Skocz do zawartości

Prośba o opinie CENTURION Numinis Carbon XC 3000,29


Franz Mauer

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu szykuję się na spełnienie męskiej fanaberii - zakup roweu z pełną amortyzacją. Rower obok mojego HT będzie służył mi do jazdy rekreacyjnej oraz startów w maratonach i XC. 

Od dłuższego czasu w oku siedzi mi ten rower: http://www.raddiscount.de/P09934.html

Dużo mogę powiedzieć na temat HT oraz osprzętu Shimano czy amortyzacji Rock Shox, ale o full'ach i amortyzacji FOX w praktyce - niewiele. Powyższy rower mogę dostać w ostatecznej cenie z przesyłką 3.174 EUR (czyli coś ok 13.650 zł). Zresztą wstępnie mam zaklepany. Jednak zanim wyślę przelew chciałbym usłyszeć od uzytkowniów rowerów z pełną amortyzacją, a już najbardziej użytkowników tego typu rowerów do XC. Na moje oko posiada wszystkie nowinki techniczne, więc jakiekolwiek inwestycje to już totalna fanaberia. 

Otwarty jestem na wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza

Mi też. Jest  niemiecka, choć mało znana w Polsce marka rowerów. Miałem Centuriona Backfire 300. Solidny zestaw. Jednak full to dla mnie nowość w stajni i wydając nie małe pieniądze chciałbym wolałbym rozawżyć wszelkie za i przeciw :) 

Odnośnik do komentarza

Wiem,że to żaden argument, bo karbon to nie alu ale mam miejskiego centuriona z aluminium 7005 i pękła mu rura podsiodłowa powyżej górnej rury.  Co prawda kupiony był jako używany ale absmak pozostał...

Odnośnik do komentarza

@firefoks może przypadek? Ja Centurionem Backfire 300 w alu byłem na wyprawie na Saharze z mego obciążeniem i ani jęknął. Potem do ścigania się zainwestowałem w nowy zestaw na ramie Centurion Backfire Ultimate też w alu. Również byłem zadowolony. Potem z marki wyszedłem, bo dystrybutorzy wyruszyli się i pozostał jakiś trudny do zweryfikowania w Wawie. Teraz rynek na tyle się otworzył, że za 30 EUR transportu rower z samych Niemiec dociera do domu. Dlatego znowu zainteresowałem się tą marką. Szukam tylko opinii użytkowników fulli tego typu, którzy mogą mi coś podpowiedzieć odnośnie mocnych słabych stron tej maszyny. 

Godzinę temu, dzordz napisał:

Zacna waga 11kg - jak na fula to poezja

To prawda. Wreszcie to rower do ścigania się w XC. Jak patrzyłem to w 2017 był to drugi w kolejności z najdroższych modeli tej stajni. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...