Menor

Gravel 1x11 (~8000 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Menor
Napisano (edytowane)

Witam poszukuję roweru gravelowego do 8000 zł (lub 1500 funtów). Moje wymagania to napęd 1x11, sztywne osie oraz hamulce hydrauliczne. Byłbym zadowolony jeśli rama była albo stalowa (cromo) albo karbonowa, ale aluminium tez ujdzie. Bardzo podoba mi się rondo ruut st, ale ceny stoją w miejscu i nie widziałem żadnych przecen na niego, podobnie jest z Kona sutra ltd.

Edytowane przez Menor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Menor

Mechaniki odpadają, a ten trek to chyba i tak przełaj, chociaż rama mi się podoba, w przeciwieństwie do metody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej Sawicki

Zamiast aluminiowego Rondo Ruut lepiej wychodzi NS Bikes Rag+. To ten sam producent, geometria też gravelowa. W przypadku Ruut płacisz dużo za samą możliwość zmiany geometrii.

Obejrzyj serię Specialized Sequoia. Można kupić podstawowy model i powymieniać na lepsze to, co niedomaga. Można też kupić ramę (drogą, ale z większością elementów) i za resztę dobrać koła, napęd itd.

Kony z rocznika 2017 były w dobrych promocjach na przełomie roku. Może po prostu się zaczaisz na Sutrę LTD jesienią?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Menor

Ja rozglądałem się na stalowym rondo, nie aluminiowym. Jeśli chodzi o raga to w tej cenie to nic szczególnego, malowanie mi się szczególnie nie podoba, ale gdybym trafił ten rower w dobrej przecenie to bym się pewnie zastanawiał.

Co do specialized to nie chce mi się bawić w ulepszanie, bo kupno roweru w takiej specyfikacji jakiej chcę wyjdzie mi taniej i nie będę musiał się bawić w sprzedaż/kupno części.

Aktualnie mam na czym jeździć, ale jest to MTB, a miejsce w którym aktualnie mieszkam jest płaskie i znajdziesz tutaj tylko asfalt i gravelowego ścieżki/łąki, więc chciałbym kupić coś jak najszybciej, żebym mógł jeszcze w tym sezonie pojeździć, ale jeśli nie trafię nic w fajnej cenie, to pewnie poczekam do jesieni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
trollu

1x11, hydraulika, specyficzne geo ale ogólnie chwalone. Nieco powyżej budżetu ale 10% myślę się łapie

https://www.whyte.pl/2018-friston

tutaj rozsądniejsza opcja głównie przez rozdzielacz Iso-speed. Napęd szosowy ale wg mnie nie jest to minus to jazdy po płaskim. Apex z whyte będzie miał przewagę w błocie itd

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-szosowe/rowery-szosowe-wyczynowe/domane/domane-alr/domane-alr-5-disc/p/21571/?colorCode=black

tyle że obydwa alu ramy 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

Wow, kaseta 9-44. Dziewięć! Ciekawe rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Menor

Ten Marin bardzo ciekawy, ale niestety poza budżetem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GrochowaMTB
W dniu 2.08.2018 o 00:35, Menor napisał:

Ten Marin bardzo ciekawy, ale niestety poza budżetem.

Ciekaw jestem czy w budżecie coś się znajdzie w budżecie. Zwłaszcza jak miała by to być stal. Swoją drogą to zanim bym coś skreślił to najpierw podjął bym negocjacje 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Menor

Zdecydowałem się na zakup rondo ruut st. W środę rower powinien być już u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GrochowaMTB
6 godzin temu, Menor napisał:

Zdecydowałem się na zakup rondo ruut st. W środę rower powinien być już u mnie.

W jakiej cenie jeśli to nie tajemnica? Napisz jakąś recenzję, wklej zdjęcia, daj znać jak to jeździ. Jestem ciekawy. Miałem kupić ten rower, ale napęd 1x11 mnie zniechęcił (potrzebuję 2x11)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Menor
1 godzinę temu, GrochowaMTB napisał:

W jakiej cenie jeśli to nie tajemnica? Napisz jakąś recenzję, wklej zdjęcia, daj znać jak to jeździ. Jestem ciekawy. Miałem kupić ten rower, ale napęd 1x11 mnie zniechęcił (potrzebuję 2x11)

Wyszło 1730 funtów z najtańszymi spd od Shimano i wysyłką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GrochowaMTB

Czyli coś utargowałeś. Daj znać jak rower będzie jeździł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Menor
Napisano (edytowane)

Czy w gravelu toe overlap jest normalne? Niestety ale u mnie występuje i nie wiem co robić.MVIMG_20180810_131351.thumb.jpg.891fc14a950158f8684b2a3ae61dcbb1.jpgMVIMG_20180810_124002.thumb.jpg.da1937df4312a7a360904e2b16c0fa14.jpg

Edytowane przez Menor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GrochowaMTB

Jak nie byłem przyzwyczajony to zdarzało mi się zahaczyć o przednią oponę butem - mniemam, że to normalne. Teraz raczej nie zdarza mi się to. Rower Specialized Sequoia 58 cm rama, mój wzrost 190 cm a rozmiar nuzi 45,5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nath_147

A jaki rozstaw kół masz w tym specu? Ja mam przełajówke to wiedziałem że tak będzie. ;-)

Wysłane z mojego TA-1024 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Yan

W gravelu raczej nie powinieneś ocierać paluchem o koło. Większość ma szerszy rozstaw kół. Ogólnie bym się tym nie przejmował. Jedynie trzeba o tym pamiętać jak bardzo wolno coś wymijasz np w korku albo jakimś przejeździe kolejowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Menor
Napisano (edytowane)
50 minut temu, Yan napisał:

W gravelu raczej nie powinieneś ocierać paluchem o koło. Większość ma szerszy rozstaw kół. Ogólnie bym się tym nie przejmował. Jedynie trzeba o tym pamiętać jak bardzo wolno coś wymijasz np w korku albo jakimś przejeździe kolejowym.

Z tego co się dowiedziałem, jest to pierwszy przypadek toe overlap, który został zgłoszony w rowerze rondo. Przypuszczam, że jest to spowodowane moimi butami ( Shimano m089). Będę testował inne i mam nadzieję, że problem zniknie, szczególnie, że dużo nie brakuje, w ostatecznosci będę zmieniał opony na węższe.

Edytowane przez Menor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Yan

Ja jeżdżę z podobnym problemem od roku i ani razu nie miałem sytuacji że się przewróciłem. Zdarzy się oczywiście że coś przyhaczy ale prędkość jest bardzo mała i nie jest to takie straszne jak może się wydawać. Dzisiaj jak już oswoiłem się z tym wróciłem do bazowych ustawień roweru bo tak samo jak Ty zacząłem kombinować i skończyło się tak że źle mi się jeździło na rowerze i ciągle coś bolało (głównie kolana).

Przemyśl czy nie lepiej zacząć działać w momencie kiedy naprawdę będzie to problemem (przynajmniej raz się przewrócisz). Ja zawsze jeździłem na MTB czy crossie i takie coś nie miał miejsca więc zwyczajnie robiłem wielkie halo z czegoś co występuje od zawsze w kolarstwie.

Nie miałem okazji pogratulować zakupu. Super maszyna na pewno będziesz zadowolony !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Menor
45 minut temu, Yan napisał:

Ja jeżdżę z podobnym problemem od roku i ani razu nie miałem sytuacji że się przewróciłem. Zdarzy się oczywiście że coś przyhaczy ale prędkość jest bardzo mała i nie jest to takie straszne jak może się wydawać. Dzisiaj jak już oswoiłem się z tym wróciłem do bazowych ustawień roweru bo tak samo jak Ty zacząłem kombinować i skończyło się tak że źle mi się jeździło na rowerze i ciągle coś bolało (głównie kolana).

Przemyśl czy nie lepiej zacząć działać w momencie kiedy naprawdę będzie to problemem (przynajmniej raz się przewrócisz). Ja zawsze jeździłem na MTB czy crossie i takie coś nie miał miejsca więc zwyczajnie robiłem wielkie halo z czegoś co występuje od zawsze w kolarstwie.

Nie miałem okazji pogratulować zakupu. Super maszyna na pewno będziesz zadowolony !

Ja całe moje życie na MTB przejezdzilem i nigdy nie musiałem się o to martwić, dlatego trochę boję się, że gdy pojadę w trochę bardziej wymagający teren to moje przyzwyczajenia z MTB spowodują, że wyląduje na ziemi. Przed Rondo przez rok jeździłem na Genesis croix dear fer 10 i tam też nie było takiego problemu. 

Pewnie da radę się do tego przyzwyczaić, ale ja niestety jestem taki, że zamiast cieszyć się jazdą i rowerem to będę tylko o tym myślał, więc muszę spróbować coś z tym zrobić, żebym mógł spokojnie spać :D.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GrochowaMTB
13 godzin temu, Menor napisał:

w ostatecznosci będę zmieniał opony na węższe

Serio? Masz tam najlepsze możliwe opony do takiego roweru. Bez jaj.

11 godzin temu, Menor napisał:

więc muszę spróbować coś z tym zrobić, żebym mógł spokojnie spać :D

Chłopie, śpij spokojnie. Naprawdę wszystko jest ok :) 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Menor

Kupiłem takie cuda i problem znikł ! 

IMG_20180812_133504.jpg MVIMG_20180812_133520.jpg IMG_20180812_133526.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi