de Villars

Fuzja BMC i CCC

Rekomendowane odpowiedzi

GBike
1 godzinę temu, de Villars napisał:

No i się potwiedrziło. Wg procyclingstats będzie w 2019 r. jeździł w drużynie "CCC-something??" :D 

Myślę że to jeden z najlepszych zakupów. Kuba to dobry sprinter. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars

No i mamy trzeciego (a właściwie - czwartego) POlaka w CCC - jest nim Łukasz Wiśniowski.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GBike
54 minuty temu, de Villars napisał:

No i mamy trzeciego (a właściwie - czwartego) POlaka w CCC - jest nim Łukasz Wiśniowski.

Ooo to miła niespodzianka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars

Kolejny Polak w składzie CCC Team na 2019 r. potwierdzony - jest nim Kamil Gradek. To już w sumie 4(5) naszych ;)

Aktualny skład: https://www.procyclingstats.com/team/ccc-team-2019

Edytowane przez de Villars

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars

14 grudnia mają być pokazane publicznie stroje nowej ekipy CCC. Podobno dość mocno nawiązujące do dotychczasowych, w tym kolorystyką (co w sumie nie dziwi). Mam nadzieję, że tego nie schrzanili ';)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tadzikpl

Te pomarańczowe żarówy były super i szkoda by było, by mieli się wyróżniać tylko super wynikami :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź

https://rowery.org/2018/12/14/ccc-team-zaprezentowal-stroj-etxeondo-na-sezon-2019/ 

Jak dla mnie nowe stroje, nawiązujące do poprzednich, wyglądają super. Aż nie wiem, czy takiego na wiosnę nie kupię. :D 

A co sądzicie o tym? :

https://sportowefakty.wp.pl/kolarstwo/793783/michal-kwiatkowski-liderem-ccc-team-to-mozliwe-juz-za-kilkanascie-miesiecy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antyszprycha
5 minut temu, Łabędź napisał:

https://rowery.org/2018/12/14/ccc-team-zaprezentowal-stroj-etxeondo-na-sezon-2019/ 

Jak dla mnie nowe stroje, nawiązujące do poprzednich, wyglądają super. Aż nie wiem, czy takiego na wiosnę nie kupię. :D 

A co sądzicie o tym? :

https://sportowefakty.wp.pl/kolarstwo/793783/michal-kwiatkowski-liderem-ccc-team-to-mozliwe-juz-za-kilkanascie-miesiecy

to samo przeszło mi przez myśl :) a gdzie można je kupic wiesz ?? 

Ps. Ja będę musiał je kupić, Ty znajdziesz je przy paczkomacie :) 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars

Ogólnie mogą być, aczkolwiek coś mi się zdaje, że ten pomarańcz stracił na intensywności, a to nie dobrze. Niezbyt podobają mi się też białe napisy, wolałbym po staremu - czarne. No i  brakuje mi jakichś pomarańczowych akcentów na rowerach (chyba tylko bidony miały ten kolor.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź
2 minuty temu, Antyszprycha napisał:

a gdzie można je kupic wiesz ??

Na stronie producenta, tej baskijskiej firmy produkującej odzież, jeszcze nic nie widać z ciuchów CCC. Pewnie z czasem, jak ruszy sezon, będzie można kupić tu: https://cccsport.eu/sklep/

3 minuty temu, de Villars napisał:

białe napisy, wolałbym po staremu - czarne

to fakt, też wolałbym jednak czarne. Ale podoba mi się, że ten pomarańcz przechodzi w czerń, "schodząc" na spodenki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars

A mnie nie bardzo, to kopiowanie wzorów Astany czy Movistaru. Mogli zrobić coś co bardziej nawiązywało by do dotychczasowych strojów CCC, a nie innych teamów.

Rowery natomiast będą wyglądać tak: https://naszosie.pl/2018/12/13/rower-ccc-team-na-2019-giant-tcr-advanced-sl/

Niby ładne, ale jakieś takie smutne, całe czarne :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antyszprycha
2 godziny temu, de Villars napisał:

A mnie nie bardzo, to kopiowanie wzorów Astany czy Movistaru. Mogli zrobić coś co bardziej nawiązywało by do dotychczasowych strojów CCC, a nie innych teamów.

Rowery natomiast będą wyglądać tak: https://naszosie.pl/2018/12/13/rower-ccc-team-na-2019-giant-tcr-advanced-sl/

Niby ładne, ale jakieś takie smutne, całe czarne :(

Kolorystyka akurat wpisuje się w moje gusta ale jak na rower w wyścigowym peletonie troche za delikatny i za dostojny...miejmy nadzieję, że z pazurem

Swoją drogą po cichu liczyłem, że jako team z Polskimi korzeniami, kolarzami to i rowery będą rodzimej marki. Miałem nadzieję zobaczyć w peletonie Krossa a tu nici

Edytowane przez Antyszprycha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź

Oj, World Tour to chyba jeszcze za dużo dla Venciaków. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antyszprycha
1 godzinę temu, Łabędź napisał:

Oj, World Tour to chyba jeszcze za dużo dla Venciaków. ;)

Rozwiń myśl proszę bo jestem ciekaw czym odbiega najwyższy model Krossa od maszyn z WT ? Poza tym w takim wypadku chyba nie byłoby problemu aby na potrzeby WT Kross skomponował odpowiednio rowery czy też dodał jakieś drobne newsy technologiczne dla zawodników...coś na podstawie wersji limited for world tour :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź

Nie zrozum mnie źle, ja bardzo kibicuję marce Kross i trzymam za nią kciuki, cieszę się, że tak mocno i dynamicznie się rozwija, sam chętnie kupiłbym kiedyś Krossa, MTB, ale rozmiarówka Leveli wykluczała wtedy w owym czasie kurdupli takich jak ja. Teraz odrobili lekcje i byłoby łatwiej coś wybrać. Ale nie o tym. Patrzę na geometrię Vento TE z 2018 roku (bo najnowszy najwyższy model - Kross Vento TE 2019 - jeszcze nie ma podanej geometrii, a na oko widać, że mogą być jakieś drobne różnice) i zasadniczo oczywiście dramatu nie ma, to nie jest rama endurance, jest naprawdę sportowo i całkiem lekko, do tego pełna Ultegra w elektryku - topowa półka. Nie uważam, że rowerom Krossa jakoś wiele brakuje do tych, które śmigają w WT. Bardziej mam na myśli to, że przebijanie się przez dość konserwatywną społeczność w świecie kolarskim i sztywne reguły UCI to dla Krossa, marki wciąż się uczącej rozdawania kart w kasynie tego biznesu, ciągle zbyt spore obciążenie. Kross od lat skupia się na dominacji w MTB - prowadzi swój fabryczny team, skupia najlepsze nazwiska i stara się wygrywać co się da w zawodach dla rowerów górskich, słusznie zresztą pamiętając, że rowery MTB bezsprzecznie lepiej się sprzedają w kraju nad Wisłą niż szosowe. Wejście Krossa do rywalizacji na szosie, i to od razu do najwyższej "ligi" rozgrywek, to spore obciążenie dla sponsora technicznego, a Kross doświadczenie w tym ma żadne. Nakłady więc i środki rzucone musiałyby być potężne, a przewidywane zyski z pokazania marki na trasach na przykład Tour de France - najwyżej średnie. W Polsce i tak szosowcy nie zaczęliby się z miejsca przesiadać na Venciaki, nawet jakby CCC zaczęło na tych Krossach wygrywać etapy. Ok, powiesz: ale klienci zagraniczni zainteresowaliby się tymi rowerami. No, może. Ale wątpię. Dlaczego? Bo CCC na tych rowerach musiałoby spektakularnie wygrywać, a nie tylko po prostu pojawiać się w peletonie. A o oszałamiające zwycięstwa teamu CCC - przepraszam, bo CCC też gorąco kibicuję - raczej będzie trudno, przynajmniej w pierwszym ich sezonie. Może później. Na ten moment rzadko kolarzy w pomarańczu będzie widać na podium. Więc i na Vento mało kto z klientów zagranicznych spojrzy. Udowodnić? Proszę bardzo: cały sezon 2018 zawodowa francuska grupa Ag2r La Mondiale dała szansę młodej firmie produkującej rowery - założonej w 2009 roku Factor Bikes. Jeździli na nich i jeździli. Nawet podobały mi się całkiem te ich rowery. Jak myślisz, zastanawiając się nad kupnem lepszej szosy - ile razy zerknąłem na ofertę Factor Bikes? A Ty? Ile razy brałeś ich rowery pod uwagę?  

Z Krossami zawojowanie wyobraźni miłośników kolarstwa szosowego wyglądałoby pewnie podobnie. Choć mam nadzieję, że się mylę.

Polecam też tę lekturę: https://hopcycling.pl/kross-vento/

Edytowane przez Łabędź
  • Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antyszprycha
26 minut temu, Łabędź napisał:

Nie zrozum mnie źle, ja bardzo kibicuję marce Kross i trzymam za nią kciuki, cieszę się, że tak mocno i dynamicznie się rozwija, sam chętnie kupiłbym kiedyś Krossa, MTB, ale rozmiarówka Leveli wykluczała wtedy w owym czasie kurdupli takich jak ja. Teraz odrobili lekcje i byłoby łatwiej coś wybrać. Ale nie o tym. Patrzę na geometrię Vento TE z 2018 roku (bo najnowszy najwyższy model - Kross Vento TE 2019 - jeszcze nie ma podanej geometrii, a na oko widać, że mogą być jakieś drobne różnice) i zasadniczo oczywiście dramatu nie ma, to nie jest rama endurance, jest naprawdę sportowo i całkiem lekko, do tego pełna Ultegra w elektryku - topowa półka. Nie uważam, że rowerom Krossa jakoś wiele brakuje do tych, które śmigają w WT. Bardziej mam na myśli to, że przebijanie się przez dość konserwatywną społeczność w świecie kolarskim i sztywne reguły UCI to dla Krossa, marki wciąż się uczącej rozdawania kart w kasynie tego biznesu, ciągle zbyt spore obciążenie. Kross od lat skupia się na dominacji w MTB - prowadzi swój fabryczny team, skupia najlepsze nazwiska i stara się wygrywać co się da w zawodach dla rowerów górskich, słusznie zresztą pamiętając, że rowery MTB bezsprzecznie lepiej się sprzedają w kraju nad Wisłą niż szosowe. Wejście Krossa do rywalizacji na szosie, i to od razu do najwyższej "ligi" rozgrywek, to spore obciążenie dla sponsora technicznego, a Kross doświadczenie w tym ma żadne. Nakłady więc i środki rzucone musiałyby być potężne, a przewidywane zyski z pokazania marki na trasach na przykład Tour de France - najwyżej średnie. W Polsce i tak szosowcy nie zaczęliby się z miejsca przesiadać na Venciaki, nawet jakby CCC zaczęło na tych Krossach wygrywać etapy. Ok, powiesz: ale klienci zagraniczni zainteresowaliby się tymi rowerami. No, może. Ale wątpię. Dlaczego? Bo CCC na tych rowerach musiałoby spektakularnie wygrywać, a nie tylko po prostu pojawiać się w peletonie. A o oszałamiające zwycięstwa teamu CCC - przepraszam, bo CCC też gorąco kibicuję - raczej będzie trudno, przynajmniej w pierwszym ich sezonie. Może później. Na ten moment rzadko kolarzy w pomarańczu będzie widać na podium. Więc i na Vento mało kto z klientów zagranicznych spojrzy. Udowodnić? Proszę bardzo: cały sezon 2018 zawodowa francuska grupa Ag2r La Mondiale dała szansę młodej firmie produkującej rowery - założonej w 2009 roku Factor Bikes. Jeździli na nich i jeździli. Nawet podobały mi się całkiem te ich rowery. Jak myślisz, zastanawiając się nad kupnem lepszej szosy - ile razy zerknąłem na ofertę Factor Bikes? A Ty? Ile razy brałeś ich rowery pod uwagę?  

Z Krossami zawojowanie wyobraźni miłośników kolarstwa szosowego wyglądałoby pewnie podobnie. Choć mam nadzieję, że się mylę.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedz, wyjaśniłem mi swoje stanowisko, które teraz w pełni jestem w stanie zrozumieć i nawet się do niego przychylić. Przyznam, że nie spojrzałem na to z tej perspektywy.

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars
6 godzin temu, Łabędź napisał:

Bardzo ciekawy tekst. Wynika z niego dość czytelnie, że szosy po prostu nie są priorytetem tej firmy.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź
28 minut temu, de Villars napisał:

szosy po prostu nie są priorytetem tej firmy

Też takie od zawsze odnosiłem co do Krossa wrażenie. Co z biznesowego punktu widzenia odbieram jako słuszną taktykę, biorąc pod uwagę specyfikę polskiego rynku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars

https://naszosie.pl/2018/12/15/greg-van-avermaet-mysle-ze-moja-druzyna-na-klasyki-bedzie-silna-wywiad/?fbclid=IwAR37L6fwL8PGXA7Cnlmrw2MT-gWXcvghYqwabNI4nfYpFFyYK_2PdrkG0jY

20 zwycięstw w sezonie - ambitnie, ale czy to realne? Osobiście ciężko mi w to uwierzyć. Może coś powygrywają w wyścigach niższej rangi, ale 20 zwycięstw to jest naprawdę bardzo dużo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars

Rotacje kadrowe - Stefan Denifl ubył ze składu CCC zanim na dobre w nim  zagościł. Nowym nabytkiem zespołu jest natomiast Riccardo Zoidl.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars

Pierwsze zwycięstwo już na koncie "nowego" CCC - Bevin został mistrzem Nowej Zelandii w jeździe na czas ;)

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars

Zaczyna się transferowa karuzela. O możliwym przejściu do CCC wygadał się Fausto Masnada: https://naszosie.pl/2019/06/12/fausto-masnada-po-slowie-z-ccc-team/?fbclid=IwAR1XvyyUHOBCpiaeIth97urXyzdYPeibvbwdc4Oh3p9co1KNp6U2oRACDTc

Wcześniej słyszałem plotki (przy okazji transmisji z Giro), jakoby do CCC przymierzany był Ilnur Zakarin.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi