Dany

Bagażnik MTB 29er

Rekomendowane odpowiedzi

Dany

Hej,

Poszukuję bagażnika do Kross Level B7 29er. Model ten nie posiada uchwytów mocowania bagażnika ani możliwości montażu adaptera w piaście ze względu na sztywną oś. Bagażnik planuję zamontować na tylnym trójkącie przy pomocy adapterów low rider + adapter do sztycy. Czy bagażnik Crosso będzie pasował? Jeśli nie Crosso to może jakiś inny? Dodatkowo na co powinienem zwracać uwagę przy jego zakupie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dany

Nie podoba mi się takie rozwiązanie. Nie dość, że bagażnik kosztuje kupę kasy, to jeszcze trzeba dokupić nakładkę pod sakwy za drugie tyle. Generalnie nie lubię tej firmy. Moim zdaniem bagażnik musi mieć również łączenie ze sztycą, tylko co mi się zmieści do 29er? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mateuszP

Albo na to :)

Edytowane przez mateuszP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dany

Udało się :) Skorzystałem z patentu od United Cyclists. Różnica jest taka, że do montażu użyłem stalowych, ogumionych obejm do rur z marketu budowlanego za ok. 15 zł, a nie Tubusa za 75 zł. Zakupiłem bagażnik Crosso (odświeżony model o ładowności do 35 kg) z sakwami 60L. Przez dwa dni rower z dużym obciążeniem dostał wycisk na odcinku ok. 100 km po asfalcie i bezdrożach. Skakałem również przez krawężniki. Testy przeszedł bez najmniejszych problemów i patent wydaje się być dobry. Poniżej wrzucam foto mojej maszyny:   

Sakwy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź

Kurde, jakoś komicznie wygląda taka maszyna do ścigania z bagażnikiem... Ja wszystko rozumiem, ale to trochę tak, jak kupić Hummera, żeby mieć brykę z mocą, a potem przerobić go na gaz... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dany
11 godzin temu, Łabędź napisał:

jakoś komicznie wygląda

To już rzecz gustu... Nie wyobrażam sobie ruszyć na wyprawę w Himalaje, Alpy czy na Saharę na innym rowerze niż MTB, a szczególnie 29". Jedni jeżdżą co niedzielę w leginsach z wkładką na maratony, a drudzy podróżują wożąc w sakwach namiot i inne niezbędne rzeczy.

12 godzin temu, Łabędź napisał:

Hummera, żeby mieć brykę z mocą, a potem przerobić go na gaz... ;)

Przy takiej pojemności silnika i ilości koni założenie gazu nie jest odczuwalne jeżeli chodzi o moc. Obecnie jeżdżę dizlem ale gaz testowałem na Jeepie Grand Cherokee 4.7 V8. To już nie są te instalacje gazowe co 10/15 lat temu. Ale to już temat na inne forum :)

W każdym razie dzięki za wyrażenie opinii, choć liczyłem, że pomogę komuś z rozwiązaniem problemu, z którym sam się borykałem. Obecnie w wielu rowerach nie ma możliwości montażu bagażnika przez sztywną oś, a zamiast kupować drugi rower, pieniądze można przeznaczyć np. na montaż gazu :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź
2 godziny temu, Dany napisał:

liczyłem, że pomogę komuś z rozwiązaniem problemu, z którym sam się borykałem.

I tak na pewno jest w istocie, masz rację, tak się tylko czepiam, szukając trochę dziury w całym. ;) A prawda jest taka, że jak sam zapragnę ruszyć gdzieś z bagażnikiem, a również nie mam możliwości montażu bagażnika w mojej ramie, to pierwszy tu wrócę... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
saucerhead
Dnia 3.05.2017 o 19:15, Dany napisał:

stalowych, ogumionych obejm do rur z marketu budowlanego za ok. 15 zł

A możesz zrobić zdjęcie z bliska jak te obejmy są połączone z bagażnikiem? Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dany
22 godziny temu, saucerhead napisał:

A możesz zrobić zdjęcie z bliska jak te obejmy są połączone z bagażnikiem?

Pewnie :) 

crosso1.jpg

Tutaj masz jeszcze filmik, na którym się wzorowałem. Początkowo bałem się, że rama może pęknąć ale jak widać z takim sposobem montażu ludzie śmigają po górach z ogromnym obciążeniem. Miejsce montażu zabezpieczyłem starą dętką i kawałkiem taśmy izolacyjnej.

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
saucerhead

Dzięki za zdjęcia. Musze powiedzieć, że nawet zgrabnie wyszło. Ja do swojego roweru muszę na wakacje zamontować bagażnika ale jakoś nie uśmiechały mi się obejmy Tubusa. Żonka ma bagażnik Thule'a i ogólnie rzecz biorąc jest bardzo fajny - niestety cena zabija.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Franz Mauer
Napisano (edytowane)
Dnia 20.4.2017 o 14:46, Dany napisał:

Nie podoba mi się takie rozwiązanie. Nie dość, że bagażnik kosztuje kupę kasy, to jeszcze trzeba dokupić nakładkę pod sakwy za drugie tyle. Generalnie nie lubię tej firmy. Moim zdaniem bagażnik musi mieć również łączenie ze sztycą, tylko co mi się zmieści do 29er? 

Edytowane przez Franz Mauer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dany
2 minuty temu, Franz Mauer napisał:

Nie dość, że się zmieśći to jeszcze rpzerzyje niejeden Twój rower

Znam bagażnik, a nawet miałem go w rękach :) Pewnie kiedyś się skuszę ale obecnie zakupiłem Crosso - zdjęcia powyżej.

PS. Czy zdjęcie na miniaturce to Nepal? :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Franz Mauer
Dnia 3.5.2017 o 19:15, Dany napisał:

Udało się :) Skorzystałem z patentu od United Cyclists. Różnica jest taka, że do montażu użyłem stalowych, ogumionych obejm do rur z marketu budowlanego za ok. 15 zł, a nie Tubusa za 75 zł. Zakupiłem bagażnik Crosso (odświeżony model o ładowności do 35 kg) z sakwami 60L. Przez dwa dni rower z dużym obciążeniem dostał wycisk na odcinku ok. 100 km po asfalcie i bezdrożach. Skakałem również przez krawężniki. Testy przeszedł bez najmniejszych problemów i patent wydaje się być dobry. Poniżej wrzucam foto mojej maszyny:   

Sakwy.jpg

A czemu 

1 minutę temu, Dany napisał:

Znam bagażnik, a nawet miałem go w rękach :) Pewnie kiedyś się skuszę ale obecnie zakupiłem Crosso - zdjęcia powyżej.

PS. Czy zdjęcie na miniaturce to Nepal? :) 

Tak jest, a dokładnie najwyższa przełęcz Thorong La 5416 m n.p.m. (masz oko;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dany

A czemu 

Czemu Crosso, czy czemu obejmy za 15 zł? :D

Tak jest, a dokładnie najwyższa przełęcz Thorong La 5416 m n.p.m. (masz oko;)

Zazdroszczę! :D Mam oko, bo to moje marzenie, które za kilka lat pewnie zrealizuje :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Franz Mauer
Napisano (edytowane)
16 godzin temu, Dany napisał:

crosso1.jpg

Tutaj masz jeszcze filmik, na którym się wzorowałem. Początkowo bałem się, że rama może pęknąć ale jak widać z takim sposobem montażu ludzie śmigają po górach z ogromnym obciążeniem. Miejsce montażu zabezpieczyłem starą dętką i kawałkiem taśmy izolacyjnej.

Cała konstrukcja nie wygląda tak źle :) Słabym punktem jest śruba łącząca zacisk na tylnym trójkącie i bagażnik. Proponuję, abyś od razu wymienił ją na coś zdecydowanie twrdszego, być może nawet tytanowego :)

5 minut temu, Dany napisał:

Czemu Crosso, czy czemu obejmy za 15 zł? :D

Zazdroszczę! :D Mam oko, bo to moje marzenie, które za kilka lat pewnie zrealizuje :) 

Sorki, nie dokończyłem zdania bo mnie wywaliło - Czemu takie rozwiązanie, a nie na oś? Ale jak już zainwetsowałeś to tematu nie ma :) 

Co do wyprawy to wcale nie trzeba czekać kilku lat. Ja zrealizwoałem ją za około 5,5 tys zł, gdzie przez 3 tygodnie buszowałem rowerem w Himalajach. Jest też oferta droższa, ale dla wygodnych lub szukających innych wrażeń: http://mtbacademy.pl/nepal-annapurna-circuit/

BTW: na dole strony przesłanej w linku również uchwycono mnie w Nepalu (taki łysy ludzik lub z bandaną na głowie). Poznasz po zielonym GT Zaskar lub dzieciach na rękach ;)

Edytowane przez Franz Mauer
  • Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dany
5 minut temu, Franz Mauer napisał:

coś zdecydowanie twrdszego, być może nawet tytanowego :)

Przed większą wyprawą pewnie tak zrobię, a nawet zabiorę "zestaw zapasowy". 

6 minut temu, Franz Mauer napisał:

Czemu takie rozwiązanie, a nie na oś?

Takie rozwiązanie, bo nie mam zwykłej szpilki szybkozamykacza tylko sztywną oś, która wygląda tak:

szybkozamykacz.jpg
9 minut temu, Franz Mauer napisał:

o do wyprawy to wcale nie trzeba czekać kilku lat. Ja zrealizwoałem ją za około 5,5 tys zł, gdzie przez 3 tygodnie buszowałem rowerem w Himalajach. Jest też oferta droższa, ale dla wygodnych lub szukających innych wrażeń

Podróżowałeś ze znajomymi na własną rękę czy wybrałeś się z jakimś organizatorem? Narazie nie mam ekipy, z którą mógłbym się wybrać. Nie jestem snobem i wolałbym tańszą opcję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Franz Mauer
Przed chwilą, Dany napisał:

Przed większą wyprawą pewnie tak zrobię, a nawet zabiorę "zestaw zapasowy". 

Takie rozwiązanie, bo nie mam zwykłej szpilki szybkozamykacza tylko sztywną oś, która wygląda tak:

szybkozamykacz.jpg

To wszystko jasne. Z tego co wiem jeszcze pod ten system mocowania bagażnika nie ma, a eksperymenty na tym etapie nie mają sensu. Wiem, ze Jacek z UC myśli o modyfikacji systemu mocowania bagażnika właśnie pod sztywną oś :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dany
Przed chwilą, Franz Mauer napisał:

Wiem, ze Jacek z UC myśli o modyfikacji systemu mocowania bagażnika właśnie pod sztywną oś :)

Będę pierwszy w kolejce do zakupu jeśli tylko coś takiego wykombinuje :D Cieszy mnie fakt, że jeździ teraz na Krossie, a ja dzięki temu mogę stosować te same rozwiązania w moim :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Franz Mauer
15 minut temu, Dany napisał:

Będę pierwszy w kolejce do zakupu jeśli tylko coś takiego wykombinuje :D Cieszy mnie fakt, że jeździ teraz na Krossie, a ja dzięki temu mogę stosować te same rozwiązania w moim :) 

Na ostatniej wyprawie dwóch kolegów śmigało na Krossach Level B10. Sprawowały się nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dany
Przed chwilą, Franz Mauer napisał:

Na ostatniej wyprawie dwóch kolegów śmigało na Krossach Level B10. Sprawowały się nieźle.

A to już rama karbonowa. Ja w moim B7 mam jeszcze aluminiową ale daje radę. Fajnie by było gdybyś zrobił temat o wyprawie do Nepalu i wrzucił kilka zdjęć :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Franz Mauer
1 godzinę temu, Dany napisał:

A to już rama karbonowa. Ja w moim B7 mam jeszcze aluminiową ale daje radę. Fajnie by było gdybyś zrobił temat o wyprawie do Nepalu i wrzucił kilka zdjęć :) 

Myślę, że znajdę chwilę to wrzucę ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mikiford115
W dniu 10.05.2017 o 18:04, Dany napisał:

crosso1.jpg

Dany, czy jesteś zadowolony z bagażnika Crosso. Właśnie jestem przed wyborem bagażnika i zastanawiam się nad Crosso. Ostatnio przeglądając sklepy internetowe coraz ciężej jest dostać bagażnik Crosso tylny, sklepy jakby wycofywały ten model. Czy jest jakiś znany powód? Jeżeli ktoś coś wie, to proszę o odpowiedź, pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dany

Hej,

Jeżdżę z tak zamontowanym bagażnikiem już prawie dwa lata. Z Crosso jestem zadowolony i szczerze polecam. Nie jest mi znany powód problemów z jego kupnem. Może coś się zkiepściło przez ten czas?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mikiford115

Zdecydowałem, kupiłem crosso, zobaczymy jak będzie się sprawował :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi