Skocz do zawartości

Giant Anyroad 2 (2018) - wszechstronny amator


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jestem świeżym posiadaczem Gianta Anyroad 2 i fajnie byłoby, gdyby w tym temacie inni posiadacze tego roweru dzielili się swoimi wrażeniami, pomysłami, modernizacjami itp. 

Rower wyglada tak:

20180512_094804.jpg.0f9a6b18078f0a3482a05b9fe681f949.jpg

https://www.giant-bicycles.com/pl/anyroad-2

Na żywo prezentuje się ładnie i nowocześnie. Na pewno jedną z jego zalet jest możliwość zastosowania przełożeń do jazdy pod dość strome górki - na korbie 32, na kasecie 34. To naprawdę się przydaje, zapewniam. 

Poza tym osprzęt Shimano Sora działa poprawnie (po regulacji) . Hamulce przeciętne, szczególnie tył, ale wystarczające na codzień. Siodełko dobre, dość wąskie i twarde, dlatego siedzi się na nim pewnie i wygodnie w każdej pozycji trzymania kierownicy. A sama kierownica świetna, bardzo przydają sie dodatkowe dźwignie hamulcowe wewnetrzne, używane podczas górnego chwytu. Owijka na baranku jak dla mnie zbyt cienka, planuję dodać jeszcze jedną warstwę. 

Może zmienię też klocki hamulcowe z tyłu, jeśli uznam to za konieczne. Chcę też kupić pasującą stopkę, ale z tym jest problem, podobno trzeba zastosować stopkę od Gianta, a na ich stronie nie ma kompatybilnej z tym rowerem - może ktoś coś wie? 

Co jeszcze... dokupiłem światełka, uchwyt na bidon - standard. Teraz tylko jeździć, bo pogoda sprzyja :)

Zapraszam do dyskusji, chetnie odpowiem na ewentualne pytania. 

Edytowane przez JaW
Dodanie fotki.
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Anyroad super rower, też mi chodzi po głowie, oglądałem w sklepie tylko akurat jakiś wyższy model na carbonie.

A w tym dziale wypada wkleić foty swojego roweru a nie tylko link do strony producenta ;)

Odnośnik do komentarza

Jak Ci się jeździ z tą sztycą? Czuć jej pracę? Czytałem ogólnie dobre opinie, jeździłem na Treku z Iso Speed i zastanawiam się, czy rozwiązanie Gianta też tak pracuje, bo w Treku było wyczuwalne 

Odnośnik do komentarza

Karbonowa sztyca to była jedna z decydujących o wyborze tego roweru cech. Tłumienie wibracji typu szorstki asfalt czy równy szuter jest świetne. Jak się jedzie po czymś takim to wibracje słychać, a się ich nie czuje :)

Odnośnik do komentarza

Anyroad fajny rowerek mój znajomy ma comaxa i jest bardzo zadowolony szerokości! A zdjęcia zawsze od strony napędu! 

Edytowane przez hanus
Odnośnik do komentarza

Ja nadal nie umiem określić czy ten rower podoba mi się strasznie czy nie podoba mi się wcale 😅. Na pewno nie można przejść koło niego obojętnie. Gratuluję zakupu i oby się spisywał podczas każdej jazdy.

Odnośnik do komentarza

Są różne gusta, jak dla mnie Anyroad jest spoko, bardzo mi się jego wygląd podoba. Zauważyłem też, że ogólnie to rowery są mało fotogeniczne i najlepiej prezentują się na żywo. 

Mogę już stwierdzić, że Anyroad jest dla mnie wygodny, między innymi ze względu na możliwość różnego chwytu kierownicy, dobre tłumienie drgań i oczywiście geometrię. Do siodełka muszę się jeszcze przyzwyczaić, a jak nie, to zmienię. Hamulce trochę się dotarły i są skuteczne - ale tył ciągle kiepskawo.

Póki co przyjemnie się jeździ. 

Pasującą stopkę polecił mi polski oddział Gianta: https://www.giant-bicycles.com/pl/nozka-giant-qr--regulowana-24-700c

I jeszcze kwestia ceny - kupowałem w Intersporcie i można tam uzyskać spore rabaty, w gotówce lub w bonach do wykorzystania u nich. Trafiłem też tam na świetnego serwisanta, który wszystko fajnie mi dopracował. 

 

Odnośnik do komentarza

Witam, mam kilka pytań

na zdjęciach producenta i w różnych sklepach , widoczny jest taki zacisk z miejscem na montaż bagażnika https://roweroweporady.pl/wp-content/uploads/2017/07/giant-mocowanie-bagaznika.jpg

jednak u ciebie tego nie ma, nie widziałem też tego w sklepie którym oglądałem ten rower, podobnie na jednym ogłoszeniu. Da się to gdzieś dokupić?

Druga sprawa co do samego zacisku sztycy, da się go wymienić czy jest to integralny element ramy?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem nic o takim zacisku, ale jeśli znajdę taki, to napiszę. 

Zacisk sztycy jest chyba zintegrowany z ramą, na pewno nie widać tam żadnych elementów montażowych. Sztyca nie jest okrągła, lecz spłaszczona z jednej strony. 

Odnośnik do komentarza

Okazuje się że ten zacisk jest wyjmowalny, czy mógłbyś to u siebie sprawdzić i potwierdzić? proszę :)

 teraz tylko trzeba znaleźć taki z możliwością montażu bagażnika

 

Odnośnik do komentarza

No i okazało się, że zacisk sztycy można leciutko zdemontować, wystarczy odkręcić imbusa i wyjąć całkiem sztycę z zacisku. Wtedy zacisk lekko wychodzi z rury podsiodłowej. Jest zbudowany z trzech części, przemyślana i solidna konstrukcja. 

Dokupiłem małą torebkę pod siodełko, zmieści się do niej telefon, klucze i kilka drobiazgów. 

Oprócz tego kupiłem stopkę - przydaje się bardzo, a nie przeszkadza i nie szpeci roweru. 

W planach wymiana owijki. Ta fabryczna to jakiś żart, cienka niczym taśma klejąca i nie amortyzuje nic a nic. Kupię Fizika o grubości 3 mm, będzie spoko. 

Rower spisuje się świetnie, jazda na nim to ogromna przyjemność. Robię tygodniowo tylko po 100 - 200 km, zależnie od czasu i pogody, ale dopiero się rozkręcam :)

20180605_195630.jpg 20180605_195753.jpg 20180605_195653.jpg

Edytowane przez JaW
Poprawki błędów.
Odnośnik do komentarza

Trochę zmian i dodatków. 

Kilka dni temu wymieniłem tylne klocki hamulcowe na półmetaliczne Bremo (typ Shimano Deore). Pojeździłem trochę i jest zdecydowanie lepiej - od teraz hamowanie jest zawsze pewne i szybkie. 

Kupiłem też swietne etui/futerał na smartfona - Giant Roll Top L. Mocowany na mostek lub kierownicę, zatrzask do szybkiego zdejmowania, wygodna obsługa, wejdzie do niego nawet spory sprzęt - ja mam Xiaomi Mi Mix 2s i pasuje idealnie, ale coś większego mogłoby już stanowić problem. 

 

IMG-67895861ff29e134b84fdb71bf5305a7-V.jpg IMG-6578361da21ed29bcadd0757ca689d68-V.jpg
Odnośnik do komentarza

Czesc wszystkim,

 

Rowniez jestem swiezym posiadaczem anyroad 2 zakupionym w intersport. Dzis pierwsze krotkie jazdy, jestem amatorem. Zastanawialem sie jeszcze nad road disc 1 ale padlo w koncu na anyroad. Mam 176 cm wzrostu i tabela pokazywala rozmiar ramy M. Niby od 182 cm powinna byc dopiero L ale mi bardziej pasowala L niz M. Mam nadzieje ze nie popelnilem bledu... ;)

Z krotkich jazd dzisiejszych aswalt kostka i droga utwardzona stwierdzilem ze boli tylek. Dojazd do domu mam droga utwardzona i wydaje mi sie ze jest bardzo twardo na tym rowerze. Czy to mozna zmienic, moze za duze cisnienie w oponach albo inne opony zalozyc?

Rower szybki lekki na asfalcie super, na utwardzonej drodze z lekkim kamieniem wlasnie bardzo twardo.... jak to zmienic?

@JaW Gdzie kupiles podnozek, tez chcialbym zalozyc :)

 

pozdrawiam i napewno jeszcze nie raz tu wpadne zdac relacje :)

 

 

Odnośnik do komentarza

Samych przyjemnych jazd, bitoff :)

Nóżkę mam taką: https://www.giant-bicycles.com/pl/nozka-giant-mobility-czarna chyba jest dostępna w sklepie dobrerowery.pl

Siodełko twardawe, to prawda, ale to dość dobre siodełko. Jeśli masz właściwe ustawienia roweru (wysokość siodła, wysuniecie przód - tył itp) to polecam spodenki z dobrą wkładką żelową. Niestety, to trochę kosztuje, ale za to jedzie się komfortowo przez kilka godzin. No i daj sobie trochę czasu na przyzwyczajenie. 

Edytowane przez JaW
Korekta
Odnośnik do komentarza

w jaki sposób ta stopka trzyma się ramy, mógłbyś podesłać mi fotkę jak to jest zmontowane od wewnątrz na kole? w moim CX-ONE są nietypowe rurki w tylnych widłach i te zwykłe stopki tam nie pasuja, a ta wydaje się najmniej inwazyjna :)

Odnośnik do komentarza

Bitoff, fajnie, że mogłeś wymienić. Intersport wydaje mi się przyjaznym sklepem dla klienta. Ja mam rozmiar L przy 182 cm wzrostu i pasuje mi idealnie. 

Nath_147, w zestawie jest szpilka z nakrętkami i klamką, gdyby jakiś rower tego nie miał fabrycznie (Anyroad ma). Oprócz tego jest jedna śruba, a stabilność pomaga utrzymać odpowiednie wyprofilowanie stopki względem ramy. 

Trzyma się to mocno i pewnie. 

 

IMG_20180620_193811.jpg IMG_20180620_194423.jpg
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...