Kamil Nowak

Wybór trenażera rolkowego

Rekomendowane odpowiedzi

tadzikpl

Poradziłbym Ci rolkę z bujaniem, czyli żadną z tych. Na początku kupiłem Tacx Galaxia (i mogę ją odsprzedać), teraz ujeżdżam Elite Quick Motion. Wychylanie rolki naprawdę bardzo poprawia jakość jazdy, bez niego stójki, beztrzymanki i sprinty nie wykonalne prawie. Mnie do zmiany na Elite skłoniła potrzeba większego oporu, ale na Galaxia z dwoma pasami napędowymi i oponach do trenażera można było wyciskać ponad 300W.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kamil Nowak
Napisano (edytowane)

@tadzikplDzięki za odpowiedź.

A za ile byś sprzedał tego tacxa galaxia?

Edytowane przez Kamil Nowak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tadzikpl

Poszło na priv.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
burglur

Cześć, 

To teraz ja podepnę się pod temat. Intensywnie zastanawiam się nad zmianą swojego trenażera magnetycznego na rolkę. Informacji na temat sprzętu jest mnóstwo ale brakuje mi konkretnych danych na temat głośności sprzętu. Mój magnetyczny Elite Novo Force jest dość głośny, jeździłem chwilę na Elite Turbo Muin (direct), który jest totalnym przeciwieństwem, niesamowicie cichy. Wiem, że trenażer z napędem bezpośrednim będzie najcichszy (jak nowe wahoo kickr czy właśnie Elite) a jak jest z rolkami? Wiem, że wpływ mają również opony i ich bieżnik.

Podejrzewam, że celowałbym w coś pokroju Elite Arion Digital (rolka kompatybilna ze Zwift), chociaż rozwiązanie jak quick motion też wydaje się ciekawe. W zasięgu jest też Kreitler, który cechują się olbrzymią trwałością. Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
2 godziny temu, burglur napisał:

Cześć, 

To teraz ja podepnę się pod temat. Intensywnie zastanawiam się nad zmianą swojego trenażera magnetycznego na rolkę. Informacji na temat sprzętu jest mnóstwo ale brakuje mi konkretnych danych na temat głośności sprzętu. Mój magnetyczny Elite Novo Force jest dość głośny, jeździłem chwilę na Elite Turbo Muin (direct), który jest totalnym przeciwieństwem, niesamowicie cichy. Wiem, że trenażer z napędem bezpośrednim będzie najcichszy (jak nowe wahoo kickr czy właśnie Elite) a jak jest z rolkami? Wiem, że wpływ mają również opony i ich bieżnik.

Podejrzewam, że celowałbym w coś pokroju Elite Arion Digital (rolka kompatybilna ze Zwift), chociaż rozwiązanie jak quick motion też wydaje się ciekawe. W zasięgu jest też Kreitler, który cechują się olbrzymią trwałością. Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie?

Jakakolwiek opona z bieżnikiem (nawet minimalnym) wygeneruje spory hałas. Opony całkowicie gładkie dają akceptowalny szum. Same rolki głosne nie są - pod warunkiem, ze łożyska są w nich ok.

Ja całą zeszłą zimę przejeździłam na Tacx Antares i oponach Kojak - żaden sąsiad do mnie nie przyszedł z pretensjami. Na tym samym trenażerze raz spróbowałam przejechać się na oponach mtb Vittoria Saguaro - dwóch sąsiadów wyszło na klatkę sprawdzić co się dzieje, bo hałas był taki, jakby ktoś piłę motorową odpalił i dobrze jej obroty podkręcił. Opony Schwalbe Marathon Supreme też dają spory hałas. Mieszkam w bloku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
burglur
21 minut temu, Sziva napisał:

Jakakolwiek opona z bieżnikiem (nawet minimalnym) wygeneruje spory hałas. Opony całkowicie gładkie dają akceptowalny szum. Same rolki głosne nie są - pod warunkiem, ze łożyska są w nich ok.

Ja całą zeszłą zimę przejeździłam na Tacx Antares i oponach Kojak - żaden sąsiad do mnie nie przyszedł z pretensjami. Na tym samym trenażerze raz spróbowałam przejechać się na oponach mtb Vittoria Saguaro - dwóch sąsiadów wyszło na klatkę sprawdzić co się dzieje, bo hałas był taki, jakby ktoś piłę motorową odpalił i dobrze jej obroty podkręcił. Opony Schwalbe Marathon Supreme też dają spory hałas. Mieszkam w bloku.

W szosie mam założone zwijane Continentale Grand Prix i one mają niewielkie nacięcia po obu stronach swojego profilu. Czy będzie miało to istotny wpływ na hałas, tego nie wiem. Na zimę do Elite Novo Force miałem założoną Schwalbe Insider, jeździłem z normalną kadencją (~90 rpm) ale na niskich prędkościach - do 25 km/h bo powyżej dźwięk zaczynał być irytujący. Rozważam też opcję dokupienia dwóch sztuk Conti hometrainer. Też mieszkam w bloku, plusem jest to, że budownictwo z tych nowszych i solidniejszych więc sam sąsiadów żadnych nie słyszę ani mnie nikt nie odwiedził z zapytaniem o hałas z trenażera 😉.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tadzikpl

Mam Tacx Galaxia i Elite Quick Motion. Ten drugi jest cichy, ale to dlatego, że ma opór magnetyczny i nie trzeba kręcić dużych prędkości. Opony szosowe każde raczej będą ciche, ale na pewno hometrainery Elite czy Tacx sprawią się lepiej pod tym względem, ale ja nie pamiętam wielkich różnic, które bym słyszał. Gdy rolki będą kręcić się szybko, to huk będzie niezależnie od opon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi