Łabędź

Polecane ekspresy do kawy

Rekomendowane odpowiedzi

SzpiceR

Skoro jesteśmy na forum kolarskim to tylko Segafredo 😜

A tak ogólnie to każdy preferuje inny gatunek kawy więc poczytaj najpierw czego szukać a później wybieraj markę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zbyszek.K
1 godzinę temu, dwakolkaija napisał:

Jaką kawę w ziarnach kupujecie? Dostałem w prezencie ekspres z lidla (nie ma młynka) i zastanawiam się co do niego mielić. Czy jacobs/lavazza itp będą ok? 

Zależy jaką kawę lubisz ja robię sam mieszanki na "oko" Lavazza creme - Jacobs zielony, Tchibo - Lavazza, sam Jacobs zielony jest dla mnie zbyt wyrazisty w smaku. Sama Lavazza jest zbyt "miętka" w smaku ;) 

Muszę się zebrać i napisać o ekspresie który posiadam ale tak na szybko to... o ekspres trzeba dbać, czyścić, odtłuszczać regularnie, myć blok zaparzający, smarować, w przeciwnym wypadku kawa po pewnym czasie zacznie się robić nie smaczna. Ja preferuję kawę z mlekiem. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
marcusling
W dniu 23.04.2019 o 19:04, dwakolkaija napisał:

Jaką kawę w ziarnach kupujecie? Dostałem w prezencie ekspres z lidla (nie ma młynka) i zastanawiam się co do niego mielić. Czy jacobs/lavazza itp będą ok? 

Powiedz mi z kim mam się ożenić z blondynką czy brunetką, rudą czy opaloną, murzynką czy szatynką, eskimoską czy Chinką.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mariuszm
W dniu 30.08.2018 o 11:38, Łabędź napisał:

Jeeeest...:

20180830_113332.thumb.jpg.e21d460ca4050c65ad2c7313d3fb036a.jpg

A kawka smakuje rewelacyjnie. :D

I jak się obecnie sprawuje?

Pytam, bo dzisiaj rano po 10 latach mój ekspress Zelmera padł i szukam czegoś pewnego, a ten wygląda dobrze 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź

@mariuszm, nie mam dobrych wieści. Co prawda ekspres robił świetną kawę, bardzo smaczną i aromatyczną, mleko spieniał też jak należy i ogólnie byłem z niego bardzo zadowolony, ale jakiś czas temu zaczęło spod niego nieco cieknąć, w miejscu gdzie powinien to wybierać mały pojemniczek do sklepu. Ekspres w ramach gwarancji ruszył w podróż do sprzedawcy, a ten odesłał go do producenta. I to chyba do Włoch, bo czekam i czekam na rozpatrzenie reklamacji, jak na zbawienie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mariuszm
30 minut temu, Łabędź napisał:

@mariuszm, nie mam dobrych wieści. Co prawda ekspres robił świetną kawę, bardzo smaczną i aromatyczną, mleko spieniał też jak należy i ogólnie byłem z niego bardzo zadowolony, ale jakiś czas temu zaczęło spod niego nieco cieknąć, w miejscu gdzie powinien to wybierać mały pojemniczek do sklepu. Ekspres w ramach gwarancji ruszył w podróż do sprzedawcy, a ten odesłał go do producenta. I to chyba do Włoch, bo czekam i czekam na rozpatrzenie reklamacji, jak na zbawienie. 

Ech... a już myślałem, że znalazłem pewniaka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przemcio

Ja 2 lata katuje siemensa EQ6 i jestem zadowolony. Bezproblemowe czyszczenie super kawka. Dużo opcji dodatkowych.

Jakbym miał kupować dzis jeszcze razy bym go kupił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
panMarcin

mam ekspres do kawy philipsa od dłuższego czasu i cały czas mi służy 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars
Napisano (edytowane)

Kupiłem w końcu przelew - Melitta Aroma Fresh. Kawa z niego - o ile używa się dobrych ziaren, jest znakomita. Kawa jest czysta, bez tego "brudnego" posmaku który miałem nawet w kawie z kawiarki. Jednocześnie ten ekspres uwydatnia dużo bardziej różnicę w klasie stosowanych ziaren - pomiędzy kawą z marketu a przyzwoitą kawą z palarni, niezbyt ciemno paloną, jest kolosalna. Jest dużo bardziej wyczuwalna, niż w kawie z kawiarki. Aż się zastanawiam, jak będzie jak sobie nabędę jakąś kawę jasno paloną.

Jeden minus - nie sprawdziłem długości kabla i nie mogę  postawić ekspresu tam gdzie by mi najbardziej pasował - brakuje ze 20 cm. Na arzie tymczasowo stoi gdzie indziej, ale to się musi zmienić. Tylko jeszcze nie wiem jak, bo nie widziałem przedłużaczy krótszych niż 1,5 m...

Edytowane przez de Villars

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
marcusling
Napisano (edytowane)
10 godzin temu, de Villars napisał:

Kupiłem w końcu przelew - Melitta Aroma Fresh. Kawa z niego - o ile używa się dobrych ziaren, jest znakomita. Kawa jest czysta, bez tego "brudnego" posmaku który miałem nawet w kawie z kawiarki. Jednocześnie ten ekspres uwydatnia dużo bardziej różnicę w klasie stosowanych ziaren - pomiędzy kawą z marketu a przyzwoitą kawą z palarni, niezbyt ciemno paloną, jest kolosalna. Jest dużo bardziej wyczuwalna, niż w kawie z kawiarki. Aż się zastanawiam, jak będzie jak sobie nabędę jakąś kawę jasno paloną.

Jeden minus - nie sprawdziłem długości kabla i nie mogę  postawić ekspresu tam gdzie by mi najbardziej pasował - brakuje ze 20 cm. Na arzie tymczasowo stoi gdzie indziej, ale to się musi zmienić. Tylko jeszcze nie wiem jak, bo nie widziałem przedłużaczy krótszych niż 1,5 m...

Kup najkrótszy przedłużacz i dodatkowo najtańszą wtyczkę. Utnij przedłużacz na miarę i tak ucięty koniec przewodu przedłużacza na miarę podłącz do nowej wtyczki, która jest rozbieralna w przeciwieństwie do oryginalnej ( nierozbieralnej ). 

Edytowane przez marcusling

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
korea83
12 godzin temu, de Villars napisał:

Aż się zastanawiam, jak będzie jak sobie nabędę jakąś kawę jasno paloną.

Sam stopień wypalenia kawy nie gwarantuje lepszych wrażeń podczas spożycia, ale jeśli chcesz spróbować czegoś lekko palonego to szukaj wśród propozycji skandynawskich palarni, oni się lubują w stosunkowo jasnych paleniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN
W dniu 23.04.2019 o 19:04, dwakolkaija napisał:

To zależy wszystko od gatunku kawy.

Ja lubię: Pellini Espresso, MK Cafe Espresso, Lavazza Oro i najtańsza Woseba Macca Fix Gold.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi