mikokm

Rower typu gravel do 5000zł

Rekomendowane odpowiedzi

mikokm

Prosiłbym o opine na temat roweru Ridley X-Trail 

https://www.ridley-bikes.com/project/x-trail-alloy-sora/

Szukam roweru typu gravel w cenie 4000-5000zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

CyclingChief

Masz w planach jazdę z sakwami i dłuższe wypady? Bo nie każdy grawel jest do tego przystosowany. Daj nam znać i poszukamy/wypowiemy się na temat tego i innych modeli rowerów tego typu. Sprecyzuj nam nieco swoje wymagania pomijając fakt, że szukasz grawela do danej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mikokm

Jazda z sakwami raczej nie. Tylko wypady jednodniowe do 200km. W większości boczne drogi asfaltowe, czasami drogi polne i leśne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sarar

Po dłuższych poszukiwaniach postawiłem na Nuroad ale testować będę go dopiero w najbliższy weekend.

To na czym mi zależało to geometria w miarę komfortowa ale nie aż tak siedząca pozycja jak np w Giant Anyroad. Nuroad wydaje się tu być dobrym kompromisem pod moje wymagania. Poza tym sztywne osie, przyzwoity osprzęt bo Tiagra i wg mnie rower całkiem miły dla oka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mariusz

Będziesz zadowolony Ja zrobiłem na swoim już 600 km i wszystko super śmiga. Jedyny mankament to siodełko jest wygodne ale tandetnie wykonane i po 2 tyg zaczęło się rozklejać ale siodełko zawsze można wymienić na leprze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mikokm

Na placu boju😉 zostały dwa modele: Cube Nuroad i Ridley X-trail. 

https://cube.pl/2018/rowery/road/road-cyclocross/nuroad/cube-nuroad-blacknred-2018/

http://www.bike4race.pl/product-pol-1203-Rower-gravel-RIDLEY-X-TRAIL-A-Sora-Mechanical-Disc-kolor-XTA-02BS-Copper-Black-Reflective.html

Cube wydaje sie mieć lepszy osprzęt, ale Ridley mogę mieć ok. 700zł taniej. Pytanie czy warto dopłacać do trochę lepszego osprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sarar

Na Nuroad spokojnie dostaniesz rabat 10-15%. Wg mnie jeśli $ nie jest jakimś większym ograniczeniem to warto iść w wyższa grupę. Poza tym odpowiednikiem ze stajni Ridleya będzie raczej A40.

W szosie doświadczenia nie mam ale w MTB jak dla mnie deore jest optymalne, oferuje dobra precyzję, płynną zmianę pod obciążeniem. Z kolei nie widzę sensu w moim przypadku dokładać do XT. 

Jeśli miałbyś się ścigać to na mieście mówią, że nie ma bata - 105 to minimum. No ale gravel to rower do rekreacji a nie maszyna do bicia rekordów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi