SpiderMAN

Co mnie dzisiaj wkurzyło - powtórka z rozrywki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz_P

W sumie, to nawet nie wkrzyło... ale kupilem swój pierwszy przymiar do łańcucha. I wpadł na 100% zużycia 😅. KMC X-11-EL Silver, niecałe 4000 km na nim zrobiłem. W sumie nie wiem czy to dużo czy mało? 

Zamówiłem teraz Ultegre i od razu kasetę 105 11-30 zamiast poprzedniej 11-28. Na Brevet się przyda 😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns
19 minut temu, Łukasz_P napisał:

KMC X-11-EL Silver, niecałe 4000 km na nim zrobiłem. W sumie nie wiem czy to dużo czy mało?

Ja zrobiłem jakieś 5 i nie wpada na 0.75. Ale ja mam małą moc a wysoką kadencję ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P

No ja tej moc też nie mam niewiadomo ile hehe. No nic, zobaczymy ile Ultegra pożyje.
A co do kadencji, to średnia z treningów, to 95. Aczkolwiek przy większych mocach raczej nie schodzę poniżej 100 obr/min. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SzpiceR
Napisano (edytowane)

Opona 28c okazała się chwilowo niekompatybilna z moją ramą. Miałem dobre przeczucia żeby nie rzucać się od razu na model premium. Dostałem dzisiaj zwijane ultrasporty, założyłem i zonk. Przód siadł elegancko ale z tyłu jest baaaardzo ciasno. W trójkącie przy korbie dobre 2mm luzu z każdej strony ale przy mocowaniu hamulca jest gorzej, nieprzyjemnie ociera.

Zatem jutro, zamiast jeździć, centruję koło a później lecę do jakiegoś sklepu z narzędziami i zaopatruję się w pilnik do metalu...kocham stare alu ramy xd

Edytowane przez SzpiceR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zajop
14 godzin temu, SzpiceR napisał:

Opona 28c okazała się chwilowo niekompatybilna z moją ramą. Miałem dobre przeczucia żeby nie rzucać się od razu na model premium. Dostałem dzisiaj zwijane ultrasporty, założyłem i zonk. Przód siadł elegancko ale z tyłu jest baaaardzo ciasno. W trójkącie przy korbie dobre 2mm luzu z każdej strony ale przy mocowaniu hamulca jest gorzej, nieprzyjemnie ociera.

Zatem jutro, zamiast jeździć, centruję koło a później lecę do jakiegoś sklepu z narzędziami i zaopatruję się w pilnik do metalu...kocham stare alu ramy xd

A nie łatwiej wymienić opony na 25c i jeździć jak Bóg przykazał? Przy okazji nie psując ramy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SzpiceR
15 minut temu, Zajop napisał:

A nie łatwiej wymienić opony na 25c i jeździć jak Bóg przykazał? Przy okazji nie psując ramy

A kto chce coś psuć? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1

Decathlon wprowadził darmową dostawę od 75zł. Wrrrr :(

• Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piter614

Wczorajsza sytuacja
Wracam z pracy do domu chce schować rower do skrytki klucz eszed do połowy i się zacioł, ani w jedną ani w drugą
Długo próbowałem wyjąć poruszać lub obrócić, w końcu się złamał, to by nie było tak ślę gdyby nie fak że wszytkie narzędzia są w środku
Pojechałem do znajomego Wziolem młotek, wiertarki wiertło oraz szlifierke
Dzwi mam wzmocnione własne patenty, jak śruby twardsze i zamocowane tak by się i obracały podczas rozwiercanie
Nameczylem się ze 2 godziny zanim rozwoercilem wszytko czyli ciężko wejść
Pojechałem do sklepu po zamek był tylko taki co miałem co się zepsuł nic jadę do castorama mam 16 km nie dalek jest
Po godzinie w sklepie padło na zamek 200 zl dałem a se myślę co niech będzie
Za czołem robić nic nie pasuje, muszę wszytko przerabiać na nowo,
Dziś mam czas to zrobię
Ale ile wczoraj narzucalem brzydkich słów aż szkoda gadać
Dobre z dwojga to to że ciężko było się dostać czy jest dobrze
I dobrze że to wczoraj nie dziś bo wioze syna na wakacje razem z rowerem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kaido2
W dniu 14.06.2019 o 15:13, Łukasz_P napisał:

W sumie, to nawet nie wkrzyło... ale kupilem swój pierwszy przymiar do łańcucha. I wpadł na 100% zużycia 😅. KMC X-11-EL Silver, niecałe 4000 km na nim zrobiłem. W sumie nie wiem czy to dużo czy mało? 

Zamówiłem teraz Ultegre i od razu kasetę 105 11-30 zamiast poprzedniej 11-28. Na Brevet się przyda 😀

Zawsze sprawdzan stan wejsciowy.

Bywa, że nowy łańcuch zwłaszcza Shimano ma 0,75 % zaraz po wyjęciu z opakowania.

Spokojnie taki egzemplarz wiele km przejedzie.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P
23 minuty temu, kaido2 napisał:

Zawsze sprawdzan stan wejsciowy.

Bywa, że nowy łańcuch zwłaszcza Shimano ma 0,75 % zaraz po wyjęciu z opakowania.

Spokojnie taki egzemplarz wiele km przejedzie.

Dzisiaj przychodzi nowy napęd, to zobaczę jaki luz jest na nowym Ultegry. Od razu wjedzie większa kaseta, bo czasem brakowało mi przełożeń na starej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cris92

Co mnie wkurzyło? Prognoza pogody na długi weekend. Od dziś, do niedzieli deszcz i burze właściwie całymi dniami... Nawet już zaczęło lać i to porządnie... Chyba nie pojeżdżę...

Wysłane z mojego P10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dfq

Musisz wypatrywać luk  pogodowych ( najlepiej  na radarze) i krótkie trasy w okolicy pozostają. Poza tym zjawiska konwekcyjne mają to do siebie że bardzo trudno dokładnie określić kiedy i gdzie się pojawią. Może to być burza 10-20km od ciebie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns
Napisano (edytowane)

Gościu na ebajku zasuwający przez miasto ze średnią 50kmh.

Edytowane przez nctrns

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mareq

Ja też; z powodu prognoz miałem do roboty jechać samochodem ale rano było jakoś tak pogodnie, że rower wygrał. Według windy.com mam szansę po pracy wrócić suchy :) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zigfir

Generalnie polecam http://www.meteo.pl/ model UM.

Mają całkiem niezłą sprawdzalność - przynajmniej u mnie i w okolicach, choć zdarza się im zmienianie prognozy co kilka godzin jeśli pogoda jest mocno dynamiczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns
Napisano (edytowane)

Jeśli chodzi o pogodę to polecam infometeo.pl - różne prognozy w jednym miejscu, można sobie porównać, meteo.pl też tam mają :)

Edytowane przez nctrns
  • Dziękuję! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1

Napisałem na stronie "Ustawki rowerowe Kielce" że wybieram się jutro rano na rower i czy ktoś chętny...nlzero odzewu. Mentalność ludzi taka, że witki opadają...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zigfir
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, nctrns napisał:

Jeśli chodzi o pogodę to polecam infometeo.pl - różne prognozy w jednym miejscu, można sobie porównać, meteo.pl też tam mają :)

Fajne choć niestety moja wieś tam nie występuje a bezpośrednio na meteo jest.

19 minut temu, zibi_j1 napisał:

Napisałem na stronie "Ustawki rowerowe Kielce" że wybieram się jutro rano na rower i czy ktoś chętny...nlzero odzewu. Mentalność ludzi taka, że witki opadają...

Pewnie gdyby nie to, że mam do Ciebie 111 km i pogoda zapowiadana byłaby lepsza to bym odpowiedział na wezwanie ;).
Z drugiej strony to tylko 111km...

Edytowane przez Zigfir
  • Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
patryg4

Co mnie dzisiaj wkurzyło? Cholernie trudny zjazd na trasie Mistrzostw Pomorza XCO w Gdańsku, na którym zaliczyłem lot przez kierownicę i przy okazji jej skrzywienie. I już następne pętle cały brudny jechałem, a na dodatek telefon mi wypadł na hopie :)
Rower też nie pomagał, hamulce ciągle się gotowały, a amortyzator cały skok oddawał we mnie. A żeby tego było mało to trasa dziadosko oznaczona, z niepotrzebnymi utrudnieniami które tylko prowadziły do zatorów. Na pocieszenie moge powiedzieć że fajnie przelatywało mi się przez "trumnę"

Wysłane z mojego SM-G531H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Powiem tak, nie kupujcie nypli DT pro lock. Dostałem je w zestawie z obręczami, próba rozplecenia koła ( oczywiście kluczem do nypli ) skończyła się momentalnym urwaniem gwintów nypli, musiałem dremelem wycinać szprychy bo nie szło tego odkręcić, strasznie miękkie aluminium w tych nyplach, srogo zawiedziony jestem zwłaszcza że musiałem zniszczyć tyle szprych.

Osobiście polecam Sapimowskie nyple, od DT bym się o wiele więcej spodziewał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1

A ja w trakcie jazdy zacząłem czuć "puknięcie" w napędzie. Pojedyncze i nieregularne. Jak by na sekundkę podbijało łańcuch na kasecie. Nic takiego jednak się nie dzieje a minimalna regulacja baryłką przy manetce nie daje efektu. Dzisiaj postaram się wymienić spinkę łańcucha, bo to w niej upatruję problemu. Wydaje mi się, że wyciągnęła się szybciej niż sam łańcuch... oby trop był słuszny...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elmapeto
19 minut temu, zibi_j1 napisał:

A ja w trakcie jazdy zacząłem czuć "puknięcie" w napędzie. Pojedyncze i nieregularne. Jak by na sekundkę podbijało łańcuch na kasecie. Nic takiego jednak się nie dzieje a minimalna regulacja baryłką przy manetce nie daje efektu. Dzisiaj postaram się wymienić spinkę łańcucha, bo to w niej upatruję problemu. Wydaje mi się, że wyciągnęła się szybciej niż sam łańcuch... oby trop był słuszny...

Warto spróbować,bo już miałem taką sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1
3 minuty temu, elmapeto napisał:

Warto spróbować,bo już miałem taką sytuację.

Sprawdzałem wczoraj wyciągnięcie i przymiar włożony w spinkę wpada a na normalnym odcinku łańcucha jeszcze nie... A spinka z Alliexpress za 2 zł, więc obstawiam że to ona powoduje wyczuwalne w pedałach "puknięcie"...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva

Mam w robicie teraz taki młyn, że wracam do domu i nie chce mi się już nic. Nowe koła do Tribana czekają na zamontowanie, a ja siedzę i nie jestem w stanie się za to zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dany

Ostatnio opisywałem moje rowerowe "przygody" jeżdżąc do pracy. Akurat siedzę w biurze, piję kawkę i przeglądam YT (bo mogę xD ). Natrafiłem na poniższy filmik i kręcę głową jak to widzę xD 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi