Skocz do zawartości

Maraton w warunkach deszczowo błotnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak przygotować się do maratonu w warunkach deszczowo błotnych ( taki zapowiada się maraton w Zdzieszowicach ) ? Przewidywalny deszcz oraz niewysoka temperatura.

Jak się ubrać ? Czego unikać ? Czy zabierać 2 bidony czy lepiej plecak z bukłakiem na wodę ? 

To mój pierwszy maraton w takich warunkach.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza

Zdzieszowice jechałem 3x i zawsze było słońce i sucho ominęła mnie przyjemność startu w 2013r ; ) wydaje mi się że najlepiej zarzucić oponę z wysokim i rzadkim protektorem w miarę wąską 1,9- 2,0 

osobiście nie ubierałbym ochraniaczy na buty, trzeba być przygotowanym że cześć trasy trzeba będzie pokonać na piechotę, start z odległych sektorów niestety nie poprawi sytuacji na trasie. W taką pogodę jaka się zapowiada śmiało możesz zabrać jeden bidon najwyżej zatrzymasz się na 15s w bufecie i uzupełnisz. 

Ewentualnie jak bym miał zabrać dwa bidony to jeden z wodą do polewania łańcucha ; )

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza

Po przejechaniu deszczowego maratony w temp ok 6-7 stopni powiem tak.

  1. Nie licz na kurtkę przeciwdeszczową będziesz albo mokry od deszczu albo od potu
  2. Odstaw stylówę na bok i załóż błotniki ...... pod ramę chlapacz a pod siodło "ass saver" - nie ma nic bardziej demotywującego niż błoto w oczach i ciągłe uczucie zimnej wody na tyłku
  3. Czapeczka pod kask lub buff tylko pomoże.
  4. Jak maraton nie jest długi - nie bież za dużo płynów - jak chłodno miej pijesz a i tak bidon będzie cały w błocie (więc może lepiej bukłak)
  5. Rękawski nogawki - bluza kolarska z długim rękawem ( NIE SOFTSHELL ) - bluza
    Pamiętaj to wyścig będziesz grzał siebie i pot i deszcz który wsiąknie w ubrania - to twoja termoizolacja
  6. NIE ZATRZYMUJ się na długo, NIE JEDZIESZ = TWÓJ WEWNĘTRZNY KALORYFER NIE DZIAŁA wychłądzasz siebie i tą całą wodę która jest na tobie ( a ona wychładza się szybko i trudno ją ponownie zagrzać
  7. Na starcie staw się suchy i rozgrzany - jak na starcie pada staraj się pozostać suchy do ostatniej chwili
  8. Najważniejsze - tobie jest mokro i zimno... innym zawodnikom też.... zaciśnij zęby, wytrzymaj i jedź do mety. Im trudniejszy maraton tym większa satysfakcja z ukończenia.

 

POWODZENIA :)

  • Pomógł 2
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...