Lipton

Amortyzator Kross Level R3

Rekomendowane odpowiedzi

Lipton

Witam jestem "zielonym" w sprawach amortyzatorów, geometrii i ogólne w serwisie. Jeżdżę dość agresywnie czyli dropy z dość wysokich murków zjeżdżam z schodów i powoli odczuwam brak większego skoku. Ja mam rower wielkości m dokładniej 19 nie umiem dobrać odpowiedniego amor w nim jest Suntour XCM RL najlepiej żeby nowy zmieścił się w 1300zł najlepiej powietrzny z góry dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PrzeLuka
Napisano (edytowane)

Twój rower do skakania z murków się nie nadaje i nie będzie nadawał choć byś Boxxera w ramę wcisną, wiec zaprzestań ów procederu póki zęby masz wszystkie i kości całe.

Serio nie żartuje. Zniszczysz rower to raz a dwa nie daj Bóg krzywdę sobie zrobisz.

Edytowane przez PrzeLuka
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Lipton
1 godzinę temu, PrzeLuka napisał:

Twój rower do skakania z murków się nie nadaje i nie będzie nadawał choć byś Boxxera w ramę wcisną, wiec zaprzestań ów procederu póki zęby masz wszystkie i kości całe.

Serio nie żartuje. Zniszczysz rower to raz a dwa nie daj Bóg krzywdę sobie zrobisz.

szczerze nic mi nie jest jeździłem na dużo gorszym rowerze od tego gorzej bo dopiero się uczę ale nic mi nie jest bo "nie przeceniam swoich możliwości czyli nie skacze z metrowych murków (Ponieważ w moim mieście takich nawet nie ma) bo się zwyczajnie boje. Rower wiem że nie jest do tego ale innego nie mogę mieć jak na razie najpoważniejsze co mi się stało to przelecenie przez kierownice (w kasku ochraniaczach i butach za kostkę) i po obijanie sobie rąk i nóg  (ponieważ przeceniłem siebie i z prędkością ok. 30 km zrobiłem "bh" i za bardzo przechyliłem się w przód) zawsze jeżdżę po znanych mi trasach i zawsze zabezpieczony np apteczka i kask i ochraniacze 

1 minutę temu, Lipton napisał:

szczerze nic mi nie jest jeździłem na dużo gorszym rowerze od tego gorzej bo dopiero się uczę ale nic mi nie jest bo "nie przeceniam swoich możliwości czyli nie skacze z metrowych murków (Ponieważ w moim mieście takich nawet nie ma) bo się zwyczajnie boje. Rower wiem że nie jest do tego ale innego nie mogę mieć jak na razie najpoważniejsze co mi się stało to przelecenie przez kierownice (w kasku ochraniaczach i butach za kostkę) i po obijanie sobie rąk i nóg  (ponieważ przeceniłem siebie i z prędkością ok. 30 km zrobiłem "bh" i za bardzo przechyliłem się w przód) zawsze jeżdżę po znanych mi trasach i zawsze zabezpieczony np apteczka i kask i ochraniacze 

a poza tym każdy od czegoś zaczyna nie stać mnie na wypasiony rower mam bmx on tym bardziej się nie nadaje do takiej jazdy 

4 minuty temu, Lipton napisał:

a poza tym każdy od czegoś zaczyna nie stać mnie na wypasiony rower mam bmx on tym bardziej się nie nadaje do takiej jazdy 

i nie mogę sobie pozwolić na nowy rower ponieważ dostałem go 2 miesiące temu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN
5 godzin temu, Lipton napisał:

Podstawą jest posiadanie sprzętu stosownego do dyscypliny...

Ten rower się do tego nie nadaje...

2 miesiące temu kupiony mówisz... no to wróżę mu przy takiej jeździe sezon i szrot.

Obyś w międzyczasie nie dowiedział się jak twarda jest ziemia...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

Ja rozumiem, że póki co innego nie posiadasz ale nie zwalnia Cię to z myślenia. Bardzo dobrze, że jeździsz w kasku ale katując tak rower za jakiś czas nie będziesz miał na czym jeździć. Weź również pod uwagę to, że ktoś na ten rower musiał zarobić i choć by z szacunku do tej osoby warto ów rower szanować. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zbysio
Godzinę temu, SpiderMAN napisał:

Obyś w międzyczasie nie dowiedział się jak twarda jest ziemia..

I ile kosztują nowe zęby. Popieram kolegów, rower możesz kupić, a zdrowia puki co jeszcze nie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN

Niestety ignorancja kosztuje wiele zdrowia...

Nie można ignorować faktu, że Level R3 to rower do rekreacji...

Nie można ignorować także faktu, że geometria i konstrukcja ramy nie nadaje się do skoków.

Zrozum to, brak kasy tym bardziej powinien dać Ci do myślenia... Zdrowie masz jedno. To, że Ci się kilka razy udało krzywdy nie zrobić nie znaczy, że tak będzie zawsze...

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

Możemy edukować a i tak zrobi swoje... Nie mój problem nie mój rower nie moje zęby nie moje zdrowie

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi