Skocz do zawartości

Co warto wymienić w rowerze do sprzedaży?


FUITP

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, mam rower na ramie Arkus, trekkingowy dość stary model, przeleżał sporo w piwnicy. Planuje trochę go ogarnąć, wymienić zardzewiałe śrubki, linki, pancerze, klocki jakieś są i nie wyglądają na zniszczone (do tego jeszcze łańcuch może na wymianę bo wygina się jak głupi). Co jeszcze warto zrobić żeby rower lepiej się prezentował oprócz wymiany takich niedrogich rzeczy + czysczenie. Oraz czy te zestawy linek i pancerzy starczą mi na wymianę do hamulca przedniego, tylnego (v-brake) i przerzutek przedniej, tylnej?

klik

klik

 

Edytowane przez FUITP
Odnośnik do komentarza

Wpierw byśmy musieli wiedzieć jak wygląda ten rower. Linki i pancerze to podstawa przy odświeżaniu roweru. Możliwe że będzie potrzeba wymienić:

-łańcuch

-kasetę lub wolnobieg

-blaty korby lub korbę

-suport korby

-łożyska sterów

 

To nie da się tak napisać nie wiedząc w jakim stanie jest rower :)

Odnośnik do komentarza

Plus klocki we vbreakach ,bo pewnie ledwo żyją. Zależy ile chcesz ugrać na cenie. Jak wymienisz to wszystko o czym @Kruk pisze możesz czasem nie odzyskać włożonych pieniędzy, bo nie wiemy co to za rower. Stary Arkus może nie być zbyt dużo warty. 

Odnośnik do komentarza

Rower jest jak najbardziej sprawny, biegi wrzuca dobrze (do lekkiej regulacji) nic nie skrzeczy, haczy, terkocze itp. Planowałem tylko wymienić zardzewiałe elementy a śrubki potraktować odrdzewiaczem. Niestety linki pordzewiały i chciałem je wymienić żeby się to jakoś prezentowało, dlatego pytam czy to co podliknowałem starczy na 2 hamulce i obydwie przerzutki. Ogólnie to jest to taka rama: klik przerzutki Torney, z tyłu wolnobieg mf-tz21.

Edytowane przez FUITP
Odnośnik do komentarza

Ile mogę wołać za ten rower? Nie oczekuje nie wiadomo czego ale zawsze coś. Zdjęcia w załącznikach. Jeśli chodzi o sprzęt to: wolnobieg mf-tz21, przerzutki Tourney, hamulec przód br-m422, manetki shimanoo, a reszta jakieś noname, sztyca i kierwonica zoom. Rower 100% sprawny, bardzo ładnie działają przerzutki i hamulce, widelec też jako tako działa.

 

 

IMG_20190427_140223.jpg IMG_20190427_140232.jpg IMG_20190427_140238.jpg IMG_20190427_140139.jpg IMG_20190427_140202.jpg IMG_20190427_140216.jpg IMG_20190427_140738.jpg

Edytowane przez FUITP
Odnośnik do komentarza

Już sprzedany, mam teraz drugiego delikwenta więc żeby nie zakładać nowego tematu napisze tutaj. Tym razem Batavus "Personal Bike", niestety w gorszym stanie niż poprzednik. Rower był bardzo intensywnie użytkowany, deszcz, zima i niestety pordzewiała rama ale nie chcę go trzymać więc za jakąś kwotę chcę go sprzedać bo jednak jeździ nie najgorzej, zostaję tylko kwestia wizualna. Nie ma tragedii bo to tylko plamki w okolicach śrubek, korby i kół. Posiada on przerzutkę w piaście - Nexos oraz hamulce bębnowe(?), nie jestem pewien więc podrzucam zdjęcie w załączniku. Pytanie jest takie jak wyregulować te przerzutkę, oraz hamulce. Wiem że przerzutka ma przeźroczyste szkiełko z liniami między którymi ma się coś znaleźć poprzez kręcenie śrubą baryłkową tak? A jak z hamulcami? Dodam jeszcze że klamki mają luz w pionie, nie wiem czy tak miało być ale jest tam dużo luzu i nie wydaję mi się żeby fabrycznie tam coś było.

IMG_20190429_134149.jpg IMG_20190429_133935.jpg IMG_20190429_133944.jpg IMG_20190429_133946.jpg

Edytowane przez FUITP
Odnośnik do komentarza

Klamki nie powinny mieć luzu o którym piszesz, ale niewiele można z nim zrobić oprócz wymiany. Jak działają to bym się nie przejmował.

To jest hamulec rolkowy. Jest praktycznie wieczny, ale do poprawnego i długiego działania wymaga smarowania specjalnym smarem Shimano, który jest niestety dość drogi. Widać otwór do smarowania w dolnej części hamulca na ostatnim zdjęciu. Smar Shimano zawiera na pewno grafit, molibden i jakieś uszlachetniacze temperaturowe, ale eksperymenty to tylko na swoją odpowiedzialność😉

Piastę reguluje się dokładnie jak opisujesz, i jak działa cicho to można nic więcej nie grzebać. Skasować jedynie luz na łożyskach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...