Skocz do zawartości

MTB do około 2000 - 2999zł


Sf4nzik
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez WSPARCIE,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! 
Poszukuję roweru MTB do kwoty 2000 zł.
Rower będzie służył mi do wielu rzeczy : jazda nad jezioro, po lesie, po mieście, po asfalcie, po parkach, po piasku, lekkie górki, drogi polne, żwirowe - nie planuje nim nie wiadomo jak szalenie jeździć, ale wiadomo - czasem by się pojechało na jakąś lekko większa górkę.
Mam 175 cm i 20 lat (więc raczej już nie urosnę). Z tego co przymierzałem się w sklepach rowerowych pasowało by mi koło 27.5" cala oraz rama M.

Byłem w 2 sklepach rowerowych, polecali mi krossy i gianty, m.in wpadł mi w oko hexagon r8 (1870 zł)
https://www.kross.pl/pl/2017/mtb/hexagon-r8

Co sądzicie o tym wyborze ? A może jest coś lepszego ? 

Może być nowy, jak i używany (Jakby co miasto Gniezno - do 50 km OLX). Jednak wolałbym nowy.

Pozdrawiam, Jakub ! :D

Edytowane przez Grandi555
Odnośnik do komentarza
Dnia 19.03.2018 o 21:09, Bikefunn napisał:

Cześć,

Zamierzam kupić rower górski, narazie najbardziej podoba mi sie kross level B4 z 2017r. Chciałbym żebyście wyrazili swoją opinie na temat tego roweru i podali swoje typy rowerów górskich w tym przedziale cenowym.

 

Jeżeli nie zraża Cie kupno roweru używanego "niemalże" nowego to mam na sprzedaż Romet Mustang 1 na kołach 29 z poprzedniego roku + dodatki. Znajdziesz go w dziale ogłoszeń prywatnych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli mogę coś doradzić to ja zdecydowałem się na authora spirit 29

Dlaczego? Dlugo zastanawiałem się nad krossem, rometem, zwiedzilem wiele sklepów rowerowych i nie bylem zdecydowany, kombinowałem również z możliwością złożenia roweru ale nie bardzo to sie kalkulowało. 

Zdecydowałem się na niego z kilku powodów. 

1. Solidna rama, taperowana główka, osprzęt nie jest zły i doszedlem do wniosku,  że nie ma sensu przepłacać i nie korzystać ze sprzętu w pełni.

Np ja nie poczuł bym różnicy czy to deore czy altus bo zaczynam swoją przygodę, fajnie jest z czasem przejść na lepszy sprzęt czy to amor czy napęd, jest satysfakcja i czuć różnice, teraz tak naprawdę to cieszył by mnie chyba tylko napis deore😀

Z czasem można będzie wymieniać sprzęt wraz z rosnącymi wymaganiami i siłą dobierając już konkretnie wszystko pod siebie dlatego rama to podstawa. 

2. Cena 2200 zł rocznik 2016, co ciekawe identyczny author na 2018r tylko inny kolor kosztuje 2999zl

3. 10 rat 0 % i bon 400zl do sklepu internetowego co ma znaczenie gdyż musze kupić kask i parę rzeczy, w sklepie w ktorym kupiłem ten rower mam możliwość sprawdzenia i przymierzenia różnych rzeczy i zamówienia ze strony za bon. 

4. 15 km do sklepu a tym samym serwisu

Odnośnik do komentarza

Produkcja Rowerów Romet Mustang 27,5 i Romet Mustang 29 1 Rusza na początku kwietnia, sam czekam na ten rower. Miałem kupować maszynę już 2 mies temu ale okazało się że na początku kwietnia mają być dostępne.

Odnośnik do komentarza

Zobaczymy jak pójdzie z kupnem, bo to różnie bywa. Mi np sprzedawca obiecał na koniec marca jak się zdecyduje i dzwonił rzekomo do rometa, oczywiscie chciał zaliczkę. Jak wiadomo do konca marca nie ma tego modelu, zobaczymy kiedy się pojawi. Jakbym zapłacił zaliczkę to byłby problem bo bym czekał może i do maja a dla mnie to strata czasu gdyż nie mam innego roweru. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli b5 masz tańszy to ja wybrałbym jego. Zastanów się czy koła 27.5 nie będą za małe. To Twój drugi rower więc po co za rok kupować trzeci na kołach 29😉

Tak serio to z kim bym nie rozmawiał czy to kolarze czy sprzedawcy w sklepach kazdy polecał koło 29" takie też kupiłem i jeździ się ok.

1. B5 Amor suntor 32mm powinien byc sztywniejszy, tanszy w serwisie i nie wiem czy nie lepszy od RS w r6

2. B5 ma 3x10 biegów a R6 2x10 (moim zdaniem lepiej wiecej jesli nie jesteś dobrze przygotowany do sezonu) 

3. B5 deore r6 slx ale czy to jakaś wielka różnica to nie wiem...może ktoś inny się wypowie. 

Tak jak mówiłem,  ja wybrałbym B5 ;)

Odnośnik do komentarza

Ja jestem podobnego wzrostu i mialem zamiar kupić M jeśli chodzi o krossa. Rama w levelu i w hexagonie jest chyba ta sama. 

Różnica na jakich kołach zeby jajek nie rozbić mimo, że już po wielkanocy:D

Kolega ma levela 3 L 27.5 i jest za duży na mnie. Właśnie to jest problem ze nie mozna przymierzyć o.O

Popytaj jeszcze w sklepie może Ci doradzą. Zawsze lepiej jest kupić delikatnie za maly bo mozna zmienić sztycę na bardziej wysunietą do tyłu, zamontować dłuższy mostek no i wyczucie takiego roweru będzie lepsze,ze zbyt dużą ramą nic nie zrobisz no chyba że urośniesz:D 

Odnośnik do komentarza

Mam ramę M a jeżdziłem całe życie na kole 26 od 3 lat koła29 i tylko takie.

jak chciałem kupić rower na kołach 27,5 3 lata temu bliski znajomy kolegi właściciel sklepu rowerowego od razu mi odradził.

Edytowane przez gem
Odnośnik do komentarza

No to zamówię b5, miałem jeszcze trochę miejsca(10cm) jak mierzyłem się do hexagonu 7.0 L, więc z tego co mówisz powinno być dobrze.

Mam nadzieje, że będzie dobry, może ktoś jeszcze napisze co myśli o tym rozmiarze?

Odnośnik do komentarza

Witam, chciałbym zakupic rower, i myslalem nad tymi modelami.

Wys od ziemii do krocza ok 80 cm.

Na stronie goride dadza mi rabat i moge go kupic za ok 1700.

https://www.goride.pl/mtb-275/kross-level-r2-2017?from=listing&campaign-id=20

http://onemorebike.pl/mtb-rekreacja/3668-kross-hexagon-60-2018.html

 

Wczesniej jezdzilem na starej damce, postanowilem kupic w miare porzadny rower. Bedze jedzil po sciezce rowerowej, szosa, polne drogi, jakies laski itp.

Jakies pomysly ? Najbardziej mi sie podoba ten level r2.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Mori4 napisał:

Witaj może zainteresuje Cię rower używany na lepszym osprzęcie z mojego wątku w dziale sprzedam. 29 cali na drogi i ścieżki lepiej się sprawdzi.

Kolego to nie giełda... na PW takie rzeczy, bo poleci warn!!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...