Łabędź

Polecane ekspresy do kawy

Rekomendowane odpowiedzi

Łabędź

Jak wiadomo - gdzie kolarze, tam kawa. Na pewno macie obczajone i sprawdzone w boju ekspresy ciśnieniowe do tego magicznego, brunatnego napoju. 

Z okazji rocznicy ślubu szukam ekspresu ciśnieniowego do domu (a więc może nie wielkości fortepianu), na kawę w ziarnach bądź mieloną (nie na kapsułki), który robiłby (mi) pyszną czarną i rozmaite białe: latte, cappuccino, macciato, itp (mojej żonie).

W miarę prosty w obsłudze i zdecydowanie niezawodny.

No i żeby ładny był. :D

Ktoś coś poleci?

• Lubię to! 1
  • Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hanus

Elo! Może nie typowo dla Ciebie @Łabędź ten ekspres, ale może komuś podpasuje taki budżetowy ekspesik ciśnieniowy bez żadnych "fajerwerków". Od początku roku używam Amica Espris mega budżetowa opcja, ale kawę serio robi dobrą, mam porównanie z kilkoma ekspresami i mi ta kawa serio smakuje :) (wcześniej używałem kawiarki, to już mega budżetowa opcja :D, a kawa też smaczna) 

U mnie kawa tylko z podgrzanym spienionym mlekiem ;) Kawa... Uwielbiam 😍 zostałem zarażony przez moją dziewczynę i od niej dostałem taki prezent. 

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gregory34

Mam i używam około roku  ,jak na razie bezawaryjnie Saeco Incanto. Prosty w obsłudze ,intuicyjny ,mały ,nie zagraca pół kuchni.Espresso mmmmmmm pychota,ale najbardziej zasmakowałem w Espresso Lungo. I ten  zapach świeżo zmielonej kawy o poranku 😉.

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź
2 godziny temu, Gregory34 napisał:

Saeco Incanto

Kurde, fajny. Ale nietania to rzecz, nietania... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
klu

Sprawdź markę Nivona, robią naprawdę solidne sprzęty. U mnie jeden z prostszych modeli (635) od dobrych kilku lat robi co najmniej 4 kawy dziennie. 
Jakikolwiek byś nie wybrał - pamiętaj o regularnym czyszczeniu (nie tylko standardowym programem z tabletką czyszczącą, o którym ekspres Ci przypomni). W każdym ekspresie trzeba co jakiś czas wyjąć jednostkę zaparzającą i ją opłukać bieżącą wodą, bo zbierają się w niej duże ilości zmielonej kawy, która z czasem pleśnieje. 

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gregory34
5 godzin temu, Łabędź napisał:

Kurde, fajny. Ale nietania to rzecz, nietania... 

Okazja jak piszesz też nie mała :-) 

Edytowane przez Gregory34
  • Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Stryjek

Ja od lat używam ekspresów kolbowych, i uważam ze żaden automat nie ma tu szans.

Jak popsuje mi się obecny ekspres kupię rancilio silvia

• Lubię to! 1
  • Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pitmax

Ja od roku używam 

https://www.ceneo.pl/47269777

dla mnie mega proste rozwiązanie, a i kawa przepyszna, może i trochę kosztuje, ale uważam że to był dobry zakup

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
malkontent

Odradzam za to Krupsa - ma zaprogramowany prognozowany czas zużycia. Po dokładnie 2 latach cieknie i wymienić trzeba komplet uszczelek w serwisie za 800 zł przy zakupie ekspresu za 2000. I niestety jest to reguła dla tej firmy a nie wyjątek który trafił się tylko mi. 

Dodatkowo, kawa z tego ekspresu zawsze była wg. mnie za zimna, mimo iż temperatura była podkręcona na max.

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars

A ja mam kawiarkę i to mnie satysfakcjonuje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź
11 godzin temu, de Villars napisał:

A ja mam kawiarkę i to mnie satysfakcjonuje :)

No mnie w sumie też. Ale żona chciałaby jednym przyciskiem zrobić sobie latte, a tego kawiarka nie ogarnie. ;) Poza tym już mi się trochę przepaliła moja kawiarka więc i tak musiałbym nową kupować... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TorGal

Ja używam w domu kolbowy ekspres Saeco, 15 bar ciśnienie, na raz dwie filiżanki, plus spieniacz mleka - klasyka. Prosty, mały i tańszy od tych korpo-automatów. Taki mogę z czystym sumieniem polecić do domu.
PS: Po prawdzie, to najwięcej zależy od tego, jaką kawę się kupuje, sam długo szukałem mojej ulubionej Kappa

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Franz Mauer

Nie będę wypowiadał sie co do konkretnego modelu,bo wszystko zależy od budżetu. Jedno mogę tylko poradzić z cała odpowiedzialnością - SAECO (Philips). Mam w rodzinie kawoszy i zdecydowanie tą markę polecają. Sam od 2011r. posiadam model Syntia i mimo, że jest eksploatowany systematycznie nigdy nie wymagał serwisu. Łatwy do czyszczenia w domu i prosty w obsłudze. Natomiast z uwagi na wymogi szukałbym innego modelu,bo ten robi tylko podstawowe rodzaje kawy ;) 

W dniu 13.8.2018 o 12:51, Stryjek napisał:

Ja od lat używam ekspresów kolbowych, i uważam ze żaden automat nie ma tu szans.

Automat ma podstawową przewagę, bo mieli kawę na bieżąco. Dzięki temu kawa nawet niższej jakości smakuje dużo lepiej. Chyba, że do tego ekspresu na bieżąco mielisz kawę, to ok. Jeśli kupujesz już zmieloną to...lipa. Wiem, bo przerabiałem taki ekspres. 

24 minuty temu, TorGal napisał:

Po prawdzie, to najwięcej zależy od tego, jaką kawę się kupuje, sam długo szukałem mojej ulubionej Kappa

Po części tylko,bo na smak krawy wpływ ma: jakość palenia kawy, rodzaj wody z ujęcia, poziom mielenia i oraz czas aplikacji :) 

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź

No właśnie wstępnie staje w szranki kilka modeli, głównie dwóch marek: Saeco i DeLonghi. Ale zastanawiamy się jeszcze nad opcją kolbową - jak to się sprawdza w praktyce? Rytuał parzenia kawy nie rozrasta się wtedy aby do rozmiarów nabożeństwa? To też jest fajnie, ale wolałbym robiąc sobie kawę o 5 rano przed pracą nie budzić całego domu młynkiem i wybijaniem z kolby zaległości. ;)

Edytowane przez Łabędź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Franz Mauer
Godzinę temu, Łabędź napisał:

To też jest fajnie, ale wolałbym robiąc sobie kawę o 5 rano przed pracą nie budzić całego domu młynkiem i wybijaniem z kolby zaległości.

TO o 5 rano rozpuszczalna styknie 😂

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TorGal

No najgłośniejsza to jest praca ekspresu, z kolby niczego nie trzeba wybijać, ot łyżeczką z kawy można wygarnąć w moment. Ja nie mielę kawy przed każdym parzeniem (nie chce mi się tak bawić), mam mały słoiczek i do niego sobie namielę dwa młynki. Starcza mi to na ~tydzień, a nie ma tak, że zwietrzałą sprzed pół roku piję.

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Stryjek
20 godzin temu, Franz Mauer napisał:

Automat ma podstawową przewagę, bo mieli kawę na bieżąco. Dzięki temu kawa nawet niższej jakości smakuje dużo lepiej. Chyba, że do tego ekspresu na bieżąco mielisz kawę, to ok. Jeśli kupujesz już zmieloną to...lipa. Wiem, bo przerabiałem taki ekspres. 

Dlatego dla mnie nie ma przewagi bo mam niezły młynek żarnowy i mielę na bieżąco ;) 

Piję dużo kawy a kiedyś czytałem forum kawowe i mnie trochę porąbało :D w tematach mielenia, świeżej kawy i dobrego ekspresu ;)

11 godzin temu, Łabędź napisał:

No właśnie wstępnie staje w szranki kilka modeli, głównie dwóch marek: Saeco i DeLonghi. Ale zastanawiamy się jeszcze nad opcją kolbową - jak to się sprawdza w praktyce? Rytuał parzenia kawy nie rozrasta się wtedy aby do rozmiarów nabożeństwa? To też jest fajnie, ale wolałbym robiąc sobie kawę o 5 rano przed pracą nie budzić całego domu młynkiem i wybijaniem z kolby zaległości. ;)

Trochę rytuał się robi a młynek hałasuje ( plusem jest że pachnie świeżą kawą w całym domu ) ale ja to akurat lubię, a żona na dźwięk włączanego młynka zjawia się od razu :) i czeka na kawkę. 

Kaw rozpuszczalnych nie pijam, a z ekspresów owszem, począwszy od kawiarek, kolbowych, przelewowych areopresów itp ;) 

W pracy mamy dwa porządne automaty saeco i kawa nie jest zła, ale to nie to co w domu ;), jednak dla ludzi wygodnych i nie wkręconych w temat pewnie takie maszyny dadzą radę ;) 

Edytowane przez Stryjek
  • Lubię to! 1
  • Dziękuję! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marek Karnecki

Ja zaś od A do Z ręczna robota - tak jak Stryjek mam młynek ręczny i kawę piję i w domu i w pracy ( pracuję w domu :)  tylko taką jaką chcę a więc czarną po Turecku :)
hihihi - mam z Was najlepiej i już :]

• Lubię to! 3
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
borek83
13 godzin temu, Łabędź napisał:

głównie dwóch marek: Saeco i DeLonghi. Ale zastanawiamy się jeszcze nad opcją kolbową

Przy DeLongi jak coś padnie po gwarancji serwis przewyższy wartość nowego. Saeco jest nie taki drogi w utrzymaniu i kupisz wszystko po gwarancji za normalne pieniądze. Mają ten swój blok zaparzający, który łatwo się wyjmuje i czyści ( w pracy mamy saeco  nie pamiętam modelu 15 letni i dalej to działa, jakiś uszczelki wymieniałem tylko i smaruję blok i dalej śmiga) dlatego tę markę wybrałem. Mam Saeco incanto (ktoś już polecał), kupiłem (dla żony właśnie) taki expres aby jednym przyciskiem robił latte i cappucino. Żona zniechęciła się tym, że cała przystawkędo trzeba myć po każdej kawie tego typu, tzn. można to wpakować do lodówki w całości i nastepnego dnia jeszcze użyć beż szorowania ale dłużej już jakoś nie ryzykuje więc finalnie polubiła czarną lub z dodatkiem mleka. To nie jest jedyny znany mi przypadek, że po tygodniu picia codziennie latte i cappucino wraca się do picia normalnej kawy, nawet w kubek termiczny do pracy zaczęła sobie kawę robić co jej sie nigdy wcześniej nie zdarzało. Z kolbowego o 2/3 tańszego kawa jest równie pyszna ale trzeba myć kolbę ciągle i najlepiej kawę ziarnistą mleć tuż przed zaparzeniem czyli młynek byłby wskazany. Jak ktoś lubi rytuał parzenia polecam kawiarkę, lub kolbowy, ale dla wygody polecam prosty expres z młynkiem ceramicznym. Nie kupuj krupsa bo u teściów naprawiałem 5 razy po gwarancji i drogie części. Polecam Saeco, Nivona (nawet podstawowy model dość dużo kosztuje ale dobry), Jura to kosmiczne pieniądze ale bezkonkurencyjny. Stosunek jakości do ceny SAECO. Phillips troszkę tańszy, niby to samo, a jednak bałem się zaryzykować. saeco Incanto można w niezłej promocji trafić, ale jak ktoś chce mieć więcej ustawień, trzeba dopłacić do piccobaristo, a to już droga impreza.

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars
9 godzin temu, Marek Karnecki napisał:

tylko taką jaką chcę a więc czarną po Turecku :)
hihihi - mam z Was najlepiej i już :]

Ja też tylko czarną, więc mam równie dobrze :D A do tego jeszcze nie słodzę rzecz jasna :D

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TorGal
11 godzin temu, Marek Karnecki napisał:

tylko taką jaką chcę a więc czarną po Turecku

Naprawdę masz czas/chce Ci się tyle bawić, żeby robić sobie kawę po turecku? Podziwiam :) 

9 godzin temu, borek83 napisał:

mamy saeco  nie pamiętam modelu 15 letni i dalej to działa, jakiś uszczelki wymieniałem tylko i smaruję blok i dalej śmiga

Mogę potwierdzić trwałość ekspresu Saeco, mam kilkuletni via Venezia i do tej pory działa, nigdy nie miałem z nim problemu.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź

Po porównywaniu ofert, przeliczeniu budżetu, mierzeniu i przeanalizowaniu czego właściwie potrzebujemy, a czego nie koniecznie, przymierzamy się do zakupy czegoś takiego:

http://www.delonghi.com/pl-pl/produkty/kawa/ekspresy-do-kawy/automatyczne-ekspresy-do-kawy/magnifica-s-ecam-22110sb

Jeżeli jest na forum ktoś, kto jest temu sprzętowi przeciwny, to niech odezwie się teraz, albo zamilknie na wieki. :D

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars

Mamy taki w robocie, dobrą kawę robi i jest nieskomplikowany w obsłudze;)

Edytowane przez de Villars
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gregory34

@Łabędź no to pozostał Ci tylko wybór kawy ,a jest tego trochę do spróbowania i dobrania pod siebie tego naj..... smaku.No i czy słabsza  Arabica czy mocniejsza Robusta czy mieszanka.Jak mieszanka to w jakich % hahah .Dopiero teraz się zacznie cała zabawa i rytuał z kolarskim espresso .👍

Edytowane przez Gregory34
  • Lubię to! 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN
W dniu 12.08.2018 o 11:31, hanus napisał:

Elo! Może nie typowo dla Ciebie @Łabędź ten ekspres, ale może komuś podpasuje taki budżetowy ekspesik ciśnieniowy bez żadnych "fajerwerków". Od początku roku używam Amica Espris mega budżetowa opcja, ale kawę serio robi dobrą, mam porównanie z kilkoma ekspresami i mi ta kawa serio smakuje :) (wcześniej używałem kawiarki, to już mega budżetowa opcja :D, a kawa też smaczna) 

U mnie kawa tylko z podgrzanym spienionym mlekiem ;) Kawa... Uwielbiam 😍 zostałem zarażony przez moją dziewczynę i od niej dostałem taki prezent. 

Kupiłem Amica Aspris, przyjechał, zrobiłem odpalenie.

Zrobiłem kawę, jestem bardzo zadowolony.

Tego mi było potrzeba, wcześniej miałem ekspres przelewowy, ale to nie była dobra kawa.

Rytuał robienia kawy w tym ekspresiku, bo tak to maleństwo należy nazwać jest kapitalny.

W dniu 22.08.2018 o 11:10, Łabędź napisał:

Po porównywaniu ofert, przeliczeniu budżetu, mierzeniu i przeanalizowaniu czego właściwie potrzebujemy, a czego nie koniecznie, przymierzamy się do zakupy czegoś takiego:

http://www.delonghi.com/pl-pl/produkty/kawa/ekspresy-do-kawy/automatyczne-ekspresy-do-kawy/magnifica-s-ecam-22110sb

Jeżeli jest na forum ktoś, kto jest temu sprzętowi przeciwny, to niech odezwie się teraz, albo zamilknie na wieki. :D

Po co Ci automat? Kawiarnie otwierasz :P

HEHE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi