Skocz do zawartości

30-dniowe Wyzwanie. Dzień 1 - CEL.


SzajBajk

Rekomendowane odpowiedzi

Cel; FTP 350W, czas nieograniczony do wrzesnia, od wrzesnia powrot na silownie. Ile mi to zajmie i jaki trening bys polecal, interwaly czy endurance? Nie bede robil podjazdow bo robie przysiady z obciazeniem. Wiec sile w nogach mam.

Odnośnik do komentarza

Cześć, mam 2 cele na czas wyzwania, oraz jeden cel, który rozpocznę wyzwaniem i będę go kontynuował ( to ten ostatni ) :

📌 Poprawić swój wynik wheelie z 3-4 metrów do 100 metrów

📌 Poprawić swojego manuala - jestem na etapie odrywania koła, chcę osiągnąć 40 metrów

📌 Zdecydować, jakiego rodzaju kolarstwo chcę uprawiać, dowiedzieć się jak najwięcej na jego temat tj. Jakiego roweru potrzebuje + zgromadzić sobie pulę opcji , jakich ochraniaczy potrzebuje, na co się przygotować oraz jak się przygotowywać. 

Następnie przez jesień i zimę planuje rozpocząć ćwiczenia na sprzęcie obecnie posiadanym, zakupić rower docelowy oraz skompletować ekwipunek. I od wiosny ( lub momentu nabycia roweru docelowego ) sumiennie przygotować się do wybranych zawodów.

Odnośnik do komentarza

cele:

- schudnąć przynajmniej 4kg

- lepiej opanowywać rower na korzeniach, kamieniach i wyboistych ścieżkach

- codziennie w godzinach 12-18 być w większości na dworze

- nauczyć się robić bunnyhoppa

oraz cel poboczny:

- sworzyć w leśnym parku na wzgórzu, który jest obok mnie trasę, na której będę pobijał czasy swoje oraz innych

Odnośnik do komentarza

Czytajac wasze cele zastanawiam sie co ja tutaj robie? Wiek 36, waga 93 kg przy wzroscie 168cm i mam zamiar zrzucic do konca wyzwania 5 kg i robic srednio 10 km na dzien tak jak to bylo 3 i 4 lata temu kiedy to wazylem 62-64 kg

Odnośnik do komentarza

Cześć.

Mam plan treningowy około 5 godz tygodniowo na rower przez 4 dni. - tego nie zmienię.

W połowie sierpnia biorę udział w cyklu wyścigów organizowanych przez Cezarego Zamanę, pod nazwa "Gwiazda Północy". Cykl trwa 4 dni i do przejechania jest około 140 km - przynajmniej taki mam plan.

W 2017 roku do przejechania było około 100 km. W generalce zająłem 28 miejsce.

CEL: W tym roku być TOP 10 w FM3 w generalce, lub wyżej.

Mam około 3 dni wolnego - znaczy około 1 - 1,5 godz dziennie.

Pomożesz?

Odnośnik do komentarza

No to tak cel: Poprawić wytrzymałość i wydolność organizmu na tyle by móc bez większych problemów osiągnąć po tych 30 dniach co najmniej dystans 200km, z większymi i mniejszymi podjazdami.

Poboczny cel: Odwiedzić wieś Zalipie na trasie 160km.

Punkt wyjściowy: Przejechanie 100km na przełaju jest wykonalne, ale po ok. 70-80km czuć dyskomfort z powodu bólu pleców i karku (być może też z powodu geometrii roweru, ale pewności nie mam).

Odnośnik do komentarza

Do końca lipca chcę zbić wagę do 80 kg. Czyli o 5 kg. ,a jak się uda więcej to tym lepiej. Jako,że nie słodzę herbaty, kawy nie pijam a słodycze dla mnie nie istnieją ,w ramach ,,zero cukru" odstawiam piwo i inne alkohole.

Edytowane przez Tomek J
Odnośnik do komentarza

Hmm, niestety troszkę spóźniony jestem, ale lepiej późno niż w ogóle.

Co do celi to mam wrażenie, że jest ich kilka:

  • Ogarnąć w końcu lekarzy(niestety nawet po 30/40km doskwiera mi ból kolana)
  • Zacząć regularnie chodzić na basen oraz kupić do niego dopasowane dla mnie okulary
  • Zacząć jeździć na rowerze min trzy razy w tygodniu oraz min raz w tygodniu iść pobiegać.
  • Pokonać 1-wszy raz 100km ;)
Odnośnik do komentarza
wiecznieczwarty

Moimi aktualnymi celami są:

  1. 150 kilometrów tygodniowo (opisywane na osobistym blogu) do końca lata
  2. Trasa Dzierżoniów - Karpacz - Dzierżoniów na szosie (około 90 km w jedną stronę z mocnymi górami) w tym sezonie
  3. Trasa 200 km (oczywiście z przerwami i bez wariowania odnośnie średniej), po prostu zdążyć przed nocą wyjeżdżając koło 6-7 rano.

No i na razie to tyle, aktualny rekord: 138 kilometrów, mógłbym też dopisać do tych celi nabranie trochę mięśnia, bo wyglądam jak wieszak :D

Odnośnik do komentarza

Dzięki SzajBajk za wyzwanie i plan treningowy. Wyzwanie zmotywowało mnie, trenuję wg planu, a dzisiaj przejechałem swoją pierwszą setkę, zainspirowałem się Twoim filmikiem z 200 km i pojechałem na zamek ;) ale widzę, że jeszcze słabą mam nogę i sporo trenowania przede mną.

Odnośnik do komentarza

Lepiej późno niż wcale,  może ktoś kto nie brał udział w wyzwaniu albo chce je podjąć ponownie znajdzie chęci i mój post nie będzie ostatnim w tym temacie.  Wrzucam mój cel główny plus cele poboczne, które chce osiągnąć w ciągu tych 30 dni.

Dzień 1.

Cel główny to powrót do formy sprzed tegorocznej majówki, jej wyznacznikiem będzie  m.in. spadek wagi z 94 kg do 89 kg (wzrost 188 cm, lat 30).

Cele poboczne to:

- pokonywanie drogi do/z pracy na pieszo. Do pracy mam 3,5 km, zazwyczaj pokonywałem tę trasę rowerem, dziś na pieszo jej pokonanie zajęło mi 40 minut. Ostatniego dnia bez żadnego bieg itd. tylko szybkim marszem chce pokonać ją w mniej niż 35 minut.

- przejechanie rowerem w sumie ponad 1000 km przez te 30 dni.

- ograniczyć przeglądanie ofert rowerów z wyprzedaży i tych z olx, allegro  :D  przez całe wyzwanie będę starał się również do minimum ograniczyć
korzystanie z portali społecznościowych. FB i Messenger zostały już usunięte z telefonu.

- nie robić zakupów w niedzielę, nie kupować w Żabce, w piekarniach i cukierniach :D 

- nie spożywać alkoholu, z tym będzie najłatwiej przez całe wyzwanie,

- ograniczyć zakupy w sklepach typu Biedronka, Lidl częściej robić je na bazarkach itp. Nie spożywać pieczywa przez całe wyzwanie,
ograniczyć spożywanie słodyczy i wszelkich cukrów przetworzonych.

- nie tankować samochodu przez 30 dni hehe

- spojrzeć na koniec wyzwania w lustro i powiedzieć sobie czy zrealizowałem wszystkie cele bez oszukiwania samego siebie

 

 

Edytowane przez Tomaszek1988
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...