Skocz do zawartości

Miękki hamulec Magura Mt2


konop90

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ostatnio po kilku trasach zwróciłem uwagę, że rączka tylnego hamulca jest miękka. W związku z tym spadła siła hamowania bo dopiero łapie na końcu jak już dotyka kierownicy. W serwisie powiedziano mi, że jest to jakaś wada bo odpowietrzanie działa tylko na chwilę i zaraz dzieje się to samo.

Dlatego mam do was pytanie czy mieliście już coś takiego w tym modelu a jeśli nic nie da się poradzić to na co warto wymienić i co wymieniać? Czy wymienia się cała klamkę z zaciskiem czy może klamkę bądź zacisk? W przypadku nowych co polecacie na dobrym poziomie hamowania ale dla zwykłego amatora z płaskiego regionu?

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza

A zauważyłeś czy gdzieś masz jakieś wycieki przy zacisku albo klamce? Ja osobiście ostatnio wymieniłem jeden hamulec na nowy Deore 6000 i jak dla mnie jest wystarczający więc Tobie też powinien przypasować.

Odnośnik do komentarza

Sam nic nie zauważyłem ale w serwisie chłopaki powiedzieli, że może być to wada fabryczna bo ostatnio w niektórych markach rowerów kazali wymieniać na shimano.
Deore to były pierwsze, które przyszły mi na myśl ale za model wyższe, slx były za dopłatą 30 złotych więc dopłacę.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...