Maggot743

Bagażnik samochodowy na dach

Rekomendowane odpowiedzi

Maggot743

Witam! 

Przymierzam się do zakupu bagażnika samochodowego na dach, gdyż wożenie roweru na zawody w bagażniku już mnie męczy a chciałbym jednak mieć jeszcze miejsce i wolną tylną kanapę. W związku z tym szukam porady i opinii osób, które z takowych korzystają. 

Wytyczne: Posiadam Audi a4 b6 avant z relingami. Potrzebuję belek bocznych i mocowania na rower. Rozmyślałem opcję mocowania klasycznego (za ramę) lub mocowania za widelec (oś qr15) - koło ląduje w bagażniku. 

Drugie rozwiązanie wydaje mi się bardziej stabilne. Niższy środek ciężkości i pewniejsze mocowanie. 

Widziałem głównie produkty Thule i Elite. 

Jakie rozwiązanie w rozsądnej cenie wybrać? Jakiej marki? 

Wybrałem ten dział gdyż nie znalazłem działu bardziej odpowiadającego temu tematowi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mariuszm

Używam Thule ProRide 598 i pomimo, że wrzucam rower na wysoki samochód, to montaż roweru jest banalny a zabezpieczenie pewne.  Nie jest to najtańszy uchwyt, ale wg mnie warty ceny.

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nurek_

Też polecam ten model albo wcześniejszy (i sporo tańszy) ProRide 591. W kwestii wygody mocowania roweru dwie półki wyżej niż pozostałe uchwyty.

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kretox

Mam dokładnie takie samo autko A4 B6 z relingami, mam belki bazowe wpasowane w relingi AGURI (model chyba prestige)

do tego 2 xTHULE (stary model TOUR bodajże) + 1xTHULE  ProRide 598 (spisuje się bardzo dobrze łatwy montaż, nie kupuj 591 bo łatwo rower z niego wyjąć)

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Maggot743

Dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gophfer

Ja również polecam Thule proride mam akurat 4szt model 591. Super jakoś i bardzo stabilne.
Zdarzają się dobre okazję na olx.
Ja kupiłem 4szt nówka za. 950zl.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi