GBike

Tour de France 2018

Rekomendowane odpowiedzi

de Villars
Napisano (edytowane)

A bo ja wiem :D Szkoda natomiast że Rafałowi się nie udało pójść w odjazd dnia, a widać było że usilnie próbował...

Edytowane przez de Villars

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Antyszprycha

Panowie Majka według mnie zawodzi na tym TDF. Poza tym ze miał kilka nieskutecznych i bezsensownych moim zdaniem akcji to go nie widać. Żeby król gór był niewidoczny w Pirenejach. Chybaslabk jest przygotowany. Za to jak patrzę na kwiatola to uważam coraz bardziej ze powinien zmienić klub w którym mógłby być liderem bo się chłop zajeździ dla innych tracąc przy tym swoja karierę i szanse.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GBike
3 godziny temu, Antyszprycha napisał:

Panowie Majka według mnie zawodzi na tym TDF.

Czasem oglądasz etapy czy tylko czytasz relacje. 

37245559_1746678515386057_1776870301552869376_n.thumb.jpg.228a2b60744dd4f97bd5db8e84594e9d.jpg

Po czymś takim tak nisko oceniać zawodnika coś jest nie teges - moim zdaniem. 

Poza tym ze miał kilka nieskutecznych i bezsensownych moim zdaniem akcji to go nie widać.

Jak mawia Dariusz Baranowski : kto nie ryzykuje szampana nie pije.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars

Panowie Majka według mnie zawodzi na tym TDF

Bo być może masz zbyt duże oczekiwania? Jak wspominałem, z różnych powodów Majka mi nie wygląda na zawodnika mogącego wygrywać wielkie toury, ale trzeba też wziąć pod uwagę te kraksy i ich wpływ na dyspozycję.Ale próbuje gdzie może i to trzeba docenić. Weźmy też pod uwagę, że przebieg trasy też mu nie sprzyja - mało met na szczytach (za to dużo po zjazdach) i mało długich, regularnych podjazdów "na wymęczenie". Moim zdaniem błędem w jego przypadku jest startowanie na TdF, raczej widziałbym go na Vuelcie i Giro, oraz mniejszych etapówkach, ale to już chyba temat na osobną dyskusję i być może jest tak, że nie od niego zależy kalendarz startów. Jeśli tak jest, to byłby to być może argument za zmianą ekipy.

Z newsów natomiast z TdF, to po kraksie wycofał się Philippe Gilbert. I tak niesamowite że dojechał 60 km do mety, w tym dwa podjazdy, z pękniętą rzepką!

Co do samej kraksy, to obok tego co podnosili komentujący (zły tor jazdy w zakręcie), to jest tam taki moment gdy tylne koło się uślizgnęło:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antyszprycha

Gbike a czy ja napisałem ze oceniam
Gonpo kraksie ? Oglądam większość etapów i wydaje swoją opinie na ten temat to chyba normalne.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars

Czy naprawdę dzisiejszy etap nie mógł się skończyć na szczycie Col d'Aubisque??? Co za sens robić etapy górskie z wariackimi końcówkami na zjazdach? Zeszły rok dobitnie pokazał czym to grozi, a i obserwowanie dzisiejszego zjazdu choćby w wykonaniu Zakarina mogło przyprawić o palpitację serca. 

Rafał odwalił dziś kawał świetnej roboty, niestety, meta była nie tam gdzie powinna. Na jego miejscu naprawdę bym się zastanowił mocno nad swoim uczestnictwem w imprezie, gdzie etapy są konstruowane jakby mu na złość :/

Niemniej, etap jako całość był znakomity i emocjonujący, najlepszy w całym dotychczasowym wyścigu. Zastanawia mnie natomiast jazda ekipy Sky, która tak jakby goniła odjazd na pół gwizdka. Tak jakby chcieli wpuścić Landę na podium wypychając z niego Froome'a (jakieś wewnętrzne rozgrywki w Sky, dla której Frooome ze swoimi dopingowymi historiami być może staje się wizerunkowym ciężarem?).

ps. ciekawa jest sytuacja w generalce, gdzie Dumoulin i Roglic - świetni czasowcy - są za Thomasem. Jeśli by mu dołożyli na jutrzejszej czasówce, to kto wie - może etap ostatni wreszcie nie byłby etapem przyjaźni?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ares

Wyścigi tej klasy to również zjazdy i nikt Majką się przejmował nie będzie. Nie chce, nie pasuje, nie umie, nie ma sił to niech siedzi w domu. To dobry kolarz ale do takiego Roglicia dzielą go lata świetlne...  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GBike
1 godzinę temu, de Villars napisał:

Czy naprawdę dzisiejszy etap nie mógł się skończyć na szczycie Col d'Aubisque???

Bez wątpienia tak powinno być. Podjazd to podjazd. 

2 godziny temu, de Villars napisał:

Zastanawia mnie natomiast jazda ekipy Sky, która tak jakby goniła odjazd na pół gwizdka.

Sky nie miała w planach gonić ucieczki. Gdyż groziło to przedwczesnym osamotnieniem swoich liderów. 

Tak jakby chcieli wpuścić Landę na podium wypychając z niego Froome'a

Eeee Froome jest zajechany po Giro jak przewidywałem hihi. 

Rafał odwalił dziś kawał świetnej roboty,

O tak dostarczył wiele emocji i pokazał wszystkim że pod górkę ciężko go dogonić. 

51 minut temu, Ares napisał:

To dobry kolarz ale do takiego Roglicia dzielą go lata świetlne...  

E tam lata świetlne, dokładnie 16 sekund na szczycie podjazdu. Tylko że to Rafał był z przodu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars

Też sądzę, że z tymi latami świetlnymi to gruba przesada. Rafał powinien tylko przemyśleć swój kalendarz startów, pamiętając, że na TdF świat się nie kończy i są jeszcze inne wyścigi, w których może spokojnie odnosić sukcesy, a są na pewno ciekawsze niż TdF i niemal równie prestiżowe (Giro, Vuelta). Że już nie wspomnę o tygodniowych etapówkach world tourowych, które spokojnie może wygrywać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GBike

No są tylko że Rafał jest obecnie najmocniejszym góralem w Borze. A to normalne że każdy zespół wystawia to co ma najlepszego. Jeśli miałbym się czepiać to tylko tego że Rafał nie ma swojego przybocznego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars

Wydaje mi się, że jego przybocznym jest Paweł Poljański. Ale pewnie jeden przyboczny to za mało. W Sky jest paru takich, w zasadzie cały ten team jedzie z liderem jeszcze wtedy, gdy z innych zostają sami liderzy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ares
28 minut temu, de Villars napisał:

Też sądzę, że z tymi latami świetlnymi to gruba przesada. Rafał powinien tylko przemyśleć swój kalendarz startów, pamiętając, że na TdF świat się nie kończy i są jeszcze inne wyścigi, w których może spokojnie odnosić sukcesy, a są na pewno ciekawsze niż TdF i niemal równie prestiżowe (Giro, Vuelta). Że już nie wspomnę o tygodniowych etapówkach world tourowych, które spokojnie może wygrywać.

Tylko, że Słoweniec zaczął bardzo póżno a jakie ma wyniki w stosunku do Majki co zaczynał i kształtował się jako kolarz. Na dziś potrafi dołożyć rasowym góralom, świetnie cisnąć w dół czego Majka zupełnie nie umie i jest świetnym czasowcem. Sama jazda do góry to jak walenie cepem i nic nie da w ogólnym rozrachunku. W kwestii hierarchii wyścigów to liczą się tylko 3 największe Toury i tyle w temacie. Tak było jest i pozostanie. Pamiętam jak czytałem wywiad Toniego Romingera, który strasznie żle znosił porażki w TdF z Indurainem ale chłop pomimo, że też bardzo póżno zaczął wygrywał kilka razy Vuelte i raz Giro. I to były niezaprzeczalne argumenty i o takich zawodnikach się pamięta. Poza tym lata lecą i kończy się powoli czas... Trzeba się cieszyć z tego co jest i tyle. Nie chcę nawet wymieniać innych nazwisk co non stop są w ścisłej czołówce z niewielkimi stratami bo raptem paru minut. Dla Rafała moim zdaniem to nie realne bo nie jest kolarzem wszechstronnym a to decydujące by odnosić sukcesy w wielkich wyścigach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GBike
12 godzin temu, Ares napisał:

liczą się tylko 3 największe Toury

No to rozliczmy obu kolarzy:

Primož Roglič

etap Giro d’Italia (2016)

etap Tour de France (2017, 2018)

Rafał Majka 

klasyfikacja górska Tour de France (2014, 2016)

3 etapyTour de France (2014, 2015)

1 etap Vuelta Espania (2017)

3. miejsce w klasyfikacji generalnej Vuelta Espania (2015)

12 godzin temu, Ares napisał:

Sama jazda do góry to jak walenie cepem i nic nie da w ogólnym rozrachunku.

Sama jazda oczywiście że nic nie da, ale mocna jazda zmienia wszystko. 

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GBike

Michał wyraźnie się zdenerwował tym pytaniem. 

Obstawiam że Michał by chciał ale Sky niekoniecznie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ares
Napisano (edytowane)
W dniu Sat Jul 28 2018 o 11:40, GBike napisał:

Sama jazda oczywiście że nic nie da, ale mocna jazda zmienia wszystko. 

Zobaczymy co pokaże na MŚ w Innsbricku gdzie będzie górska masakra i finisz z bardzo technicznym zjazdem. 

Edytowane przez Wojtek Z.
ortograf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GBike
Napisano (edytowane)

Ktoś domyśla się czemu "G" rzucił mikrofon na podium? 

Edytowane przez GBike

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
marcin.jka

co zrobił?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GBike
10 godzin temu, marcin.jka napisał:

co zrobił?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Motke
14 godzin temu, GBike napisał:

Ktoś domyśla się czemu "G" rzucił mikrofon na podium? 

Taka amerykańska moda. Podobny gest widziałem m.in. na "Dwie spłukane dziewczyny" (2 broke girls)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi