam wątpliwości, czy poprawić po serwisie. 

W twoim przypadku oddałbym rower z powrotem  do serwisu i złożył reklamacje na rzecz która robili... 

Chyba , ze to było dawno robione. 

Odnośnik do komentarza

Olbrzymia ilość tanich piast zwłaszcza shimano ma tą przypadłość. Wynika to z niedokładnego spasowania korpusu pasty z samym bębenkiem. Można z tym walczyć z marnym skutkiem, można reklamować, można na to wszystko tracić czas. Albo po prostu jeżdzić i tyle. Nie ma to absolutnie żadnego wpływu na sprawę regulacji przerzutki. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Ares napisał:

Olbrzymia ilość tanich piast zwłaszcza shimano ma tą przypadłość. Wynika to z niedokładnego spasowania korpusu pasty z samym bębenkiem. Można z tym walczyć z marnym skutkiem, można reklamować, można na to wszystko tracić czas. Albo po prostu jeżdzić i tyle. Nie ma to absolutnie żadnego wpływu na sprawę regulacji przerzutki. 

Dokładnie jeździć obserwować 😮 

Miałem to samo piasta deore boost + kaseta deore 11-42 luz na kasecie na boki, oddałem na serwis w sumie z powodu strzelającego bębenka i po wymianie to samo; luz jest i tak chyba ma być. Jak ściągnę kasetę luz na samym bębenku jest minimalny, nakładając kasetę na bębenek występuje już spory luz (pomiędzy samym bębenkiem a kasetą) po dokręceniu 40 Nm jest już na mniejszym poziomie i ciągle jest taki sam. Jest multum tematów na necie na ten temat...

u mnie jest coś w tym stylu

 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Michal2008 napisał:

Jak ściągnę kasetę luz na samym bębenku jest minimalny, nakładając kasetę na bębenek występuje już spory luz (pomiędzy samym bębenkiem a kasetą) 

Miałem podobnie przy zakładaniu kasety M8000 na bębenek od starego koła. Ponaklejałem paski z taśmy izolacyjnej i kaseta weszła ciasno. Ewentualnie można dać paski z puszki po piwie.

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Motke napisał:

Ponaklejałem paski z taśmy izolacyjnej i kaseta weszła ciasno.

Można i tak tylko po co? producent raczej o tym wie, też ludzie piszą że wsadzają cienkie druty itd itd...

Odnośnik do komentarza

uuuuu ale luz, jak bębenek jest dobrze dokręcony to na pewno musisz na ośce dokręcić konusy.

Jak ja nie znoszę konusów, w szosie ma to jeszcze sens ale w XC trail czy enduro to tylko maszynówki moich zdaniem.

Odnośnik do komentarza

Skręcanie na konusach nie ma nic do rzeczy. Luz jest między bębenkiem a korpusem piasty ( o ile kaseta dobrze dokręcona - za mocno też ne ma co dokręcać bo będzie problem z odkręceniem ) Trzeba dołożyć- wymienić podkładkę ( nr 10 na zdjęciu - w zalezności od piasty, jest jedna, trzy lub wcale nie ma )

41-ZjVNFVvL.jpg

Są rózne :

https://allegro.pl/oferta/podkladka-pod-bebenek-shimano-fh-m525-a-m756-6785555621

Pasuje do :

- Shimano Deore XT FH-M756-A / FH-M756
- Shimano Deore FH-M6000 / FH-M615 / FH-M595 / FH-M590 / FH-M555 / FH-M535 / FH-M525-A / FH-M525 / FH-T610
- Shimano FH-M526 / FH-M525-SL
- Shimano FH-M495-A / FH-M495 / FH-M475 / FH-M435 / FH-M430
- Shimano FH-2200
- Shimano Nexave FH-C901 / FH-C900 / FH-C811 / FH-C810 / FH-C501 / FH-C500
- Shimano C-Series FH-C201
- Shimano Alivio FH-MC18
- Shimano FH-R505-A / FH-R505
- Shimano FH-RM40-8-QR / FH-RM40-8-NT / FH-RM40-7-QR / FH-RM40-7-NT
- Shimano WH-M505-R
- Shimano WH-MT65-R
- Shimano WH-MT55-R-29 / WH-MT55-R
- Shimano WH-MT35-R-29 / WH-MT35-R-275 / WH-MT35-R
- Shimano WH-MT15-A-R / WH-MT15-R
- Shimano WH-R501-30-R / WH-R501-A-R / WH-R501-R
- Shimano WH-R500-A-R / WH-R500-R
- Shimano WH-RX31-R / WH-RX05-R
- Shimano Metrea WH-U5000-R

Są inne :

https://allegro.pl/oferta/podkladka-pod-bebenek-shimano-fh-m785-y3cz12000-7521703395

pasuje m.in.  : WH M785 / M788 , FH M678 / M825 / M828 / M770 / M775 / M785 / M985,  fh-m8000 itp.

Sprawdzić model piasty - co tam siedzi i zakupić i włożyc.

Edytowane przez Piotr78
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...