Papynsky

Bryton Rider 310

Rekomendowane odpowiedzi

Bartosz_

A można jechać i nie nagrywać trasy ? I też, żeby licznik w żaden sposób nie przypominał o nagrywaniu trasy ? 

Mam do Was takie pytanie ogólne. Która wersja tego licznika tak naprawdę jest najlepsza? - 310, 410, 450 czy 530 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek
10 minut temu, Bartosz_ napisał:

A można jechać i nie nagrywać trasy ? I też, żeby licznik w żaden sposób nie przypominał o nagrywaniu trasy ? 

Można. W opcjach wyłączasz tylko przypominajkę (opcje są wył/1 raz/ciągle).

10 minut temu, Bartosz_ napisał:

Mam do Was takie pytanie ogólne. Która wersja tego licznika tak naprawdę jest najlepsza? - 310, 410, 450 czy 530 ?

310 to starszy model, słabsze wsparcie apki, mniejszy ekran.

410 to następca 310 - większy ekran, większa ilość dostępnych pulpitów, lepsze wsparcie apki.

450 to już model z nawi na bazie OSM, podobnie 530. Teraz na szybko nie pamiętam dokładnie jakie były różnice pomiędzy 450 i 530.

Jak nie potrzebujesz nawi (ja nawiguje telefonem, bo jest do tego po prostu lepszy), to 410 jest w sam raz, 310 po budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bazyl33
Napisano (edytowane)

Jaki uchwyt do 450 pasuje ? taki sam jak w garminie ? 

ewentualnie macie jakies sprawdzone ?

Edytowane przez bazyl33

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Papynsky

Ja korzystam z zwykłego uchwytu oznaczonego logiem Sram'a który dostałem jako gratis do zamówienia i nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bujak

Do szosy mam uchwyt na wysięgniku z chin z mocowaniem przeznaczonym do Brytona. Trzyma lepiej niż oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Franki201

Wysięgnik dedykowany do Brytona z Ali. Wygląda na oryginalny. Wcześniej kupiłem Sram niby do Brytona(po doczytaniu dedykowany do starszych modeli ),kiepsko trzymał,trzeba uważać przy zamawianiu. Trochę inny kształt mają zatrzaski w stosunku do Garmin,Sigma. Więc polecam dedykowany do 310/330/530

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek

Też używam tego "Sramowego", plastikowego. Na wertepach drży, ale jeszcze jeszcze mi licznik z niego nigdy nie wypadł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bwebikg
Napisano (edytowane)

Pytanko do bardziej doświadczonych z naszymi Riderami:

Posiadam Ridera 410, do tego czujnik kadencji Magene (łączność BT i ANT) oraz pulsometr na pasku BT smarth (łączność tylko BT)

Oba czujniki bez problemowo są wykrywane przez licznik i parowane.

Screenshot_20190814-144333.thumb.jpg.16954d190a5578543a2d58b884506593.jpg

Problem jest z tym, że czujnik kadencji działa po pierwszym zakręceniu pedałami, a pulsometr niby wykrywa, ale nie pokazuje pulsu. 

Macie może pomysł co z tym można zrobić??

Dodam, że sam pulsometr raczej jest sprawny, używam go także do jazdy na rowerku stacjonarnym i bez problemowo łączy mi się oraz działa z Kettlerem.

Edytowane przez Bwebikg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
artazy

Problem jest niestety brak ant+, bt jak najbardziej będzie wykrywane, ale transmisja danych niemozliwa , bt służy tylko do przesyłania treningów do smartfona

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bwebikg

No zgodnie z oficjalnymi informacjami zamieszczonym na stronie brytona obsługuje on czujniki ANT i BLE

https://www.brytonsport.com/#/R410

Kupując licznik nie nastawiałem się nawet, że mój stary pulsometr zostanie przez niego wykryty, no ale skoro mam już i jedno i drugie i powinno ze sobą gadać to jakoś bym je dogadał :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

BLE to nie do końca ten sam protokół co BT, może tu jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bwebikg

hmmm możliwe, pisze właśnie do supportu może coś podpowiedzą / wyjaśnią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1

Bryton wykrywa czujniki tylko po ANT+

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bartosz_

A jaki czujnik i pulsometr oraz mocowanie do tego na rower polecacie do modelu licznika Bryton 310 ? Zastanawiam się nad kupnem i chciałbym mieć dobre i wytrzymałe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bujak
Bryton wykrywa czujniki tylko po ANT+

310 i 530 tylko ANT+

410, 450 ANT+/BLT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
iwosz
Napisano (edytowane)

Cześć,

mam problem z moim Riderem 310. Podczas przesyłania tras z licznika do apki mobilnej (Android 9), apka zawiesza się na "loading", nie da się nawet z tego wyjść, trzeba ubić apkę. Robię wszystko według instrukcji na stronie producenta:

1. Na tel mam włączony BT i GPS (pytanie po co ten GPS?)
  2. Na liczniku mam włączone BT i 2 trasy zapisane
  3. Licznik bez problemów paruje się z apką (na liczniku "paired", w apce licznik jest widoczny)
  4. Klikam "BT Sync" i pojawia się info "Loading..." i trwa to w nieskończoność (> kilkanaście minut)
  5. Wersja apki: 2.14.44.205
  6. Wersja softu na liczniku: R027.005.0017 

Może miał ktoś taki problem i wie jak go rozwiązać?

Druga sprawa to po podłączeniu przez USB komputer (Windows 10) nie wykrywa licznika w żaden sposób (według instrukcji powinien wykryć jako dysk USB). Aplikacja na komputerze BrytonUpdate wyświetla "podłącz urządzenie do komputera". Próbowałem z wejściem USB 2.0 i USB 3.0. Coś trzeba w liczniku ustawić aby był wykrywany po USB?

Z góry dzięki za pomoc! :)

Ps. sam licznik działa bez zarzutu podczas jazdy.

Edytowane przez iwosz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
karolg
4 godziny temu, iwosz napisał:

Na tel mam włączony BT i GPS (pytanie po co ten GPS?)

Od wersji Androida 6.0 aplikacje potrzebują włączonych usług lokalizacyjnych do przeprowadzenia skanowania. Dla technicznych:
- https://developer.android.com/about/versions/marshmallow/android-6.0-changes.html#behavior-hardware-id
- https://developer.android.com/guide/topics/connectivity/bluetooth#Permissions

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bujak
Do szosy mam uchwyt na wysięgniku z chin z mocowaniem przeznaczonym do Brytona. Trzyma lepiej niż oryginał.

Ten kupiłem i mogę polecić. Na promicji kupiłem za 34 zł.
Z minusów to w zestawie brakuje gumy pomiędzy uchwytem, a kierownicą, więc trzeba coś wykombinować. Dołożyłem pasek dętki:
Komputer rowerowy mocowanie kamery uchwyt komputer rowerowy latarka prędkościomierz aparat rozszerzenie góra dla Garmin IGPS Bryton CATEYE
https://s.click.aliexpress.com/e/vApaXaC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN
19 godzin temu, nctrns napisał:

BLE to nie do końca ten sam protokół co BT, może tu jest problem?

BLE - Bluetooth Low Energy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bartosz_

Powiedzcie mi proszę jak to jest z tym licznikiem Bryton Rider 310 - Kiedy rower stoi w miejscu u mnie w domu i jest uruchomiony wiatrak to licznik nalicza prędkość tak jakbym jechał na rowerze. Tak samo gdy jechałem rowerem pociągiem i rower stał w tym pociągu w jednym miejscu nie ruchomo to mimo to naliczał prędkość jazdy pociągu. Dlaczego tak się dzieje ? czy ktoś umie mi to wyjaśnić ? - A może można jakoś zmienić to w ustawieniach gdzieś, żeby w czasie postoju w miejscu nie naliczał prędkości podmuchu wiatru lub  jazdy pociągu ? Tylko, żeby wtedy licznik był na 0.00. 

Ciekawi mnie też co to nalicza w tym liczniku w miejscu Alt Gain ? co to takiego jest ? - jeśli dobrze widzę to nalicza to wartość w metrach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek

Co do jazdy pociągiem, to jak pociąg się rusza, a łapiesz sygnał GPS, nawet słaby, to masz ruch, masz prędkość, więc i licznik nalicza. Nie wiem jakim sposobem nalicza w domu do wiatraka, jedyne co mi przychodzi do głowy, to ponownie śladowy sygnał GPS, co licznik może interpretować jako szybkie zmiany pozycji (włącz usługi lokalizacji dla Google Maps na telefonie i wejdź do budynku, znacznik zacznie ci skakać po okolicy o kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt metrów, podobny efekt).

Alt gain to suma przewyższeń, dlatego jest w metrach. Masz jeszcze alt loss, to jest suma zjazdów, również w metrach. Zmień język licznika na PL, będzie ci łatwiej ;)

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bartosz_
41 minut temu, Eddek napisał:

Zmień język licznika na PL, będzie ci łatwiej ;)

@Eddek mam ustawione w ustawieniach język PL ale mimo to pokazuje mi to po angielsku. Czas też pokazuje mi zamiast Czas to mam RTime. Ale jak wejdę ustawienia to mam tam po polsku. Też dla mnie to dziwne jest.  W sumie na ekranie głównym mam tylko po polsku napis: Prędkość i Dystans. Dlaczego tak ? można to zmienić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Papynsky

@Bartosz_u mnie jak mam włączony licznik i np ładuje sie w pokoju, to też od czasu do czasu pokazuje jakieś prędkości.

Co do poruszania się komunikacja zbiorową - jeżeli chcesz uniknąc takich sytuacji, to musisz mieć czujnik prędkości na koło i wyłączyć preferencję predkości z gps na czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi