Skocz do zawartości

Specialized Allez - Czuję zew . Co robić?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, Łabędź napisał:

Na wzrost 169 rozmiar by pasował? Warto się ślinić do tej maszyny? Jakieś opinie, zachwyty, przestrogi, ktoś coś? ;)

Z tego co się orientuję 52 speca to najmniejsza rama. Fajnie by było jak byś się przymierzył przed zakupem gdyż musi być idealnie dobrana do ciebie. Rama grzechu warta zapewne osprzęt mi osobiście  nie leży bym wymieniał na coś z prowadzeniem pancerzy pod owijką ale to takie moje zboczenie . Ze zdjęć widać że sprzęt raczej zadbany. Co do ceny to się nie wypowiem bo wiadomo dużo-mało pojęcie względne. 

Odnośnik do komentarza

Ja przy 177cm śmigałem na Mkach, czyli 53/54, ale jak bym kupował nową szosę to brałbym pod uwagę mniejsxy rozmiar + dłuższy mostek, tak że spokojnie 52 dka Ciebie. Szosa na Moje oko ma juz swój przebieg i nie jest jakoś zadbana.

Traktujesz szose na zasadzie, raz w tygodniu rekreacyjna trasa, czy coś więcej ? jak więcej to szukałbym coś na min. Tiagrze 4600 10s.

 

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, GBike napisał:

Rama grzechu warta zapewne osprzęt mi osobiście  nie leży bym wymieniał na coś z prowadzeniem pancerzy pod owijką ale to takie moje zboczenie

No właśnie rama wydaje mi się atrakcyjna, a osprzęt z czasem i tak pewnie byłby wymieniony. A co do takiego zboczenia, to jakoś wcale nie wydaje mi się ono dziwne czy nie na miejscu. ;)

11 minut temu, Janao napisał:

Traktujesz szose na zasadzie, raz w tygodniu rekreacyjna trasa, czy coś więcej ? jak więcej to szukałbym coś na min. Tiagrze 4600 10s.

No właśnie zastanawiam się czy nie zarżnąłbym tej Sory za szybko (a biorąc pod uwagę, że w tym egzemplarzu pewnie nie nowa jest, to już w ogóle). Generalnie ogniskuję się na mtb i jeżdżę dość mało rekreacyjnie, a już na pewno często, kilka razy w tygodniu, o ile z jakiegoś powodu nie da się codziennie. Tyle tylko, że nie zawsze mam szansę zrobić wypad na bezdroża i wcale nierzadko kończy się na interwałach na asfalcie, a to spowodowało, że pomyślałem o szosie, jako o drugim rowerze. Tak na treningi 60 - 100 km, 2 - 3, czasem może 4 razy w tygodniu. 

Odnośnik do komentarza

https://www.olx.pl/oferta/kolarzowka-rower-szosowy-specialized-allez-elite-CID767-IDlZ8dU.html

Nie wiem skąd jesteś, ale ten z Gdańska, wczoraj wystawiony, wydaje się być ciekawy i mało używany.

Koles z Sandomierza to handlarz, ale jak Ci to nie przeszkadza i zamierzasz i tak osprzęt zmienić to kupuj jak Ci się rama podoba.

Ale pamiętaj że osprzet 10s daje już spore możliwości i możesz zainwestować np. w bardzo dobry osprzęt ultegry 6700. Tzn. wymieniać zużytą grupę na bieżąco, a mając sore, cokolwiek będziesz chciał wymienić na lepsze to będzie się wiązało z wymianą prawie całego osprzętu

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Łabędź napisał:

O, ciekawa opcja faktycznie. Dzięki! :)

 

No rowerek na ładnej ramie (zresztą większość specow mi się podoba)

Przedzwon i wypytaj o stan, zaproponuj na starvie 1800/1900zł to może za 2k. sprzeda. Zmienisz klamkomanetki na Tiagre 4700 lub 5700/6700

do tego z czasem zainwestujesz w dobre koła i masz dobry rower nawet do zawodów ;)

Jak znajdziesz coś z okolic Bytomia/tarnowskich gór/piekar śl/chorzowa to zapodaj linka i w razie wu mogę podjechac sprawdzić. Mam tera urlop ;)

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Janao napisał:

No rowerek na ładnej ramie (zresztą większość specow mi się podoba)

Przedzwon i wypytaj o stan, zaproponuj na starvie 1800/1900zł to może za 2k. sprzeda. Zmienisz klamkomanetki na Tiagre 4700 lub 5700/6700

do tego z czasem zainwestujesz w dobre koła i masz dobry rower nawet do zawodów ;)

Jak znajdziesz coś z okolic Bytomia/tarnowskich gór/piekar śl/chorzowa to zapodaj linka i w razie wu mogę podjechac sprawdzić. Mam tera urlop ;)

Pomysł dobry tylko uwaga - klamkomanetka Tiagra-4700 nie będzie współpracować z przerzutką 4600 inny stosunek uciągu linki.

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, GBike napisał:

Pomysł dobry tylko uwaga - klamkomanetka Tiagra-4700 nie będzie współpracować z przerzutką 4600 inny stosunek uciągu linki.

O i tu + leci do Ciebie, bo powiem szczerze, że tego nie wiedziałem.

Teraz widzę, że klamkomanetki 4700 wspolpracują z napędem 11s. Ciekawa opcja jak ktoś chce zmienić z czasem napęd z 10s. na 11s. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Janao napisał:

O i tu + leci do Ciebie, bo powiem szczerze, że tego nie wiedziałem.

Teraz widzę, że klamkomanetki 4700 wspolpracują z napędem 11s. Ciekawa opcja jak ktoś chce zmienić z czasem napęd z 10s. na 11s. 

Z ciekawostek mogę powiedzieć że 4700 prawie współpracuje z Tourney'em 070. napisałem prawie bo czasem trzeba dwa razy kliknąć. Cała reszta poniżej 4700 nie chce współpracować nawet prawie :D. Jeszcze jedna ciekawostka przednia klamkomanetka 4700 pięknie działa z Clarisem 2800.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, GBike napisał:

Z ciekawostek mogę powiedzieć że 4700 prawie współpracuje z Tourney'em 070. napisałem prawie bo czasem trzeba dwa razy kliknąć. Cała reszta poniżej 4700 nie chce współpracować nawet prawie :D. Jeszcze jedna ciekawostka przednia klamkomanetka 4700 pięknie działa z Clarisem 2800.

Przednia chyba wspołpracuje tak samo jak 5700, czy 6700 czyli z każdą szosową przerzutka z napędu 10s : >

Odnośnik do komentarza
Przed chwilą, Janao napisał:

Przednia chyba wspołpracuje tak samo jak 5700, czy 6700 czyli z każdą szosową przerzutka z napędu 10s : >

Być może tego nie sprawdzałem ale przedni Claris jest tani :D i w takim samym kolorze i nie ma napisu Claris hihi

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Łabędź napisał:

Dużo bierzecie za ewentualne tuningowanie szosy? ;)

Tzn. ; > jak jesteś z sląska to zapraszam ;)

Mam większość narzędzi rowerowych i chętnie pomogę w zmianie osprzętu.

Za kilo bananów zrobie wszystko przy rowerze ;D

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Łabędź napisał:

Dużo bierzecie za ewentualne tuningowanie szosy? ;)

Ja robię to w ramach wolontariatu 9_9 za to moja szosa wciąga każdą ilość wolnej gotówki :D ale to najlepiej wydane pieniądze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...