Skocz do zawartości

Przepuklina pachwinowa


Lukios444

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do was pytanie okazało się że mam przepukline pachwinową ale jeszcze jest małe stadium wizytę u chirurga mam dopiero 24lipca ale lekarz rodzinny wystraszył mnie że do zabiegu a później po nim czyli jakieś 6 mięs po zabiegu nie bd mógł jeździć na rowerze może ktoś już z was przechodził to i ma jakieś informacje  bo mnie załamali normalnie 

Odnośnik do komentarza

Zgodzę się z kolegą tymbardziej jeśli to pachwina w której okolicy na rowerze mięśnie dość intensywnie pracują i trochę potrwa zanim tkanki właściwie się zregenerują. Może to być krócej niż pół roku nie mniej do zaleceń lekarza bym się stosował.

Odnośnik do komentarza

Nie pytaj rodzinnego bo on nic do tematu nie ma. Decyduje chirurg i tylko i wyłącznie jego się słuchaj. Mi zezwolił już po 2 miesiącach na spokojną jazdę a po 3 miesiącach już pełna jazda. Pół roku to jakiś abstrakcyjny temat tym bardziej, że jaj miałem jakieś 15 lat temu a technika poszła sporo do przodu. Może pomyliłeś z podnoszeniem cięższych rzeczy to tutaj faktycznie jest kiepsko. Poczekaj na wizytę u chirurga i nie panikuj. 

Odnośnik do komentarza

Miałem wykonywany zabieg przepukliny pachwinowej.  Osobą, która powie Ci  kiedy możesz zacząć jeździć będzie  chirurg operujący.
W moim przypadku po założeniu siatki , lekarz  kazał mi 2 msc nie wykonywać żadnych czynności.  Jednak  po 5 tygodniach zaczałem jeździć, po 8 tygodniach od operacji pozwoliłem sobie na dłuższą  trasę(40km) i ostatnie 2 tygodnie  odpoczywam po tym.  Także polecam wytrzymać i dać sobie czas na regenerację. 
Widzę, ze post  jest już trochę  po terminie, ale  mam nadzieje , że informacje zawarte w nim pomogą innym :)
 

pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza

Odkopię temat. Wczoraj miałem zabieg metodą Lichtensteina na NFZ, wszystko w zasadzie jest ok, prawie nic nie odczuwam, oczywiście po środkach przeciwbólowych. Natomiast po zdjęciu opatrunku zauważyłem, że zaraz nad siusiakiem mam mimo wszystko wzgórek. Zabieg robił bardzo doświadczony chirurg ordynator, robił to samo moim dwóm wujkom i u nich wszystko ok, natomiast martwi mnie właśnie ten wzgórek. Cięte mam na długości około 10cm, czyli sporo i wzdłuż szycia jest płasko, a poniżej jest delikatna buła. Czy u was było idealnie płasko zaraz po zabiegu? Martwię się z deka, bo wyszło delikatne nieporozumienie, a jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo że chodzi o kasę. Nie do końca się dobrze dogadaliśmy na prywatnej wizycie przed operacją u wspomnianego chirurga i mam nadzieję że nie odwalił jakiejś maniany.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

@vlad1431 i jak Twoje wybrzuszenie? Zniknęło? Jestem 2 tyg po zabiegu, też mam jeszcze delikatna opuchliznę poniżej cięcia. Poza tym nie wróciło jeszcze czucie w tym miejscu, ale dzieki temu przynajmniej robienie zastrzyków nie jest odczuwalne ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...