Skocz do zawartości

Przywracanie ustawień fabrycznych w smartfonie a ponowna instalacja Stravy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki niecodzienny problem. Długo by opowiadać jak doszło do tego, że posunąłem się w telefonie do przywrócenia ustawień fabrycznych (a jeszcze dłużej, czy to faktycznie było konieczne) ale stało się i to jest faktem. Może to i lepiej, telefon teraz taki czystszy. Ale problem polega na tym, że jak chciałem ponownie zainstalować Stravę, to mi się w sklepie Google-play wyświetla informacja, że "Twoje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją". Nie muszę mówić, że przed resetem ustawień systemu, Strava na moim starym smartfonie była? 

Domyślam się, że to pewnie spowodowane jest, że wraz z całym syfem, który został usunięty, przepadły i wszystkie aktualizacje. Ale Android jest w wersji 4.1.2 więc chyba powinien Stravę ogarniać. Endomondo, jak na złość nie protestuje przeciw instalacji.

Ktoś bardziej kumaty w temacie telefonów ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza

Hmm... To ja mam nawet starszą wersję (Android też 4.1.2) i hula aż miło. 

Znalazłem taką sugestię rozwiązania problemu:

Cytat

To resolve compatibility issue, I'd suggest trying these steps:

 

Clear cache data for Google Play Store app & Google Play Services (Go to Settings > Apps or Application Manager > Google Play Services > Clear cache > OK).

Uninstall updates for the Play Store app (Go to Settings > Apps or Application Manager > Google Play Store > Uninstall updates > OK).

Uninstall updates for Google Play Services (Go to Settings > Apps or Application Manager > Google Play Services > Uninstall updates > OK).

Restart your device.

Remove Google Account:

Open your device's Settings app.

Under "Accounts," touch Google and then the account you want to remove.

Touch the Menu icon in the top right corner of the screen.

Touch Remove account.

Add Google Account:

Open your device's Settings app.

Under "Accounts," touch Add account > Google .

Follow the instructions to add your account.

Czyli w skrócie - wywalić cache dla sklepu, wywalić wszystkie aktualizacje dla sklepu, usunąć konto Google z telefonu, zrestartować telefon po czym dodać konto Google na nowo i wtedy spróbować zainstalować aplikację. 

Jak nie zadziała - zawsze możesz spróbować zainstalować Stravę spoza sklepu, jako plik *.apk

Znalazłem do pobrania np tutaj:
https://www.apk4fun.com/apk/6899/

(Nie wiem na ile jest to bezpieczne źródło - nie testowałem go)

Odnośnik do komentarza

No niestety trzeba szukać starszych wersji kompatybilnych z daną wersją Androida. W ten sam sposób, załatwiłem sobie stravę, na Samsungu s3. Musiałem zainstalować jedną z bardzo starych wersji (4.6.3). Nie zauważyłem żadnych problemów, w poprawności działania, odnośnie rejestracji przejazdów. 

W razie czego, mam tą wersję i działa na Android 4.1.2 (samsung s3). Ktokolwiek będzie chciał ją przetestować, niech pisze na priv.

Edytowane przez piotr.solek
Odnośnik do komentarza

Wpisz w Google strava.apk, pobierz ba telefon, następnie w ustawieniach telefonu znajdź opcję, żeby instalować z nieznanych źródeł, uruchom pobrany plik strava apk i postępuj zgodnie z instrukcjami, jakie się wyświetlą. 

Gotowe, Strava działa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...