jammal

[Propozycje] MTB do około 2000 - 2999zł

Rekomendowane odpowiedzi

maq

Zwróć uwagę, że niektórych modeli nie ma dostępnych z ramą 19” w tej cenie. To Ci nieco skróci listę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
CenturionM
14 minut temu, maq napisał:

Zwróć uwagę, że niektórych modeli nie ma dostępnych z ramą 19” w tej cenie. To Ci nieco skróci listę.

To w takim układzie co najlepsze byłoby z tych dostępnych?

ewentualnie poszukalbym tych modeli na innych stronach sklepów internetowych? Więc pytanie brzmi który model byłby najlepszy? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maq

Najlepszy osprzęt ma Karbon, który oczywiście nie ma karbonowej ramy. W drugiej kolejności Kellys, na końcu Trek. Cube Attention nie będzie w rozmiarze 19” raczej. A z tego rocznika kosztują w okolicach 4 tys.

Dobra amortyzacja, to amortyzator powietrzny. Te rowery takiego nie mają. Oznacza to jednak podwyższone koszty serwisu.

Ja miałem podobny dylemat i oglądałem to co zaproponowałeś, tylko jeżdżę przede wszystkim w lesie. Padło na Indiana X-Pulser 6.9. W porównaniu z podanymi przez Ciebie ma najlepszy osprzęt. Rama z Włoch. Tylko ciężko już taki kupić. Trzeba szukać na stronie Mediexpert w którym jeszcze taki mają.

Nieco wątpliwe jest jednak wybieranie takiego roweru do miasta.

https://forum.szajbajk.pl/topic/2261-co-sądzicie-o-rowerze-karbon-spike-r50/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
CenturionM
1 godzinę temu, maq napisał:

Najlepszy osprzęt ma Karbon, który oczywiście nie ma karbonowej ramy. W drugiej kolejności Kellys, na końcu Trek. Cube Attention nie będzie w rozmiarze 19” raczej. A z tego rocznika kosztują w okolicach 4 tys.

Dobra amortyzacja, to amortyzator powietrzny. Te rowery takiego nie mają. Oznacza to jednak podwyższone koszty serwisu.

Ja miałem podobny dylemat i oglądałem to co zaproponowałeś, tylko jeżdżę przede wszystkim w lesie. Padło na Indiana X-Pulser 6.9. W porównaniu z podanymi przez Ciebie ma najlepszy osprzęt. Rama z Włoch. Tylko ciężko już taki kupić. Trzeba szukać na stronie Mediexpert w którym jeszcze taki mają.

Nieco wątpliwe jest jednak wybieranie takiego roweru do miasta.

https://forum.szajbajk.pl/topic/2261-co-sądzicie-o-rowerze-karbon-spike-r50/

Rozumiem

Może polecilbys lepsze rozwiązania w tym przedziale cenowym? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
marcin195278

Cześć,

Zastanawiałem się ostatnio na kupnem nowego roweru do 2500zł, [mam 195wzorstu, 85kg] z tego co wyczytałem skłaniałbym się do ramy 23" i kołach 29". Szukam roweru, który za równo dobrze wygląda a jego osprzęt też jest niczego sobie. Rowerem, który mi się ostatnio spodobał jest Kross Hexagon 7.0 2019 [ https://www.goride.pl/rowery/kross-hexagon-7-0-29-2019?b4 ]. Normalnie kosztuje 2499zł ale znalazłem go przecenionego na 2124,15zł.

Jestem świeżakiem w tym temacie i nie wiem czy jego komponenty są dobre w porównaniu do tej ceny.

Czy według was jest warty zakupu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maq
Rozumiem

Może polecilbys lepsze rozwiązania w tym przedziale cenowym? 

Ja nie fachowiec od tego. Jednak do takich zastosowań wybrałbym rower z pełnymi błotnikami, bo czasem pewnie pojedziesz w garniturze i szkoda by było go pobrudzić, do tego nawet z bagażnikiem i krótkim amortyzatorem z przodu oraz mniej agresywnymi oponami.

Pogrzeb na forum. Było o tym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maq
Napisano (edytowane)
17 godzin temu, marcin195278 napisał:

Cześć,

Zastanawiałem się ostatnio na kupnem nowego roweru do 2500zł, [mam 195wzorstu, 85kg] z tego co wyczytałem skłaniałbym się do ramy 23" i kołach 29". Szukam roweru, który za równo dobrze wygląda a jego osprzęt też jest niczego sobie. Rowerem, który mi się ostatnio spodobał jest Kross Hexagon 7.0 2019 [ https://www.goride.pl/rowery/kross-hexagon-7-0-29-2019?b4 ]. Normalnie kosztuje 2499zł ale znalazłem go przecenionego na 2124,15zł.

Jestem świeżakiem w tym temacie i nie wiem czy jego komponenty są dobre w porównaniu do tej ceny.

Czy według was jest warty zakupu ?

Mi pasuje w nim prawie wszystko, jednak ma nie najwyższych lotów amortyzator i główka ramy na starą modłę. Jesteś wielki, to ramy pod Ciebie się nie wyprzedadzą tak szybko. Ja bym poczekał do września i zapolował na coś lepszego.

Edytowane przez maq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
CenturionM
Napisano (edytowane)
14 godzin temu, maq napisał:

Ja nie fachowiec od tego. Jednak do takich zastosowań wybrałbym rower z pełnymi błotnikami, bo czasem pewnie pojedziesz w garniturze i szkoda by było go pobrudzić, do tego nawet z bagażnikiem i krótkim amortyzatorem z przodu oraz mniej agresywnymi oponami.

Pogrzeb na forum. Było o tym.

Kolego, ja bym kupił rower za 15tys ale moja żona wtedy zrobiłaby mi awanturę, ustaliłem że maksymalną kwotą jest 3300 zł, zaś w garniturze jeżdżę samochodem 😀 a takie kwestię typu błotnik czy bagażnik czy Wygodne siodełko zawszę mogę dokupić, w dodatku na fakturę jak i cały rower 😀 czytam dużo materiałów odnośnie rowerów, liczy się solidna rama, a ja swoje ważę ponad 105 kg przy wzroście 183cm, z tego co wyczytałem to firma karbon upada i w dodatku ich ramy są niewiadomo jak pospawane ze względu na strukturę tworzywa które ciężko się spawa. Fajnie byłoby gdyby ktoś z doświadczonych forumowiczów doradził mi rower z solidną ramą i dobrym wyposażeniem wraz z przednim Amorem gazowym (gazowo sprężynowy?)

Edytowane przez CenturionM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN
W dniu ‎25‎.‎04‎.‎2019 o 22:19, Mariusz91 napisał:

Cube Aim Race 2018, cube aim 2019, cube aim pro 2019, Treck Marlin 5 2019, 

Szukam roweru który będę mógł z czasem ulepszyć, nie jestem w stanie wydać teraz dużo złotowek na rower i chciał bym kupić jakiś z powyższych i z czasem coś wymienić. Chodzi mi o rower do jazdy głównie po lesie hopki itp. Może jakieś amatorskie zawody. 

Pogieło? Już inaczej tego nie napiszę...

Hopki na tych rowerach wybij sobie raz a porządnie z głowy!!!

To nie są rowery do skakania.

Amatorskie ściganie w maratonach czy innych zawodach xc jak najbardziej na tych rowerach jest do zrobienia.

Poza tym zasada jest taka, im bardziej grawitacyjna odmiana kolarstwa tym sprzęt droższy, nie bez powodu...

13 minut temu, CenturionM napisał:

ich ramy są niewiadomo jak pospawane ze względu na strukturę tworzywa które ciężko się spawa

to tworzywo to aluminium... OMG

A firma Karbon to tylko brand...

Nic wspólnego ich rowery z kompozytami carbonowymi nie mają!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MikołajM
Napisano (edytowane)

Witam, mam 170cm wzrostu i ważę 51kg szukam pierwszego poważniejszego roweru MTB do 3000zł. Myślę nad TREK'iem Marlin 7 2019, lecz czy jest jeszcze coś w tej cenie godne uwagi? I jeśli chodzi o ramę; czy 18"" nie będzie za duża? Z góry dzięki, pozdrawiam :)

Edytowane przez MikołajM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
trollu

co do Treka - jeśli ktoś szuka solidnej ramy to dobry wybór. Minus - wyższe ceny lub z drugiej strony - w konkretnym przedziale cenowym konkurencja oferuje lepsze wyposażenie. Tylko pytanie - na ile sprężynowy amor bez tłumika firmy X będzie lepszy od takiego samego firmy Y? W napędach czy heblach też przepaści nie ma jeśli rozmawiamy o grupach pokroju Alivio czy Acery. Tak czy inaczej do XT im brakuje. W przypadku Marlina 7 - wg mnie najsłabszy punkt to korba na kwadrat chociaż miałem taką w X-calibrze i nie miałem z nią problemów. Z plusów - RS XC30 ma tłumik - u konkurencji często lądują amortyzatory SR ale bez tłumika i to robi różnicę. Amortyzator powietrzny daje więcej możliwości ale niekoniecznie otrzymamy efekt o jakim marzymy.  Sprężyna stalowa ma inną (do turystyki chyba nawet lepszą) charakterystykę pracy - tylko amortyzator musi mieć też tłumik olejowy żeby to miało ręce i nogi. 

Co do rozmiary - 170cm jest na granicy 17 a 18. Treki są dość długie i ramę tzreba dobrać pod preferencje - jeśli lubisz bardziej agresywną pozycję - lepiej wziąć 18, jeśli spokojniejszą to 17.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ERŚ

Witam 😉 Chciałbym kupić jakiś rower górski na 29" kołach do ok. 2500zl, ale nie wiem który wybrać. 

Zastanawiałem się nad Kross level 3.0, lub nad Romet Mustang. 

Który z nich jest warty uwagi? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maq

Indiana X-Pulser 6.9 w Mediaexpert.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zbigi
Napisano (edytowane)

Cześć. Znalazłem nowy rower za 2200 czy polecacie?

https://www.bottecchia.com/en/modelli/tonale-29-2019

Mam 180 cm wzrostu więc 27.5 (link do 29- Ale osprzęt jest taki sam. Wszystko na alivio) i rozmiar m pasują idealnie. Rower widziałem na żywo i jest świetny. Cel roweru - powracam do jeżdżenia po latach i czym więcej czytam tym bardziej glupieje :) nienie chce kupować kitu bo wiem że się skręca i będę smigal jak szalony. 

Co sądzicie warto? Osprzęt jest ok.' Przejrzałem setki rowerów i w tej cenie nie znajdę z podobnym osprzętem prawie nic.

Edytowane przez Zbigi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gruuu
Napisano (edytowane)

Poszukuję roweru do 3k, 90kg i prawie 180cm wzrostu. Myślę nad rockrider em 560 i Indiana 6.9. Jeżdżę głównie po szutrach lasach itp. W tej kasie oprócz ww ktoś może polecić coś jeszcze? :)

Jeszcze coś takiego mi wpadlo

Rower MTB Qark 29 1x10 Deore Manitou Machete

Edytowane przez gruuu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TomekLodz1973

MARIN NAIL TRAIL, proponuje 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bwebikg

Cube Analog 2019 proponuje, tylko nie wiem czy uda Ci się znaleźć odpowiedni rozmiar ramy. 

Oficjalnie przez neta kosztuje 3099, jak znajdziesz w sklepie stacjonarnym to zapłacisz za niego ok 2900. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maq

Jeżeli już Cube, to za 3059 można kupić Attention.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bakus23

co do cube analog,kupiłem go za 2600 zl w bikeatelier teraz jest promocja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maq

Kolega na wiosnę tego roku, ten co o mało nie dostał zawału, jak zobaczył mój rower, kupił Analoga za 2300.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gruuu

A Romet Mustang m5? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rigus11

Witam szukam roweru MTB do 2500 tys rower ma służyć głównie do jazdy po jakiś ścieżkach leśnych itp,  zastanawiam się nad trekiem marlinem 6 na rok 2020 ten rower jest warty zakupu ? https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/marlin/marlin-6/p/28787/?colorCode=greydark . Zastanawiałem się nad tańszym rowerem z Decathlonu a dokładnie rockraiderem 540 . https://www.decathlon.pl/rower-mtb-st-540-275-id_8500756.html polecacie któryś z tych rowerów lub któryś odradzacie ? Lub może polecacie inny . Proszę o pomoc :). Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maq

Zerknij na Indianę X-Pulser 5.9, albo 6.9. Ta pierwsza ma amortyzator sprężynowy. Robi gorzej niż powietrzny w 6.9, ale i tak będzie wystarczający, a przede wszystkim bezobsługowy. Trochę już mamy takich na forum i zdaje się to dobry wybór. Osprzęt masz taki, jak u konkurencji za 500-1000 drożej.

W poprzednich latach Indiany robił Kross, ale przegrali przetarg i teraz maszyny montuje włoska Esperia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Accent_Szaj
42 minuty temu, rigus11 napisał:

trekiem marlinem 6 na rok 2020

Szału nie ma :/

44 minuty temu, rigus11 napisał:

rockraiderem 540

Ten model sobie chwalą :) 

Z tym,że przygotuj się na wymianę podzespołów :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi