Skocz do zawartości

Nowe Koła MTB


Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, SpiderMAN napisał:

Czyli 700zł za zestaw.

Musisz doprecyzować jaki standard piast, bez tego nie ruszymy...

 

Raczej chce na zwykłych łożyskach kulkowych 

 Oraz System mocowania na zacisk .

13 minut temu, Franz Mauer napisał:

Czego od kół oczekujesz?

Stawiam na wytrzymałość. Waga dla mnie nie jest taka ważna .

Odnośnik do komentarza
Franz Mauer

Ja nie kombinowałbym ze składaniem kół, bo za 700 zł ciężko byłoby się zmieścić, nawet z piastami NOVATEC. Za to bardzo fajną ofertę ma Bikestacja: https://www.bikestacja.pl/pl/czesci-rowerowe-1/mtb/kola-mtb/kola-dt-swiss-enduro-533-29-370-40-taniej-39392.html

Mocne obręcze, mocne szprychy i porządne piasty na łożyskach maszynowych. I najważniejsze - w budżecie :) 

 

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, SpiderMAN napisał:

Trochę mało...

Jakie osie?

 Standardowe QR9 ze zwykłym zamykaczem?

 

Tak

A co powiecie na koła Shimano wh-mt15?

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Franz Mauer napisał:

Ja nie kombinowałbym ze składaniem kół, bo za 700 zł ciężko byłoby się zmieścić, nawet z piastami NOVATEC. Za to bardzo fajną ofertę ma Bikestacja: https://www.bikestacja.pl/pl/czesci-rowerowe-1/mtb/kola-mtb/kola-dt-swiss-enduro-533-29-370-40-taniej-39392.html

Mocne obręcze, mocne szprychy i porządne piasty na łożyskach maszynowych. I najważniejsze - w budżecie :) 

 

To jest bardzo dobra propozycja, ale wziąłbym wersję z przednim kołem na QR15 i taką ośkę przejściówkę do tych kół pod QR9 zwykłe ->

Da Ci to tyle, że jak zmienisz amorka w przyszłości, na coś pod QR15, nie będziesz musiał nic robić z przednim kołem.

 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Dawid15 napisał:

A co powiecie na koła Shimano WH-MT15 

www.centrumrowerowe.pl/kola-shimano-wh-mt15-pd9842/ 

 

Produkt wycofany ze sprzedaży.

Na pewno nie będą lepsze od propozycji @Franz Mauer w połączeniu z moja propozycją, taka ośka (przejściówka) kosztuje około 70zł, a masz już na zaś koło pod lepszy amorek ze sztywną osią QR15.

Odnośnik do komentarza
GrochowaMTB

Koła Shimano to tylko łożyska kulkowe - z tym wiążą się konsekwencje takie, że takie koła od czasu do czasu mogą łapać luz. Dobre, właściwe kasowanie luzu i znalezienie właściwego stopnia skręcenia piasty to wcale nie taka prosta sprawa. Sugeruję piasty na łożyskach maszynowych. Tu nic nie ma prawa się zadziać a jeśli już to po prostu wymienia się łożyska i po kłopocie. Mam podobne do zaprezentowanych tu kół koła na komponentach DT kupione w necie - jako używki, ale nigdy nie jeżdżone i nie zakładane. Na piaście DT370, prostych! szprychach i obręczy DT (numeru nie pamiętam) i jestem bardzo zadowolony. Zapłaciłem ok 700 złotych. nie ma mowy aby coś się skrzywiło, koła toczą się jak marzenie, od razu zrobiłem je na notubes. Nie baw się w koła Shimano - jak poważam ta firmę to ich koła to nic specjalnego.

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, SpiderMAN napisał:

Produkt wycofany ze sprzedaży.

Na pewno nie będą lepsze od propozycji @Franz Mauer w połączeniu z moja propozycją, taka ośka (przejściówka) kosztuje około 70zł, a masz już na zaś koło pod lepszy amorek ze sztywną osią 

Dzięki wszystkim za rady zdecydowałem się na koła które przesłał mi @SpiderMAN 😉

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...