Skocz do zawartości

Owijki


Oracz

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet drogie owijki są na tyle tanie aby zafundować sobie coś PREMIUM uznane firmówki są przyjemniejsze w dotyku dają lepszy kontakt i na ogół są trwalsze natomiast te najtańsze czasem nawet zaczynają już pękać podczas nawijania

Odnośnik do komentarza

Owijki z naturalnej skóry to dość kontrowersyjny temat mają chyba więcej wad niż zalet dobrą opinią pod względem komfortu i wytrzymałości cieszą się np.  DSP 3.2 BAR TAPE LIZARD SKINS w jednym ze sklepów internetowych można je kupić już za 150 zł i choć to i tak jest sporo pieniędzy to chyba są ich warte

75942221_owijka-na-kierownice-dsp-2-5-bar-tape-lizard-skins_1531x838_TRS_pad.png

Edytowane przez alfine-11
Odnośnik do komentarza
Ireneusz Maśliński

Ja używam takich, nie rwą się, wszystko w porządku, a tanie jak barszcz. Nie mają kleju, ale to nie problem, wystarczy wzdłuż kierownicy nakleić taśmę dwustronnie przylepną i trzyma. To są takie gęste pianki, dobrze amortyzują. Zakup w Chinach przez aplikację Geek. 

Screenshot_20170410-200445.png

Odnośnik do komentarza

Co do owijki DSP 3.2 BAR TAPE LIZARD SKINS . Srodze się zawiodłem .Po pierwsze .Bardzo szybko ,nie wie czy o coś zahaczyłem uszkodziła mi się. 150 i takie to lipne .Ta góra wydaje się taka cieniutką skórą .To nie dla mnie ,zdecydowanie za słabe.Po drugie. Ju nie pamiętam czy z potu czy jak mi się woda wylała na kierownice ,ręce się ślizgały. Oczywiście na szosie nie jeżdżę w rękawiczkach  w ogóle. Sporo miałem tych owijek, ale ostanie lata króluje Fizik dual tape. Kocham ja .Za co ? Za jej grubość ,za komfort ,za wytrzymałość , za brak poślizgu i za jak równie ważna rzecz - wygląd :)  .Owijka idealna ,ale to moja prywatne zdanie. Wracając do pytanie czym się kierować. Jak dla mnie dwie ważne rzeczy .Najważniejsza wygoda .żeby było czuć ,że się trzyma  owijkę  a nie kierownice i ,żeby łapska się nie ślizgały.

 

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Cześć ;-)

W jeździe w deszczu nie jest najgorszy sam deszcz, tylko niewidoczne dziury. Dzięki jednej z nich zaliczyłem dzisiaj pierwszą glebę w sezonie.
Na szczęście szkody w rowerze są niewielkie. Do wymiany tylko owijka, pytanie do Was: biała czy czarna? Myślę nad białą, ale czy na pewno to dobry pomysł? ;-)
Korzystając z okazji jakiej firmy polecacie?

btwin 540.

 

 

 

big_da28d6c4-9bd0-437b-a622-3e5aa4b237ae.jpg

Edytowane przez bons
Odnośnik do komentarza

@bons załóż owijkę takiego koloru jaka się tobie podoba . Owijka to nie kierownica jak ci się znudzi to ja wywalisz . W czarnej ramię miałem i białą i czarną taką niby karbon. W białej ramie miałem niebieską obecnie czarną ale już z dalekiego wschodu podąża do mnie biała oraz czarna. Biała jest fajna ale się brudzi . Czarna jest fajna ale jest czarna hehe. Co do marki , zapewne jest tak że, im droższa tym lepsza. Ja tych drogich nie kupuje bo są w moim prywatnym odczuciu za drogie .

Odnośnik do komentarza
[mention=156]bons[/mention] załóż owijkę takiego koloru jaka się tobie podoba . Owijka to nie kierownica jak ci się znudzi to ja wywalisz . W czarnej ramię miałem i białą i czarną taką niby karbon. W białej ramie miałem niebieską obecnie czarną ale już z dalekiego wschodu podąża do mnie biała oraz czarna. Biała jest fajna ale się brudzi . Czarna jest fajna ale jest czarna hehe. Co do marki , zapewne jest tak że, im droższa tym lepsza. Ja tych drogich nie kupuje bo są w moim prywatnym odczuciu za drogie .

Droższa i lepsza... Różnie.

Ja kupiłem owijkę gianta, bo była tania. myślę sobie, nauczę się na niej jak to się zakłada. Tego samego dnia zamówiłem fajną owijkę PRO. pokombinowałem z tą od gianta, nauczyłem się nawijać, przejechałem się... I giant został.. Owijka za 40 zł. Miękka, mocna, nie pęka podczas nawijania. A PRO sobie leży na półce i czeka

Co do koloru, to co się podoba, ale czarny jest praktyczny.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, egzo23 napisał:

Co do koloru, to co się podoba, ale czarny jest praktyczny.

Zdecydowanie bo się nie brudzi. Te moje z Chin to ekstremalnie tanie 10 zl za dwie zobaczymy . Może nie świecą w nocy hehe.

Odnośnik do komentarza

Biała pod względem użytkowym jest kiepska. Każdy brud i kurz na niej widać.

Co do marki to mogę polecić Pro. Dorze pochłania drgania i łatwo się zakłada i zdejmuje. Posiada siliconowy podkład zamiast kleju także przy poprawianiu lub demontażu nie trzeba walczyć z jego resztkami.

Zawiodłem się za to na Fizk soft. Mało elastyczna a co za tym idzie trudniej się zakłada. Klej po założeniu zostaje na owijce/kierownicy znajdującej się pod spodem.

No i bardzo słabo tłumi. Zalety to fajny wygląd (wersja z logiem) i łatwa do czyszczenia.

 

Edytowane przez Nemrod
Odnośnik do komentarza
Zdecydowanie bo się nie brudzi. Te moje z Chin to ekstremalnie tanie 10 zl za dwie zobaczymy . Może nie świecą w nocy hehe.


Czarna też się brudzi, ale tego nie widać. Ja tam jednak wolę wiedzieć kiedy owijkę trzeba umyć/wyprać.
Odnośnik do komentarza

Doszły moje owijki z Chin , hmmm normalne piankowe elastyczne bardzo podobne do tych za 30 zł w sklepie rowerowym. Plus jest taki że nie smierdzą (po 4 zł za komplet miałem takie obawy) . Minus brak warstwy samoprzylepnej , dla mnie akurat to nie przeszkadza gdyż mam na to patent. Reasumując zamówię jeszcze kilka 

Odnośnik do komentarza
Doszły moje owijki z Chin , hmmm normalne piankowe elastyczne bardzo podobne do tych za 30 zł w sklepie rowerowym. Plus jest taki że nie smierdzą (po 4 zł za komplet miałem takie obawy) . Minus brak warstwy samoprzylepnej , dla mnie akurat to nie przeszkadza gdyż mam na to patent. Reasumując zamówię jeszcze kilka 


Podaj link jak możesz.
Jaki to patent?

HTC & TT

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Qane napisał:

Podaj link jak możesz.

Oczywiście: Splendidness

37 minut temu, Qane napisał:

Jaki to patent?

Osobiście jestem przeciwnikiem teorii że owijkę należy zakładać od korka do góry i czynię to odwrotnie. Od miejsca gdzie zaczynam podklejam pasek taśmy obustronnej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...