piterrrxd

Wygodna owijka

Rekomendowane odpowiedzi

piterrrxd

Hej. Jako że obecna owijka choć ładna, to niestety niezbyt przyjemna w dotyku i raczej słabo tłumi drgania, potrzebuję kupić nową. W oko wpadły mi Fiziki w wersji soft. 

https://m.bikester.pl/fizik-superlight-soft-touch-owijka-kierownicy-fizik-logo-czarny-312856.html

https://m.bikester.pl/fizik-performance-soft-touch-owijka-kierownicy-czarny-365058.html

Pierwsza mi się badziej podoba, ale jest to wersja superlight, czyli o grubości 2 zamiast 3mm. Może ktoś używa/używał i podpowie czy jest jakaś zauważalna różnica między nimi? Ewentualnie coś komfortowego od innych producentów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nemrod
Napisano (edytowane)

Ja używałem superlight. Miła w dotyku i łatwa do czyszczenia...tyle z zalet.

Łatwo się przeciera, słabo tłumi, klej którym jest podklejona strasznie schodzi ( lepiej brać owijke na podklejonym pasku siliconowym) i wrazie ewentualnych poprawek paprze część owijki która była pod spodem.

Jeżeli chcesz dobrego tłumienia to polecam specialized roubaix s-warp.

W tym temacie krótko opisałem owijki jakich używałem: 

Edytowane przez Nemrod

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piterrrxd

@Nemrod Dzięki. Widzę, że polecana jest też owijka z serii Pro Sport Eva i ma spoko cenę, chyba wypróbuję. Myślałem żeby nawinąć nową owijkę na obecną, ale zapewne mocno pogrubi to wizualnie barana. Co sądzisz o dodatkowych podkładkach żelowych?

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7158080738

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nemrod

Nie miałem dodatkowych wkładek żelowych. Na przełaju mam dwie owijki. Fizika light a na nim San Marco. Jak będę w domu mogę zrobić fotę jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piterrrxd

Zamówiłem owijkę Pro Sport Team i te pady żelowe, wyszło 70zł więc w sumie tyle co sama owijka u konkurencji. Dam znać jak przetestuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piterrrxd

W sobotę testowałem Meridę Reacto 6000 i spodobała mi się owijka, była bardzo komfortowa i przyjemna w dotyku. Wiecie może co to za model? Panowie ze stoiska nie potrafili powiedziec jaki to model.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

Tego nikt nie wie :D u mnie w Cyclocrossie była taka sama i nikt u 2 dystrybutorów nic nie wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Stryjek

Miałem trochę owijek, fizik, majfrend, prologo itp. i odkąd kupiłem supacaz to już przy niej zostałem, może kiedyż jeszcze przetestuję Lizadskins bo podobno też jest super :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi