Skocz do zawartości

B'TWIN Triban 540 - opinie.


lvkasz

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, WojtekWojtek napisał:

Co zlego jest z kolami z Vento 4.0? Oprocz tego, ze oczywiscie nie sa to wylajtowane kola dla scigaczy? 

Nic. Miałem takie, mój kolega ma w Vento 3.0. I moje jeździły i jego jeżdżą. Kwestia gustu, ale wg mnie są paskudne :)

Odnośnik do komentarza

Na temat fabrycznych kół nie mogę wiele napisać bo mam Vento 4.0 od niedawna. Nie ma jakiejś lipy jeżeli chodzi o podzespoły, obie piasty są Tiagry a obręcze Alexrims - zestaw wytrzymały, ale przez to ciężki. Jak pisałem wcześniej, koła zawsze możesz zmienić jeżeli będziesz miał taką potrzebę a fabryczne sprzedać.

Edytowane przez cieq
Odnośnik do komentarza

Cześć Łukasz. 2 lata przejeździłem na Tribanie 520 więc mogę Ci coś podpowiedzieć. Mam 178cm wzrostu i też wahałem się między M i L, na jazdach próbnych na obu czułem się dobrze. Ja wybrałem M ale przy twoim wzroście brałbym L. Aksiumy mają reputację trwałych i mocnych ale jednocześnie bębenki w tanich Mavicach już opinie mają nienajlepsze. Grupa 105 jest super, ale w 540 nie jest kompletna, gorsza korba i hamulce. Moim zdaniem największą wadą Tribana są hamulce long caliper, na płaskim może nie tragiczne ale jak pojedziesz kiedyś w górki zrozumiesz o co chodzi. Kolejny temat to przełożenia, dla słabszego amatora na start dobry jest compact a w górach dodatkowo docenisz kasetę 11-32. W 540 są twardsze przełożenia ale jak masz mocną nogę to nie wada.

Odnośnik do komentarza

A ile masz wzrostu i przekroku?jaki rozmiar Centa wg Ciebie dla mnie był by ok...cholera to Bento też ciekawa opcja tym bardziej że przez neta za ok 3tysiące idzie kupic

Edytowane przez lvkasz
Odnośnik do komentarza

175 cm i 84 cm, wybrałem M-kę. Na Twoim miejscu przymierzyłbym się do L-ki. W Krossach górna rura w M-ce jest niemal tak długa jak w L-kach innych producentów i trzeba brać to pod uwagę (ja nie do końca tak zrobiłem). W razie czego można pokombinować z długościami mostka +/- 10-20 mm.

W linku masz zestawienie piast Shimano, wygląda na to że Tiagra 4700 jest identyko konstrukcyjnie jak 105 5800 (105 będą pewnie nieco lżejsze):

https://kastor-bike.pl/Piasta-tylna-Shimano-FH-RS400-10-11rz-32H-czarna

Edytowane przez cieq
Odnośnik do komentarza

a siodełko w Vento 4???? z informacji dostępnych w necie wynika,że jest niewygodne i kiepskiej jakości czy to prawda? PS. Cieq jestem amatorem i takim zostanę - jeśli kupię już nowy rower (3,5 tyś to dla mnie dużo) to nie mam zamiaru w NOWYM od razu coś modyfikować poprzez zakup kół wartych 1/2 bądź mniej wartości roweru. Szukam bikea który z fabrycznymi podzespołami posłuży mi kilkanaście lat.

Odnośnik do komentarza

Opinie na temat siodełka są podzielone bo każda "dupa" jest inna :) Jestem w trakcie testów, ale prawdopodobnie pójdzie do zmiany... Też jestem amatorem, jeżdżę na MTB, szukałem nowej szosy za 3000 - 3500 zł dla urozmaicenia treningów.

Edytowane przez cieq
Odnośnik do komentarza

Rose pro sl zaraz będą bo właśnie weszły w nowym malowaniu i ze 105 r7000. Triban 520 to była moja pierwsza szosa, trochę na próbę czy wogóle się wkręcę w jazdę po asfaltach. Po 2 latach wiedziałem już więcej i mogłem wybierać bardziej świadomie. Preferuję dłuższe trasy z reguły między 100 a 200 km oraz geometrię endurance. Od roku jeżdżę na Rose Xeon TeamGF na 105. W porównaniu z Tribanem rama i widelec są o wiele wygodniejsze, w tribanie założyłem podkładki żelowe pod owijkę a w rose na tych samych oponach jeżdżę bez rękawiczek. W tribanie najsłabsze były hamulce, zmiana okładzin oraz linek i pancerzy trochę poprawiła ale do 105 nie ma nawet porównania. Na szosie 100 zakrętów czuć różnicę.
Na minus Rose to położenie tylnego hamulca i miejsce na opony 25 mm, realne 28mm pozostawia może 1-2mm wolnego miejsca.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie...rower fajny, ale czy jest sens aż tyle kasy wykładać..4800 zł ponad, poza tym brak przedstawiciela w Polsce - pewnie schody  w przypadku realizacji gwarancji..Gdybym miał tyle wyłożyć (pisze czysto teoretycznie) nie wiem czy nie kupiłbym Author Aura 55. Daleki jestem od kupna roweru z uwagi na markę, ale przy zbliżonych parametrach, cenie mamy rower markowy z przedstawicielem w Polsce

Odnośnik do komentarza

Ale tu masz gorsze hamulce i korbę za 400 pln więcej. Prawda jest taka, że ruszają wyprzedaże i można znaleźć dobre okazje, a najbardziej opłaca się kupić rower używany, czasami ludzie po sezonie zmieniają sprzęt na lepszy i znaleźć można rower na gwarancji w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, lvkasz napisał:

Właśnie również proszę o scalenie moich dwóch postów. 

Podaj link do drugiego wątku.

Ma przyszłość, zgłoś swój wątek i w zgłoszeniu poproś o scalenie - będzie to dla mnie bardziej widoczne ;)

Odnośnik do komentarza

Ja mam Tribana 540 przy wzroscie 177 rozmiar M. I jest super, ważę okolo 86 kg z tym ze trenuje triatlon i mniej brzucha wiecej w rozbudowny jestem w innych partiach. Jendak pozycja w dolnym chwycie jest niewygodna dla mnie. Pozycja w chwycie górnym jest wystarczająco niska, a zarazem wygodna.

W rowerku wymienilem sztyce na karbonową, siodelko od Speca, łancuch grupowy 105, hamulce 105 (opisalem w innym wątku, bo nie pasuja tak z pudełka), pedały grupowe 105, być może wymienię jeszcze korbę. Jednak za taka kasę nawet jesli doliczyć te wydatki to jest genialnie. Wielu i trochę mnie razi ten rodowód Decatlona, jednak jak obiektywnie zerkniemy na rower to w tym przedziale cenowym nie ma konkurencji. Był kilka lat temu Huragan na 105 ale też z niego się szybko wycofano.

Zawsze potem mogę wymienić rame na carbon nawet ta z Decatlonu mi sie podba, a cały osprzęt mam na wystarczajacym poziomie.

Tak tylko dodam, że jak wielu narzeka na hamulce. Wymiana obecnie na 105 z grupy 5800 mnie osztowala 240 zl za oba. to nie jest kwota chyba zbyt wysoka na takie usprawnienie, a koszt roweru nie wzrasta dramatycznie.

Edytowane przez AdalbertFreeman
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...