bbc

26" dla ścigającego się dziecka

Rekomendowane odpowiedzi

bbc

Ponieważ zbliża się jesień i wyprzedaże to powoli zacząłem się zastanawiać nad rowerem na nowy sezon dla syna. Młody ściga się na maratonach MTB i robi wycieczki po dolinkach 30-40km (staramy się unikać asfaltu). Obecnie jeździ na Author Mirage i sobie chwali. No, ale w swoim przedziale wiekowym na starcie maratonu jest już jednym z nielicznych którzy jeszcze jeżdżą na 24". Dlatego pomyślałem, że czas na przesiadkę na coś większego. Jest drobnej budowy (31kg przy 138cm). W sklepach próbują go sadzać na 27,5" ale nawet przy małej ramie wygląda to według mnie pokracznie a według sprzedawców - "przecież jeszcze urośnie". Jak urośnie to dostanie większy rower, ale zanim urośnie też musi na czymś jeździć. No i właśnie - ofert na 26" jest jak na lekarstwo a te na 27,5 ważą po 14-15kg. Przynajmniej w tym zakresie cenowym. No właśnie od tego chyba powinienem zacząć bo mam na rower ~2000zł. Rower nie musi być nowy - kupuję czasem używane rowery i trochę ogarniam temat, więc jestem w stanie obejrzeć i ocenić rower a i w razie czego zrobić coś przy nim.

Założenia jakie chciałbym przyjąć na początek to jak najniższa waga i powietrzny amortyzator.

Jeżeli macie jeszcze jakieś uwagi co do elementów na które powinienem zwrócić uwagę to chętnie poznam Wasze opinie i propozycje. Sam mam jednego faworyta, ale nie chciałbym sugerować niczego. Szczególnie, że jeszcze nie przymierzałem młodego do tego roweru. Zrobimy to pewnie w przyszłym tygodniu (jak go znajdziemy stacjonarnie) i wtedy napiszę co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bbc

Właśnie do tego mamy się przymierzać w przyszłym tygodniu. :D Czyli mój faworyt. :D Ramę właśnie będziemy mierzyć w przyszłym tygodniu to napiszę co wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva

Znajomych dzieciak ma Krossa Replicę (modelu nie pamiętam) i są bardzo zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bbc

Sam jeżdżę na Krossie Level B8 i też złego słowa powiedzieć nie mogę. Skoro mówisz, że są zadowoleni to znaczy, że Replica nie odstaje jakościowo od większych modeli. To fajnie. A długo już na nim jeździ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva

Już ze 2 lata będzie. Ojciec dziecka jest zapalonym rowerzystą i startuje w maratonach i wyścigach. Jego syn też od czasu do czasu startuje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bbc
21 godzin temu, Sziva napisał:

Już ze 2 lata będzie. Ojciec dziecka jest zapalonym rowerzystą i startuje w maratonach i wyścigach. Jego syn też od czasu do czasu startuje. 

Czyli rower dobrze przetestowany. Po przymiarce dam znać jak młody na takim wygląda.

19 godzin temu, Nurek_ napisał:

Trochę ponad budżet, ale z doświadczenia wiem że idzie trochę utargować: https://allegro.pl/rower-gorski-giant-xtc-1-kola-26-mavic-cross-ride-i7536432546.html

Bardzo zacny ten Giant. Zadzwonię i dopytam na ile są skłonni opuścić cenę (bo tyle niestety nie mam). Widzę tylko nieścisłość bo biegów jest 27 (czyli 3x9) a manetki 3x10. To chyba średnio ze sobą pracuje. Ale jak się dodzwonię to też dopytam bo może tylko błąd w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nurek_
2 godziny temu, bbc napisał:

Ale jak się dodzwonię to też dopytam bo może tylko błąd w opisie.

Pewnie tak, bo kaseta 9-rz i przerzutka też

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pinifarina

Ja nie pomogę z dobrą ofertą, ale uprzedzę przed słabym rowerem. Są rowery dziewczęce 27,5 o rozmiar mniejsze od chłopięcych i na nich dzieciak już by wyglądał. Ale nie polecam bo to ciężkie rowery. Z założenia rama to +1 kg i osprzęt lichy. Poniżej przykład  Scotta contessa , Lea F krossa też nie lepsza. Gdy specyfikacja jest pod maratony to cena tego roweru sięga 4,500pln a i tak jest cięższy od wersji chłopięcej o 1,5kg

https://www.olx.pl/oferta/scott-scale-contessa-725-CID767-IDvB1Wg.html#7a6a51cbdb     

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bbc
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, SpiderMAN napisał:

@bbc przenoszę do ogólnej, to raczej rozważania niż konkretne przykłady rowerów, to raz, a dwa tutaj masz zasady zapytań w tym dziale.

https://forum.szajbajk.pl/topic/6717-czytaj-to-koniecznie-informacje-organizacyjne/

Założyłem nowy temat ze względu na specyfikę roweru (często to wersje "junior"). Kilka konkretnych przykładów też jest. Ale skoro uważasz, że tak będzie lepiej to niech tak będzie.

@Pinifarina, do 27,5 przymierzałem już młodego i tak jak napisałem na początku - to mimo wszystko wielkie i ciężkie rowery (w tej cenie). Swoją drogą to już jakiś czas temu zauważyłem, że jak rower jest dla dziewczyny/kobiety to zaraz jest na słabszym osprzęcie i cięższy. Dziwne.

Ponieważ próbuję naciągnąć budżet to powiedzcie proszę co sądzicie o tym:

https://allegro.pl/rower-gorski-specialized-s-works-fox-dt-swiss-i7544511037.html

Gdyby Pan okazał się skłonny do negocjacji a żona do dołożenia kilku stówek to może to byłby fajny ścigant? 

Edytowane przez bbc
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN

Jak dla mnie Świetna maszyna dla młodego kolarza. Brałbym!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ahaja

Bbc

Przymierz młodszego do tego roweru ... bo możesz mu krzywdę zrobić.

Mój ma takie same 'parametry' i na 26 bym go nie wsadził bo by się męczył w terenie. Rurę podsiodłową ma 34cm a sztyca wysunięta na jakieś 12cm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bbc

Spokojnie @ahaja, przymiarka musi być. Nie tylko ze względu na przekrok (bo to oczywiste), ale młody już czuje czy rower jest dla niego za krótki albo za długi. Jak przymierza się do rowerów kumpli to potrafi sam zauważyć - "chyba dłuższy mostek bym potrzebował" albo "bardzo prosto siedzę - trzeba by kierownicę w dół dać". Zresztą rower i tak nie będzie od razu do jeżdżenia (wiem jak to brzmi w przypadku dziecka). Rozglądam się teraz bo są wyprzedaże i mniejszy popyt. Na wiosnę będą wyższe ceny i trudniej znaleźć coś fajnego (choć i teraz łatwo nie jest). Ale do wiosny - lata jeszcze urośnie i wtedy będzie jak znalazł.

16 godzin temu, ahaja napisał:

Rurę podsiodłową ma 34cm a sztyca wysunięta na jakieś 12cm.

Z ciekawości sprawdziłem jak to wygląda w jego Authorze (24") i jest podobnie. Rurę też ma 34cm a siodełko odrobinę ponad 13cm.

Dziś kopsniemy się do sklepu przymierzyć tego Krossa to będę miał jakiś obraz jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ahaja

Ano. Mojemu mostek dałem 60mm i wg młodego jest dobrze. Zmierzyłem teraz i góra siodła jest na 16cm od końca rury podsiodłowej.

Jak mierzyliśmy się do 26'' przy nawet małej ramie ... to wisiał i miał pozycje szosową ... teraz ma kontrolę nad rowerem a nie rower nad nim ;-).

Te rowery mają wagi zbliżone do dużych rowerów dla dorosłych ... a dziecko ma ile razy mniej siły ... 8x ... 10x ... ? I musi takiego klamota jakoś ogarnąć.

Tak czy siak 24'' czy 26'' to są sprzęty na chwilę, na około 2 lata każdy z tych rozmiarów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi