Skocz do zawartości

[grupa] XTR M9100


Bociek28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś testował juz napęd ? Jak wygląda pedałowanie na koronce 51 do tyłu ? Czy łańcuch spada i jak wygląda to w porównaniu z eaglem ;) czy mogę zastosować łańcuch sram eagle gx do napedu xtr 9100 jako ze korbe mam z ovalna zebatką pod sram eagle, chyba ze łancuch xtr 9100 bedzie takze współpracował z ovalami pod eagla ?

 

No to odpowiem sobie sam łancuch spada przy 51 i pedałowaniu do tyłu sprawdzone organoleptycznie jak i przez info od shimano, co do pracy z łańcuchem sram eagle prapraca płynna lekka bezproblemowa w suchych warunkach nistety nie wiem jak to jest z łańcuchem xtr m9100 bo niestety nie pasuje on na ovale nw ktore sa pod eagla wyglada na to ze ogniwa sa troche krotsze.

Odnośnik do komentarza

"Pedałując do tyłu na największej zębatce łańcuch będzie spadał na niższą konornkę" taką odpowiedz otrzymałem ;)

Dlaczego mam wywalac ovala skoro konsultant shimano twierdzi ze na ich osprzecie spada ? 

Moze Szaj wypowie sie w tej kwestii w koncu testował ;)

Dlatego tez pytam jak zachowuje sie eagle na koronce 50 i zebatce 34 

Edytowane przez Bociek28
Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Bociek28 napisał:

"Pedałując do tyłu na największej zębatce łańcuch będzie spadał na niższą konornkę" taką odpowiedz otrzymałem ;) 

 

Ten gość co tak powiedział zapomniał dodać że po zmianie lini łańcucha ten problem można wyeliminować ale generalnie ten problem w Eagel też występuje bo w teście to sprawdzono, test poniżej, tam to jest powiedziane, a owal dodatkowo poprzez swój kształ cyklicznie zaburza linię łańcucha co może jeszcze bardziej wpływać na to że łańcuch spada.

 

Edytowane przez leejoonidas
Odnośnik do komentarza

Przy ovalu i odpowiednim offsecie na nim linia łańcucha jest identyczna jak przy tradycyjnej zebatce, sprawdzone przy 1x11. Ten gosc ktory mi to mowil nie wiedzial ze mam owala myslal ze mam cały naped xtr z linia taka jaka wystepuje w xtr tak ze nic nie mowil o zmianie lini bo niby jak to zrobic przy oryginalnej korbie xtr 9100 ?

Edytowane przez Bociek28
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...