mmzaj

Co na alergię

Rekomendowane odpowiedzi

mmzaj

W lecie nie mam, jednak teraz jak pylą niektóre roślinki to jest normlanie nie do wytrzymania. Co proponujecie na alergię? Jakieś środki bez recepty? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej Sawicki

Bez recepty dostaniesz tylko tabletki antyhistaminowe. Wszystkie silniejsze leki na konkretne objawy są na receptę. Idź do lekarza.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zbysio

Mi Zyrtec pomaga. Moge polecić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź

Zyrtec i Allertec (to w zasadzie to samo) dają radę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
karzaj
Napisano (edytowane)

Allertec

Zyrtec

Jest tego sporo. Znajdziesz w każdej aptece, możesz zawsze dopytać się o radę. 

Jednak w dłuższej perspektywie polecam zobić sobie badania na alergię. tak aby zobaczyć na jakie konkretnie alergeny jesteś uczulony Oraz zastnowić się nad odczulaniem. Trochę trwa, ale ulga jest zauważalna.  http://zdrowietopodstawa.eu/co-zrobic-kiedy-objawy-alergii-sie-nasilaja/

Edytowane przez karzaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cypreess

Jeśli Zyrtec/Allertec cię usypia (jak mnie) spróbuj dowolny lek przeciwalergiczny z desloratydyną (poproś w aptece o najtanszy, ja ostatnio cos na promocji kupowalem za7zl/op). To jest jakaś nowsza generacja leków p. alergicznych i powinny mieć mniejszy wpływ na motorykę. 

Dodatkowo - ale to już na receptę - po konsultacji z laryngologiem, stosuje jak tylko mam objawy kataru i obrzęku nosa spray AVAMYS - działa cuda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzordz

Mi pomaga hitaxa

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pieterkov

Mam objawy alergii wiosną jak wszystko pyli. W pierwszej kolejności polecam zrobic sobie testy alergiczne na pyłki roślin. Polecam wybrać się do jakiegoś centrum medycznego w którym wykonywane są badania (sam badanie robiłem w Luxmedzie).Mają w nich promocje na pakiety, jeśli robisz badanie na wiele alergenów jest o wiele taniej. Będziesz mógł zobaczyć na co mniej więcej jesteś uczulony.

Mi pomagaja tabletki. Chociaż zastanawiałem się ostatnio nad odczulaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
panMarcin

Najlepiej to idź do lekarza, niech zrobią Ci testy alergiczne i będziesz wiedziała co i jak i potem sobie dobierz do tego leki 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi