Darom

[Problem] Licznik sigma 16.16 STS CAD

Rekomendowane odpowiedzi

Darom
Napisano (edytowane)

Kupiłem sobie licznik rowerowy model sigma 16.16 STS CAD i zacząłem go montować na moim rowerze. Wszystkie części założyłem tylko zostały mi takie dwie małe części plastikowe jak na zdjęciu tutaj:  https://s15.postimg.cc/imn8p01rv/image.jpg 

Wiem, że są to części, do których musze włożyć magnes i umiejscowić megnes z tą częścią plastikową od wewnętrznej strony pedała. Problem w tym, że na pedale nie mam żadnego otworu, dziurki ani nic, żeby tą plastikową część z magnesem tam włożyć. Tak to wygląda u mnie: 

1) https://s22.postimg.cc/7wen8fz29/image.jpg

2) https://s22.postimg.cc/msd6gbku9/image.jpg

To powoduje, że nie mam jak tego  magnesu założyć na pedał. Jedynie co mi przychodzi  teraz na myśl, to żeby tych dwóch części plastikowych co pokazałem na zdjęciu nie używać,  a sam magnes tylko przyczepić do pedała na tej zasadzie:

https://s22.postimg.cc/k23uimvpt/image.jpg

Tylko pytanie, czy sam magnes tylko przyczepiony do pedała bez tej części plastikowej będzie się trzymał  i nie spadnie ? albo czy go nie zgubie jak będę jechał przez wysokie trawy ??

Proszę Was o pomoc w tej sprawie.

Edytowane przez Darom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rebeliant86

Będzie się trzymać na 100%. Jeździłem tak sporo czasu i nie było problemów. Jak zgubisz to się do mnie odezwij bo kupiłem ich kiedyś kilka na zapas, ale nigdy zapas nie był potrzebny więc leżą ;-)

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darom

Pytam poważnie. Taki magnes z pedałów w taki sposób przyczepiony może łatwo odpaść. W czasie jazdy po trawie gestej i wysokiej, czy po błocie, czy po lesie taki magnes mogę zgubić i licznik wtedy będzie bez użyteczny za 215 złotych. Bo kadencji mi nie będzie mierzył i tym samym wskazywał. Więc chyba będę musiał ten licznik oddać do centrum rowerowego. :(  

Edytowane przez Darom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rebeliant86

Ja Ci mówię, że nie spadnie. Jeździłem tak i żadnych problemów nie miałem. Jak dasz mi adres to Ci podeśle taki magnesik jeszcze jeden będziesz miał na zapas w razie jak faktycznie dał byś go radę zgubić.

Chyba, że ten z zestawu jest jakiś słaby. To dostaniesz ode mnie neodymowy i gwarantuje że nie spadnie bo ja miałem problem żeby go ręką odczepić. :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darom

Lepiej nie kombinować. Póki licznik jest nie używany, bo dziś go kupiłem to jutro oddam i wezmę sobie sigme 16.16 sts bez kadencji. I problemu miał nie będę. Takie magnesy sa slabe. Będę jechal w deszczu, w kaluze wjezdzal po kolana to podmyje mi magnes i się odczepi i będzie po wszystkiemu. Nie będę się denerwował. Oddam i będzie świety spokój - nie będę jeździł na rowerze i się martwił czy megnes tam jest czy nie . Na stronie nie wyczytałem, ze licznik jest na pedały SPD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rebeliant86

Ok, jak nie potrzebna Ci kadencja to wymień.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marek Horoś
21 minut temu, Darom napisał:

Lepiej nie kombinować. Póki licznik jest nie używany, bo dziś go kupiłem to jutro oddam i wezmę sobie sigme 16.16 sts bez kadencji. I problemu miał nie będę. Takie magnesy sa slabe. Będę jechal w deszczu, w kaluze wjezdzal po kolana to podmyje mi magnes i się odczepi i będzie po wszystkiemu. Nie będę się denerwował. Oddam i będzie świety spokój - nie będę jeździł na rowerze i się martwił czy megnes tam jest czy nie . Na stronie nie wyczytałem, ze licznik jest na pedały SPD.

50 raz Ci piszę, że nie na pedały spd tylko i na zwykłe tylko musisz mieć możliwość wkręcania imbusem pedały. To że masz podstawowe najtańsze od rometa za 10zł no to nie masz co dziwne bo to już standard. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darom

A jakie pedały dobre moglibyście mi zaproponować do mojego rometa mustanga 1 ? bo jak miałbym kupić już te pedały, do których już by się dało podpiąć kadencje to na pewno nie kupowałbym ich za 5 złotych czy za 10 złotych tylko jak już, to już jakieś lepsze. Może mi ktoś coś polecić ? czy pedałów SPD trzeba mieć też specjalistyczne buty ? czy takie buty zwykłe adidasy się nadadzą ? I ile kosztują pedały SPD ? 

Ps. Pedały oczywiście takie, żeby mi kolorystycznie pasowały do roweru. Czyli jakieś srebrne jasne odpadają. I ile w serwisie rowerowym może kosztować wymiana pedałów ? I co zrobię z tymi co mam teraz ?

Edytowane przez Darom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pizzaq

Chyba rozumiem, żeby użyć tych części musiałbyś mieć pedały które w osiach mają gniazda pod klucz ampulowy (imbus), do tych które masz tego nie założysz. Odradzam przyczepianie magnesu tylko do osi, chociaż jeżelibyś magnes dodatkowo przykleił to może się trzymać. Ja dwa razy zgubiłem magnes z mocowaniem i zmieniłem typ magnesu. Do MTB ten typ moim zdaniem się nie nadaje: magnes jest w najniższym położeniu i od razu najbardziej narażony na kolizję z gruntem czy przeszkodami, a uwierz że dużo nie potrzeba. Poprawka, magnes zgubiłem razem 3 razy, przy czym jeden raz udało mi się znaleźć, ale zatrzymałem się w jednym miejscu i wiedziałem że zahaczyłem lewym pedałem o drewnianą palisadę okalającą trawnik. Dlatego zmieniłem sposób mocowania.

Drugą możliwością jest dokupienie innego magnesu, na przykład takiego: https://www.centrumrowerowe.pl/magnes-do-kadencji-sigma-pd2000/?v_Id=31602 i zakładasz go jak u mnie, temat znika.

Na razie nie porywaj się na SPD, musiałbyś kupić pedały i buty, kilka stów już się z tego robi... Moim zdaniem do SPD trzeba dojrzeć, dopiero po 2 latach zacząłem w nich jeździć.

czujnik.jpg pedał.jpg magnes.jpg

Edytowane przez pizzaq
  • Lubię to! 1
  • Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darom
8 minut temu, pizzaq napisał:

Drugą możliwością jest dokupienie innego magnesu,

pizzaq proszę powiedz mi, czy ta linka mocno będzie trzymać ten magnes ? nie oderwie się ten magnes ?  U Ciebie widzę, że czujnik kadencji jest przyczepiony tez linkami na widełkach roweru, a u mnie w 16.16 STS Cad jest to mocowane na gumce. Mam nadzieje, że też się będzie trzymało. Jak myślisz ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pizzaq

Czujnik najpierw miałem na gumce, potem zabezpieczyłem dodatkowo trytytkami. Magnes oprócz trytytki ma dwustronną taśmę i tak się trzyma. Od jego założenia mam ok. 300 km w bardzo trudnym terenie z przepychaniem się przez zalegające gałęzie, piach, korzenie itp. 

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darom

pizzaq w mojej wersji nie mam otworów w czujniku, żeby tam wsunąć te trytytki tylko mam takie jakby zawieszki, żeby zahaczyć o nie gumkę - na pewno wiesz o co mi chodzi. To jak zabezpieczyć ten czujnik trytytkami ? i można kupić dwie trytytki ? czy w tym magnesie będę już miał ich kilka sztuk ? np. 3 trytytki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pizzaq

@Darom trytytkami złap podstawę czujnika tam gdzie przechodzą gumki-nie wiem jak wygląda czujnik u Ciebie, musisz pokombinować, ewentualnie podeślij zdjęcie. Przez pewien czas miałem złapay czujnik i zapinkami i gumką, gumka jednak pękła, więc więcej już nie eksperymentowałem. Trytytki najzwyklejsze kupujesz w pierwszym lepszym sklepie budowlanym, elektrycznym, hipermarkecie czy gdziekolwiek, paczka 100 szt. kosztuje kilka złotych a to sprzęt pierwszej potrzeby przy rowerze czy samochodzie. W zestawie z magnesem masz zdaje się dwie małe trytytki.

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1

Ja z licznikiem dostałem taka przystawkę montowaną do korby oraz magnes luzem. Przyczepiłem po prostu magnesik od wewnątrz do osi pedała. Jeździłem w terenie na pograniczu enduro, czyli zjazdy korzenie, kamienie, małe dropy i nie udało mi się zgubić magnesu. A nawet gdyby się to przytrafiło, to przecież taki magnesik na Allegro kosztuje ze złotówkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rebeliant86

26gr/szt gdzieś kiedyś w necie kupiłem takich z 10, i nigdy nie użyłem bo nie udało mi się takiego magnesu zgubić;-)

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darom

pizzaq proszę powiedz mi jeszcze, czy jeśli licznik zamontowałem na kierownicy po tej stronie gdzie jest łańcuch, a czujnik kadencji zamontowałem po drugiej stronie na widełkach gdzie niema łańcucha to może tak być ? czy wszystko czyli i licznik i czujnik musi być po jednej stronie roweru żeby ze sobą współpracowało ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rebeliant86

Jak łapie sygnał to możesz to zamontować gdzie chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pizzaq

Montujesz gdzie chcesz, będzie się widziało. Osobiście nie instalowałbym czujnika kadencji blisko łańcucha: na wertepach często tak mi łańcuchem mata że długo by nie wytrzymał...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marek Horoś

Wszystko masz w instrukcji. Łącznie z montowaniem czujnika od prędkości. Czujnik kadencji montuje się po stronie gdzie nie ma łańcucha. Choćby po to by nie było przekłamań wyników. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rebeliant86

Swoją drogą to Wam powiem, że wolę do kadencji te czujniki bezmagnesowe. W magnesowym na zjazdach mam korba poziomo i często to zaburzalo pomiar kadencji i miewalem Max. Na poziomie 200. Bezmagnesowe sa wolniejsze w odczycie ale nie ma takich szopek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marek Horoś

Ja nigdy nie miałem problemów ani na szosie ani na MTB. Zawsze poprawne odczyty i montaż też niczego sobie, nigdy mi nic nie odpadło. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jimmy

Również potwierdzam dziwne maxymalne odczyty kadencji przy czujniku magnesowym, np 213... Ale też potwierdzam ze magnes nie odpadł od pedała mimo jazdy góralem w różnym terenie i warunkach atmosferycznych...

Co do SPD to nie ważne czy kupi się od razu z rowerem czy po 20 latach jeżdżenia na platformie lub z noskami. Na początku jazdy w SPD gleby wynikające z niewypiecia się są gwarantowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marek Horoś
Godzinę temu, Jimmy napisał:

Również potwierdzam dziwne maxymalne odczyty kadencji przy czujniku magnesowym, np 213... Ale też potwierdzam ze magnes nie odpadł od pedała mimo jazdy góralem w różnym terenie i warunkach atmosferycznych...

Co do SPD to nie ważne czy kupi się od razu z rowerem czy po 20 latach jeżdżenia na platformie lub z noskami. Na początku jazdy w SPD gleby wynikające z niewypiecia się są gwarantowane.

Ja nie zaliczylem ani jednej gleby w SPD. Jak to gwarantowane to mam reklamować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darom

Kupiłem ten duży magnes sigma ale po założeniu nie przechodzi mi ten magnes między pedałem a ramą roweru. Karygodne jakieś badziewie... Zaraz nie wiem co z tym zrobię bo to się do niczego nie nadaje. Jak ten magnes założyć, żeby tą kadencje mi liczyło w tym zapyziałym liczniku ??? Zobaczcie sami :

20180716_183120.jpg

20180716_183228.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rebeliant86

Weź sam mały magnesik bez żadnych plastików itp. Przyczep do śruby pedała i zapomnij o tych szopkach!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi