Pendejo700

Triban 100 jako obiezyswiat

Rekomendowane odpowiedzi

Pendejo700

Cześć,

Czy triban 100 z decathlona nada się na rower podróżniczy? Nie interesują mnie treningi czy specyfikacje, potrzebuję roweru do którego da się założyć sakwy i jeździć nim z namiotem po polsce. Jeśli chodzi o części, to mam luźną, całą grupę 105, więc w każdej chwili mogę zmienić. Czy to dobry pomysł zainwestować w ten rower?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kristof1666
Napisano (edytowane)

Wszystko jest kwestią budżetu, jak nie stać na coś lepszego.
Wolałbym coś na kasecie, Triban z sakwami będzie miał za ciężkie przełożenia, a do 105 problemem będzie wolnobieg.
Ogólnie 105 (dwublat)- z sakwami pod góre bedzie problem.
Wolałbym już przerabiać rower fitnesowy lub krosowy z napedem 3x7/3x8

Wszytko zależy jaki chcesz robić trasy, jaki masz budżet i z jakim ciężarem chcesz jeździć.

Edytowane przez kristof1666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pitt35
9 godzin temu, Pendejo700 napisał:

Cześć,

Czy triban 100 z decathlona nada się na rower podróżniczy?

Jak najbardziej się nadaje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kristof1666

Zasadniczo każdy rower można. Zakładam, że przemyślałeś, aby przerabiać szosę. Ważne jest kilka aspektów:
-w związku z wyższa masą :"zapas" miękkich przełożeń, lepsze hamulce (w najprostszym wariancie wystarczy zmienić klocki)
-bagażniki + sakwy - triban ma mocowania
-2 a raczej 3 koszyki na bidon/butelki - tribam mam jedno -trzeba kombinowań z dodatkowymi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
odyn

Hej, pytanie luźno powiązane - chciałbym kupić ten rower (Triban 100), ale sam ważę 110kg a chciałbym od czasu do czasu przewozić dziecko (10+ kg). Nada się, czy lepiej szukac czegoś na szerszych laczkach? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Edwin91

Wszystko można, tylko trzeba chcieć. https://www.instagram.com/rocking_abroad/?hl=pl
Ten tu Pan, ciśnie tribanem z Budapesztu i też nieźle mu idzie. http://roweremdopolski2018.blogspot.com/2018/06/wstep-do-wyprawy_1.html
Ale raczej w górach będzie ciężko. Zawsze możesz zacząć od północy Polski, a Tribana z czasem zmodyfikować. 
P.S. Ja też wybrałem 100 na rower pod podróże. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
noren

Nie mam żadnego doświadczenia z tym, ale mając na uwadze że hamulce w T100 są średnie, to zastanawiam się nad bezpieczeństwem.

Hej, pytanie luźno powiązane - chciałbym kupić ten rower (Triban 100), ale sam ważę 110kg a chciałbym od czasu do czasu przewozić dziecko (10+ kg). Nada się, czy lepiej szukac czegoś na szerszych laczkach? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GrochowaMTB

Gdybym miał cały napęd to jednak kupił bym frameset poważnej firmy. Do tego dokupił gdzieś po taniości koła itd i jakoś to poskładał. 

http://octane-one.com/kode/

Taką ramę znalazłem. Do tego fajne koła się na pewno znajdą za jakieś 500 - 800 stówek, wkładasz swoją 105 i jest super rower :)

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi