pav_evert

Aero vs Race vs Endurance a proporcje ciała

Rekomendowane odpowiedzi

pav_evert

Jako, że jest to mój pierwszy post - Cześć wszystkim! :) 

Planuję w niedługim czasie zakup roweru szosowego. Obczaiłem temat sizingu i ogólnie wiem już trochę co i jak. Chce się Was poradzić i dowiedzieć się, czy moje myślenie jest ok.

Zależy mi na kupnie rowera uniwersalnego, nie szukam szosy typowo endurance, bardziej coś pomiędzy race/endurance z możliwością w przyszłości obniżenia mostka i osiągnięcia niższej wysokośći kierownicy.

Moje wymiary to 186cm / 90 cm krocze.

W związku z długimi nogami (w proporcjach) mam świadomość, że każdy rower będzie dla mnie bardziej 'aero' niż jest w rzeczywistości.

Myślę o rozmiarze 56 (ewentualnie 55) z sylwetką bardziej endurance (stack około 58cm) zachowując w miare standardowy reach. Czy to dobre wyjście ?
Na competitive cyclist wyszło mi:

The Eddy Fit (cm)

Seat Tube Range c–c: 59.5 - 60 cm
Seat Tube Range c–t: 61.3 - 61.8 cm
Top Tube Length: 54.5 - 54.9 cm
Stem Length: 10.1 - 10.7 cm
BB–Saddle Position: 79.6 - 81.6 cm
Saddle Handlebar: 54.7 - 55.3 cm
Saddle Setback: 8.1 - 8.5 cm

Dodatkowo mam do Was kilka istotnych dla mnie pytań

1.Jaka jest długość sztycy i regulacji wysokości mostka, czy jest to wartość podobna dla wszystkich rowerów ?

2.Czy mostek jest zawsze ustawiony w konkretnej pozycji? Przykładowo na samym dole? Zależy mi aby kupić rower w połowie race/ w połowie endurance, ale mieć możliwość w przyszłości obniżenia wysokości mostka, a nie na odwrót.

3. Czy istnieje gdzieś kalkulator albo jakiś wzornik, jakie powinny być wymiary od siodełka do kierownicy oraz różnice wysokości dla poszczególnych styli ? Niestety na competitive cyclist nie mam żadnych danych dotyczących preferowanego stacku/reachu oraz wysokościach kierownicy/mostka w stosunku do supportu.

Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POMOC :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi