zubron

Nieprzyjemny zapach z obuwia po treningach

Rekomendowane odpowiedzi

zubron

Żeby nie było, staram się dbać o higienę, ale po intensywnym trening, człowiek się jednak poci i to zostaje trochę w obuwiu. A przecież nie będę prał. Może macie jakieś patenty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bbc

Buty się pierze. To nic dziwnego. Ale patent który stosuje kumpel (oraz podobno Jacek z UC) jest taki, że buty po przepraniu moczymy z wodzie z dodatkiem tabletek do uzdatniania wody. Nie wyciskamy tylko takie cieknące zostawiamy do wyschnięcia (chodzi o to, żeby jak najwięcej wody wyparowało a nie wyciekło). Buty są dłużej świeże bo związki które uzdatniają wodę zostają w butach i zabijają bakterie powodujące rozkład potu (i smród).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva

Ja po każdej jeździe wyciągam wkładki z butów, a gdy mocno buty przepocę, to używam suszarki do butów z ozonatorem - Elektrowarm SB-7. Nic mi wtedy nie capi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bbc
38 minut temu, Sziva napisał:

używam suszarki do butów z ozonatorem - Elektrowarm SB-7.

Nawet nie wiedziałem, że istnieje coś takiego. Super patent. Chyba już wiem o co poproszę Mikołaja pod choinkę. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
4 minuty temu, bbc napisał:

Nawet nie wiedziałem, że istnieje coś takiego. Super patent. Chyba już wiem o co poproszę Mikołaja pod choinkę. :)

Też nie wiedziałam, ale gdy ostatnio na biegówkach przepociłam buty, a na drugi dzień trzeba było w nich cały dzień zaiwaniać, to zaraz zaczęłam szukać rozwiązania po internetach i trafiłam na to cudo :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej Sawicki

Wkładki można normalnie umyć mydłem i wysuszyć na słońcu (czego nie zmyjesz, zabiją promienie UV). Jeśli to nie wystarczy, możesz spróbować przepłukać w roztworze sody oczyszczonej. Zwykle reszta buta nie łapie zapachów prawie wcale. I nigdy nie trzymaj używanych butów w szafie - mają się swobodnie wietrzyć.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
firefoks
Konus

Doraźnie i tanio - wynalazek Scholla w sprayu. Mam ulubione trampki na rower, totalnie rozwaloną mają "poszewkę" w środku, wyciągam nogę z całym wnętrzem z lewego i klepią nie tyle nawet potem, co gumą, bo wylazły zapiętki spod tej tkaniny i ten spray nawet nieźle sobie z tym radzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi