SpiderMAN

Co mnie dzisiaj wkurzyło - powtórka z rozrywki ?

Rekomendowane odpowiedzi

svoboda
W dniu 21.01.2020 o 07:24, SzpiceR napisał:

Mandat przedawnia się teraz po trzech latach, chyba. 

Swoją drogą ze względu na wykonywaną pracę mandaty dość często mi się zdarzają więc i takie sytuacje nie są mi obce bo mam awersję do ich płacenia xd

Ogólnie temat chory ale tak to właśnie wygląda. Masz zablokowane np. 230 złotych na koncie (200 + koszty egzekucji) a i tak musisz mieć "drugi raz" taką samą kwotę do przelewu. Jeśli masz mandat np. na 500 to musisz dysponowac 1000 i zamrozić go na dobry tydzień. 

Za pierwszym razem też wyszedłem z założenia, że skoro zablokowali środki na koncie to temat załatwiony i olałem sprawę. Po 3 tyg przyjechał do mnie komornik/poborca skarbowy, nie pamietam😂 Wyjaśnił mi schemat działania, dostał kasę gotówką a po tygodniu konto zostało odblokowane

Poruszyłem ten temat u siebie w firmie z księgowością przy luźnej, śniadaniowej rozmowie. Główna księgowa stwierdziła, że to wcale nie takie bez sensu, bo jeśli US sam ściągnie Ci z Twojego konta niezapłaconą kwotę, informacja o tym fakcie idzie do Krajowego Rejestru Długów (nie jestem pewny czy dokładnie tam, czy do innej tego typu instytucji), co w przyszłości może skutkować problemami przy kredytach, abonamentach itp. Jeśli jednak wpłacisz odpowiednią kwotę, informacja o zaległościach nie jest dalej przekazywana i jesteś "czysty". Więc w ten sposób US daje Ci pewien wybór, czy traktować Cię jak dłużnika, czy jako kogoś, kto "zapomniał" i nie ma problemu z zapłaceniem swoich zaległości.

Tak to podobno wygląda od drugiej strony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars

Klient na elektryku 3 razy mi zajeźdżał drogę na DDR żebym go tylko nie wyprzedził. Nosz k...a skąd się takie debile biorą?

• Haha 1
  • Zażenowany 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1

A mnie wkurza/przeraża moja ogólna dyspozycja. Plecy przestały boleć to zaczyna noga... Czuję ciągnięcie pod kolanem i z tyłu uda które nie pozwala mi swobodnie chodzić, bo wyprostowanie nogi w kolanie (w trakcie chodzenia) lub napięcie dolnych mięśni brzucha wywołuje ból... Na rowerze jeździć się da, Ale mój plan dnia wymaga, żebym wieczorem wrócił rowerem z pracy (10km) i potem 1km przeszedł piechotą po samochód. Wczoraj szedłem utykając, z zaciśniętymi z bólu zębami :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
W dniu 22.01.2020 o 12:49, zibi_j1 napisał:

A mnie wkurza/przeraża moja ogólna dyspozycja. Plecy przestały boleć to zaczyna noga... Czuję ciągnięcie pod kolanem i z tyłu uda które nie pozwala mi swobodnie chodzić, bo wyprostowanie nogi w kolanie (w trakcie chodzenia) lub napięcie dolnych mięśni brzucha wywołuje ból... Na rowerze jeździć się da, Ale mój plan dnia wymaga, żebym wieczorem wrócił rowerem z pracy (10km) i potem 1km przeszedł piechotą po samochód. Wczoraj szedłem utykając, z zaciśniętymi z bólu zębami :(

Zibi, idź Ty do jakiegoś fizjoterapeuty. Szkoda zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1
12 minut temu, Sziva napisał:

Zibi, idź Ty do jakiegoś fizjoterapeuty. Szkoda zdrowia.

Chodzę... ostatnim razem po praz pierwszy po wizycie nie poczułem żadnej poprawy... Kolejna wizyta za tydzień... Poza tym zapisałem się na konsultację do neurologa a od niego mam zamiar wyskamlać skierowanie na TK, bo trwa to już tak długo, że nie wiem czy obędzie się bez chirurga...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

Plecy Cię bolały to mieśnie nierównomiernie się poprzykurczały i pewnie stąd ten ból. @Sziva ma racje. Moja fizjoterapeutka mnie pochwaliła ostatnio, że moje plecy to nie te same co pół roku temu. Struktura mięśni zupełnie inna a na prostowniki to aż miło popatrzeć. Do ideału jeszcze daleka droga ale mogę już jeździć i zacząłem biegać 😉

10 minut temu, zibi_j1 napisał:

po praz pierwszy po wizycie nie poczułem żadnej poprawy

Mnie po ostatniej nawet ciut pobolewają plecy ale to norma jak się rozluźni napięte mięsnie.

10 minut temu, zibi_j1 napisał:

mam zamiar wyskamlać skierowanie na TK

Bierz od razu na rezonans. Na TK tak naprawdę nie wiele widać. Obraz jest jedynie poglądowy.

12 minut temu, zibi_j1 napisał:

nie wiem czy obędzie się bez chirurga...

W Szcz. mamy jednego z najlepszych w kraju jeśli chodzi o kręgosłupy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1
Plecy Cię bolały to mieśnie nierównomiernie się poprzykurczały i pewnie stąd ten ból. [mention=143]Sziva[/mention] ma racje. Moja fizjoterapeutka mnie pochwaliła ostatnio, że moje plecy to nie te same co pół roku temu. Struktura mięśni zupełnie inna a na prostowniki to aż miło popatrzeć. Do ideału jeszcze daleka droga ale mogę już jeździć i zacząłem biegać 
W Szcz. mamy jednego z najlepszych w kraju jeśli chodzi o kręgosłupy.
Mięśnie są nierówno napięte bo jestem mega krzywy (czego nie czuję) pewnie organizm broni się przed uciskiem na nerwy...
698f68ab9900164a38af8b6599467d46.jpg
I niestety to jest chyba największy problem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

Od tej krzywizny pewnie miednica Ci się przestawiła i dalej w dół. Moja w ogóle mi nie przeszkadzała. Do czasu jak wiesz. Znajomy od kolana rozwalił kręgosłup a po drodze biodro, więc w drugą stronę pewnie też to działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva

Ja mam krótszą o kilka centymetrów lewą nogę, a przez to też miednica mi się krzywo układa i "ucieka" mi kolano na bok. Jakieś 2 lata temu polazłam na bike-fitting i przy okazji nabyłam indywidualne wkładki do butów kształtowane na ciepło pod moje płetwy. Mogę teraz łazić cały dzień i nie boli mnie lewe biodro, a przy pedałowaniu nic mi nie cierpnie. Na ostatnim bike-fittingu okazało się, że ogólnie mi się poprostowały rzeczy wokół kręgosłupa. Za wkładki płaciłam około 200 złotych i to były jedne z lepiej wydanych pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

Sam dostałem zalecenie noszenia wkładki w prawym bucie. Choć nie mam krótszej nogi. To ma niejako wymusić (oprócz ćwiczeń) na miednicy powrót do właściwego położenia. @zibi_j1 dokładanie nie pamiętam jak nazywa się to badanie ale jest coś takiego co skanuje cały układ kostny i widać wszelkie dysproporcje mogące powodować krzywizny kręgosłupa. U mnie na zwykłym RTG widać przestawioną miednice i to ona jest przyczyną bólu lędźwi w moim przypadku. Może warto zatem poszukać przyczyną Twoich problemów a nie leczyć sam skutek w postaci krzywego kręgosłupa itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva

Ja dostałam obie wkładki, ale żadna z nich nie reguluje u mnie wysokości, a jedynie postawę i to wystarczyło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Korposzczur

Wczoraj i dzisiaj zero mocy na rowerze. Zmęczenie mięśni po ostatnim wyścigu? Zła przepowiednia na nadchodzący sezon. Gdzieś wciąż popełniam błędy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1
Wczoraj i dzisiaj zero mocy na rowerze. Zmęczenie mięśni po ostatnim wyścigu? Zła przepowiednia na nadchodzący sezon. Gdzieś wciąż popełniam błędy.
Może w regeneracji? Pamiętasz o dobrze zbilansowanym i szybko przyjętym posiłku regeneracyjnym? Z doświadczenia wiem, że ma.to.ogromne znaczenie. Kolega z forum polecił mi również elektrolity Vitargo. Piję tylko w trakcie długich i ciężkich jazd i bardzo pomagają mi właśnie w regeneracji. W szczycie sezonu jeżdżąc codziennie przez kilka tygodni też miałem problem z przemęczeniem. Proponowane rozwiązania bardzo mi pomogły.
Przed zawodami możesz też wypić shota BCAA. Podobno przeciwdziała katabolizmowi mięśni.
  • Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka
1 minutę temu, zibi_j1 napisał:

Podobno przeciwdziała katabolizmowi mięśni.

I przyśpiesza regeneracje mięśni.

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Korposzczur
2 godziny temu, zibi_j1 napisał:

Może w regeneracji? Pamiętasz o dobrze zbilansowanym i szybko przyjętym posiłku regeneracyjnym?

Co do posiłku regeneracyjnego, to nie zawsze mam możliwość przyjąć go jak najszybciej. Być może potrzebuję zmian w całej diecie. Maraton tydzień temu pojechałem po samym śniadaniu i to mi mogło zaszkodzić. Katabolizm pełną parą. Nie ogarnąłem tematu wcześniej, a sklepów w pobliżu nie było. Ale to samo się działo w środku sezonu, a nie mogę powiedzieć, że nie dbałem o dietę ani regenerację. Elektrolity planuję zacząć brać na intensywniejsze treningi zamiast zwykłej wody.

2 godziny temu, zibi_j1 napisał:

Przed zawodami możesz też wypić shota BCAA. Podobno przeciwdziała katabolizmowi mięśni.

Zacznę testować BCAA. Są różne opinie o tym, bo teoretycznie powinniśmy dostarczyć je w pożywieniu. Ale może coś to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
IOO
10 godzin temu, Korposzczur napisał:

Co do posiłku regeneracyjnego, to nie zawsze mam możliwość przyjąć go jak najszybciej. Być może potrzebuję zmian w całej diecie. Maraton tydzień temu pojechałem po samym śniadaniu i to mi mogło zaszkodzić. Katabolizm pełną parą. Nie ogarnąłem tematu wcześniej, a sklepów w pobliżu nie było. Ale to samo się działo w środku sezonu, a nie mogę powiedzieć, że nie dbałem o dietę ani regenerację. Elektrolity planuję zacząć brać na intensywniejsze treningi zamiast zwykłej wody.

Zacznę testować BCAA. Są różne opinie o tym, bo teoretycznie powinniśmy dostarczyć je w pożywieniu. Ale może coś to pomoże.

A ile godzin sypiasz? Odpowiednia ilość snu jest kluczowa dla regeneracja, żadna cudowna chemia nic nie da jeśli nie dasz szans organizmowi na wypoczynek.

Gdzieś czytałem artykuł, że sportowcy przy bardzo intensywnych treningach sypiają 10 godzin, a czasami nawet więcej.

Z własnego doświadczenia wiem , że brak snu zabija. 

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SzpiceR

Sen to podstawa regeneracji. Była kiedyś taka fajna "sentencja". Jeżeli nie musisz biec - idź. Jeżeli nie musisz iść - stój. Jeżeli nie musisz stać - siedź. Jeżeli nie musisz siedzieć - leż. 

A co do bcaa to trochę wyrzucanie kasy w błoto. Tzn. na pewno nie zaszkodzi ale też magicznie nie działa. Zresztą większość dietetyków, którzy mają trochę wyższe kwalifikacje niż weekendowy kurs jej nie poleca. O wiele lepiej zainwestować w beta alanine. 

• Lubię to! 1
  • Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ahaja

No to mi się zbiesił tester ciśnieniowy Schwalbe - ostatni raz z dużej litery ...

Rozebrałem i zwątpiłem co kupiłem. Naprawiłem, niesmak pozostał.

schw1.jpg schw2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SzpiceR

Zrobię update sytuacji z mandatem.

Przelałem kasę do US w środę, mam zaksięgowaną wpłatę u siebie ale sami jej nie zauważyli i w piątek "zabrali" mi monety z konta. W związku z tym, na dzień dzisiejszy, dopóki tego nie zwrócą mandat kosztuje mnie x2 - czyli w sumie jestem na zero bo wczoraj dostałem kolejny🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

Robota, pogoda, rower. 

Rower po zimie będzie potrzebował gruntownego serwisu. Ale nie wiem czy da się odratować zaciski TRP Spyre. Ja nie mam cierpliwości ani narzędzi żeby się bawić, a serwis nie wiem czy to ogarnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1
Robota, pogoda, rower. 
Rower po zimie będzie potrzebował gruntownego serwisu. Ale nie wiem czy da się odratować zaciski TRP Spyre. Ja nie mam cierpliwości ani narzędzi żeby się bawić, a serwis nie wiem czy to ogarnie. 
A co im jest?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fimala
3 godziny temu, zibi_j1 napisał:
3 godziny temu, nctrns napisał:
Robota, pogoda, rower. 

Pokaż więcej  

A co im jest?

Pewnie sie same rozkrecają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

@zibi_j1 @Fimala cały mechanizm zbiera brud, co upośledza pracę hamulców. Teoretycznie zaciski są nierozbieralne. W praktyce da się to zrobić, ale ja nie mam do tego zdolności i narzędzi. Z rozkręcaniem nie mam problemu, u mnie śruby regulacyjne trzymają tak mocno, że ciężko je czasami ruszyć. Pewnie przez syf w środku :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1
[mention=2170]zibi_j1[/mention] [mention=1791]Fimala[/mention] cały mechanizm zbiera brud, co upośledza pracę hamulców. Teoretycznie zaciski są nierozbieralne. W praktyce da się to zrobić, ale ja nie mam do tego zdolności i narzędzi. Z rozkręcaniem nie mam problemu, u mnie śruby regulacyjne trzymają tak mocno, że ciężko je czasami ruszyć. Pewnie przez syf w środku  
Szczerze? Miewam podobne problemy z Deore m6000. Każdy zakłada i zapomina a u mnie wiecznie przygody. A to tłoczni nie cofają, a to klocek zamiast równo po z ukosa się zaciera, a to tłuszcz niewiadomo skąd... Wiecznie coś...
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fimala
1 godzinę temu, nctrns napisał:

@zibi_j1 @Fimala cały mechanizm zbiera brud, co upośledza pracę hamulców. Teoretycznie zaciski są nierozbieralne. W praktyce da się to zrobić, ale ja nie mam do tego zdolności i narzędzi. Z rozkręcaniem nie mam problemu, u mnie śruby regulacyjne trzymają tak mocno, że ciężko je czasami ruszyć. Pewnie przez syf w środku :P 

Dlatego ja raz na zawsze się ich pobyłem na rzeczy hydrauliki. Nie dość, że jak na moje gusta to hamowały fatalnie pomimo zmienionych klocków na teoretycznie lepsze (kewlar) to np u znajomego śruby regulacyjne od tłoczków potrafiły się same rozkręcać. Na szczęście pozbyłem się ich zanim pojawiły się jakieś problemy natury technicznej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi