Maciek

[Propozycje] MTB okolice 5000 i powyżej

Rekomendowane odpowiedzi

Aleo

dziękuję Wam wszystkim. Zatem pora lecieć do sklepu. Zobaczymy co uda się wytargować z ceny.

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mar24

Siema
Mam pytanie aktualnie posiadam spec chisel expert z 2k18
Bedę chciał sie przesiąść na fulla
Śmigam 80% las ,czasami jakiś maraton, wyjazd w góry na single itp
Ile trzeba wyłożyć na takiego przyzwoitego fulla ?
Czy za 6-8k cos sie znajdzie ?

Edytowane przez Mar24

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
komandosek

Nie przejedzie się, prowadzą tylko sprzedaż wysyłkową teraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Accent_Szaj

Wiem,dlatego dopisałem ;) 

Godzinę temu, Accent_Szaj napisał:

Oczywiście,zakupy po kwarantannie ;) #zostanWdomu

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Aleo

Witajcie raz jeszcze,

Poszedłem do sklepu za Waszą sugestią, ale dostałem jeszcze 4 propozycje w stosunku do tego Cuba:

https://bikepark24.pl/rower-gorski-mtb-cube-reaction-c62-race-carbonngrey-2018.html - na tego mam dobrą cenę, ok 7000zł

Dla przypomnienia do jazdy rekreacyjnej - ścieżki, szutr, las, raczej dłuższe dystanse,  bez startów w zawodach

Otóż:

https://www.cannondalebikes.pl/o-marce/archiwum/2018-rowery-2018/gorskie/xc-race/f_si-carbon/f_si-carbon-5  - cena ok 8000 zł

https://www.gtbicycles.pl/rowery/2020-gorskie-sztywne/xc-race/zaskar-carbon-comp - cena ok 8000 zł

https://www.cannondalebikes.pl/rowery/2019-wyprzedaz-rowerow/amortyzowane-gorskie/scalpel_si-6  - cena ok 8100 zł

https://www.gtbicycles.pl/rowery/2019-gorskie-sztywne/xc-race/zaskar-carbon-comp - cena ok 6500 zł

Cóż wszędzie promocje, promocje. Trudno się zdecydować, a chciałbym dobry rower w optymalnej cenie, a nie coś co akurat zostało sprzedawcy, jako niesprzedawalne....

Pomóżcie ;)

Edytowane przez Aleo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hakelbery

Witam

a co Waszym zdaniem powoduje fakt ze w cenie do 9-10k do Xc w hardtailu rozmawiamy wogole o innych rowerach niż Rockrider xc 900 z kolekcji 2020 ?

na papierze on bije konkurencje na łeb patrząc na relację cena do zamontowanego osprzętu ? Gdzie on ma minusy ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cepelia

Napis z boku to powoduje... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hakelbery

Ale poważnie pytam Czy macie złe doświadczenia z tymi ramami/rowerami ? Czy faktycznie jest to kwestia zaszufladkowania ze to Decatlon więc lipa a Scott czy Spec to musi być lał pod katem jakości montażu, geometrii, jakości karbonu. Bo koła i osprzęt wszyscy biorą z tych samych firm praktycznie i mozna łatwo sprawdzić co to warte jest 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ares
37 minut temu, Hakelbery napisał:

A co Waszym zdaniem powoduje fakt ze w cenie do 9-10k do Xc w hardtailu rozmawiamy wogole o innych rowerach niż Rockrider xc 900 z kolekcji 2020 ?

A co powodowało, że bardzo dobry produkt również fulli w kwestii naszego Rometa nie wypalił? Dostępność. Francuzi choć by chcieli to mają ograniczone moce przerobowe. 

O jakości tej marki już sporo było napisane. To jest taki sam produkt jak każdy inny w swoim lub bliskim przedziale cenowym. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
P-Dog

Witam, przymierzam się do kupna roweru, ale przeglądając oferty trochę się pogubiłem, dlatego proszę o pomoc ;) Chcę kupić hardtail'a, główne przeznaczenie to XC, rozmiar kół 29 cali, codzienne użytkowanie + 2-3 razy w miesiącu jestem w górach, ale bardziej interesuje mnie pokonywanie szlaków i podjazdy niż zjazdy ścieżkami w dół. Do tej pory miałem Krossa Level 5.0 jednak chcę zmienić na coś z lepszym osprzętem. Mój budżet to 5500 zł, w porywach do 6000 zł, jednak niechętnie chcę przekroczyć granicę 5500 zł. Mam kilka typów: Unibike Expert,  Kross Level 9.0,  Kellys Gate 90,  Cube Reaction Race,  Cannondale Trail 2,  Trek X Caliber 9,  Giant Terrago 1,  Merida Big Nine Limited,  Accent Point SLX (fajnie wypadaAccent Peak Boost GX Eagle, ale niestety kosztuje już 5999 zł). Jestem ciekawy Waszej opinii dotyczących tych modeli pod względem użytkowania, awaryjności i działania szczególnie amortyzatorów. Nie wiem  czy to ważne ale mam 188 cm wzrostu i 88 kg.  Z góry dziękuję za pomoc :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi