Skocz do zawartości

MTB do około 4000 - 4999zł


Pomidorczyk
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez WSPARCIE,

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, krzychud7 napisał:

Wcześniej jeździłem na 26 i było ok. Próbowałem 29 ale czułem się źle (mam 172cm). Wolę coś zwrotniejszego i dla mnie przyjemniejszego. 27,5 też ma swoje zalety (i wady). To może jakaś super propozycja na 29 w cenie ok 4k, to może się jeszcze przekonam do tego rozmiaru kół.

Ja jestem jeszcze mniejsza i za nic na świecie bym nie zamieniła 29er ale każdy jeździ na czym mu wygodniej ;)

Propozycji jest pełno ;) co do Kellysów to mam uprzedzenie i ich nie lubię więc nie polecam, Unibike ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny z tym, że nie są to raczej wyścigowe rowery, bardziej do turystyki rowerowej... Obecnie jestem na etapie Superiorów więc to mogę polecić ;)

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.09.2018 o 09:21, KingaM napisał:

Ja jestem jeszcze mniejsza i za nic na świecie bym nie zamieniła 29er ale każdy jeździ na czym mu wygodniej ;)

Propozycji jest pełno ;) co do Kellysów to mam uprzedzenie i ich nie lubię więc nie polecam, Unibike ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny z tym, że nie są to raczej wyścigowe rowery, bardziej do turystyki rowerowej... Obecnie jestem na etapie Superiorów więc to mogę polecić ;)

Jakie dokładnie uprzedzenia i za co ich nie lubisz? Jeździłaś na Kellysie ? 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, krzychud7 napisał:

Jakie dokładnie uprzedzenia i za co ich nie lubisz? Jeździłaś na Kellysie ? 

No właśnie też mnie to zastanawia, ponieważ marka pochodzi z kraju gdzie ponad 60% powierzchni to góry 😛

Odnośnik do komentarza

Mój mężul miał. Przerzutka się zacinała, serwis ciągle coś tam grzebał, reklamacji nie chcieli uznać, bo to niby kwestia regulacji, wyregulować nie szło. Podczas powrotnej jazdy z serwisu, po którym w końcu miało już być wszystko ok, tak się cały napęd zblokował, że wysadziło męża z siodełka przy dość dużej prędkości i się nieźle potłukł.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, KingaM napisał:

Mój mężul miał. Przerzutka się zacinała, serwis ciągle coś tam grzebał, reklamacji nie chcieli uznać, bo to niby kwestia regulacji, wyregulować nie szło. Podczas powrotnej jazdy z serwisu, po którym w końcu miało już być wszystko ok, tak się cały napęd zblokował, że wysadziło męża z siodełka przy dość dużej prędkości i się nieźle potłukł.

Więc to bardziej wina serwisu lub Shimano niż Kellysa. Po prostu myślałem, że coś z ramą o którą najbardziej dopytuję bo reszta komponentów znana i lubiana :) W Twoim Superiorze przecież taki sam  producent napędu jak w pechowym Kellysie i setkach innych producentów. 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, KingaM napisał:

Mój mężul miał. Przerzutka się zacinała, serwis ciągle coś tam grzebał, reklamacji nie chcieli uznać, bo to niby kwestia regulacji, wyregulować nie szło. Podczas powrotnej jazdy z serwisu, po którym w końcu miało już być wszystko ok, tak się cały napęd zblokował, że wysadziło męża z siodełka przy dość dużej prędkości i się nieźle potłukł.

No to dość nie ciekawa historia, a jaki to był model?

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, krzychud7 napisał:

Więc to bardziej wina serwisu lub Shimano niż Kellysa. Po prostu myślałem, że coś z ramą o którą najbardziej dopytuję bo reszta komponentów znana i lubiana :) W Twoim Superiorze przecież taki sam  producent napędu jak w pechowym Kellysie i setkach innych producentów. 

No tak ale reklamacji nie składasz u Shimano tylko u dystrybutora Kellysa.

14 godzin temu, misiek832 napisał:

No to dość nie ciekawa historia, a jaki to był model?

Niestety nie pamiętam już, ale trochę niższy model niż chłopaki tu wymieniają.

Odnośnik do komentarza

@MrTofu Wszystkie, które wymieniłeś są godne polecenia. Merida i Scott ma nieco niższy osprzęt, bo jest na deorce, reszta ma SLX, lub kombinowany z tylną XT (osobiście wolałbym prawą manetkę XT, a przerzutkę SLX niż odwrotnie, no ale :P ). Możesz też jeszcze zobaczyć sobie na Kellysa Gate 70, gdzie masz SLX (tył XT) i sztywne osie, a jak popytasz po sklepach, na pewno dadzą lepszą cenę na Kellysa. Cenowo/osprzętowo chyba Canyon i Kellys najlepiej wyglądają.

Zależy co jest Twoim priorytetem, czy dostanie jak najwięcej za pieniądze, czy najwyższy osprzęt nie jest priorytetem. Jeśli nie to wybierz sercem, ten który podoba się najbardziej. Ja osobiście wybrał bym między tym Kellysem (z dobrą cenę w sklepie) a Canyonem (ten niebieski jest super 😁 ).

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, TorGal napisał:

@MrTofu Wszystkie, które wymieniłeś są godne polecenia. Merida i Scott ma nieco niższy osprzęt, bo jest na deorce, reszta ma SLX, lub kombinowany z tylną XT (osobiście wolałbym prawą manetkę XT, a przerzutkę SLX niż odwrotnie, no ale :P ). Możesz też jeszcze zobaczyć sobie na Kellysa Gate 70, gdzie masz SLX (tył XT) i sztywne osie, a jak popytasz po sklepach, na pewno dadzą lepszą cenę na Kellysa. Cenowo/osprzętowo chyba Canyon i Kellys najlepiej wyglądają.

Zależy co jest Twoim priorytetem, czy dostanie jak najwięcej za pieniądze, czy najwyższy osprzęt nie jest priorytetem. Jeśli nie to wybierz sercem, ten który podoba się najbardziej. Ja osobiście wybrał bym między tym Kellysem (z dobrą cenę w sklepie) a Canyonem (ten niebieski jest super 😁 ).

Wg mojej lipnej rozpiski Kellys bije się z Trekiem

Czy traktować Recona Gold na równi z Judy Silver?

Do Treka ciągnie mnie dożywotnia gwarancja na ramę ale nie wiem jak jest z Kellysem

Edit: Tak wiem. Suport pisze się przez jedno "p" i jest pewnie masa innych "byków"

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez MrTofu
Odnośnik do komentarza

powiedzcie brać... czy nie brac bo za  2 dni bedzie mega ból głowy..

https://www.rowerymerida.pl/produkt1427/bignine-xt-edition-rower-merida.html

 Myślałem o delikatnym ściganiu amatorskim oczywiście, ale nigdzie nie ma S -ki więc pozostaje M-ka w której jetem pomiędzy wartościami (169 wzrostu). Głowka 115 wydaje mi sie za rekreacyjna...dorze myśle???Wie ktoś ile jest podklądek pod kierą????da sie ją obnizyć,czy np zmiana mostka na -7 stopni da rade???? Jesli ktos miał podobne dylematy może podpowie:)???

 

Edytowane przez Dzinal
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Dzinal napisał:

powiedzcie brać... czy nie brac bo za  2 dni bedzie mega ból głowy..

https://www.merida-bikes.com/de_de/bikes/hardtails/cross-country-marathon/2018

niemiecka strona bo na Polskiej Meridy tylko biało matowy.

 Myślałem o delikatnym ściganiu amatorskim oczywiście, ale nigdzie nie ma S -ki więc pozostaje M-ka w której jetem pomiędzy wartościami (169 wzrostu). Głowka 115 wydaje mi sie za rekreacyjna...dorze myśle???Wie ktoś ile jest podklądek pod kierą????da sie ją obnizyć,czy np zmiana mostka na -7 stopni da rade???? Jesli ktos miał podobne dylematy może podpowie:)???

jaki model dokładnie ? - bo link coś nie hula...

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, MrTofu napisał:

Czy traktować Recona Gold na równi z Judy Silver?

Co do amortyzatorów, to się nie wypowiem, bo nie znam :P zobacz czy może Szajbajk nie ma jakiś filmów o tych amorkach, lub poszukaj opinii w necie. Może ktoś tu jeszcze się wypowie.

Kellys daje 5 lat na ramę.

EDIT: to już sam musisz wybrać, między Trekiem, a Kellysem różnica jest w amorze, hamulcach i zapewne w cenie. No i tym, że jedna marka jeździ w WT, a druga nie. U mnie między nimi zadecydowałaby zapewne niższa cena w sklepie, ale tu też ważne, żeby wziąć tego, który się podoba bardziej 😉

Edytowane przez TorGal
Odnośnik do komentarza

Co do osprzętu to trochę się zagłębiam w temacie i wybór wcale nie jest taki oczywisty bo jedna marka dokłada jedną część lepszą na innej oszczędza i na odwrót 😛

Co do amora to B'TWIN XC 500 chyba bije konkurencję na głowę bo ma ROCKSHOX REBA RL 100 mm który kosztuje ok1800-1900 zł

Reszta osprzętu też jest nie byle jaka, jedynie jeden blat z przodu mnie zastanawia ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia. No i gwarancja na ramę też jest dożywotnia :/

 

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, MrTofu napisał:

Wg mojej lipnej rozpiski Kellys bije się z Trekiem

Czy traktować Recona Gold na równi z Judy Silver?

Do Treka ciągnie mnie dożywotnia gwarancja na ramę ale nie wiem jak jest z Kellysem

Edit: Tak wiem. Suport pisze się przez jedno "p" i jest pewnie masa innych "byków"

Bez tytułu.jpg

Super porównanie! Przyda się i mi gdyż mam te same rozterki.

Tutaj dużo informacji o amorach: https://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/nowosci_sprzetowe/16122/powrot_judy_i_inne_nowosci_od_rockshox

Myślę, że Recon RL można porównać z Judy TK i dać na równo (ja tak bym je traktował).

Z powyższego porównania widać, że Trek mimo jednej z najwyższych cen jest bardzo opłacalny. DO tego ma wieczystą gwarancję na ramę oraz świetną geometrię. Sam się skłaniam właśnie do modelu X-Caliber 9 z 2019 roku. Jeżeli Kellys poniżej 4k to też warto, ale nie miałem z nimi styczności i nie wiem jak z geometrią. Natomiast na plus sztywne ośki. Czy przypadkiem Trek przodu nie ma sztywnego?

Odnośnik do komentarza

X-Caliber 9 z 2018 roku jest droższy o prawie 1000 zł od tego z 2019 roku hmm?

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-g%C3%B3rskie/rowery-xc/x-caliber/x-caliber-9/p/21709/?colorCode=black

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-g%C3%B3rskie/rowery-xc/x-caliber/x-caliber-9/p/23165/?colorCode=greydark

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, misiek832 napisał:

Też mnie to zdziwiło bo chyba jedyna duża różnica to korba XT w 2018

Odnośnik do komentarza

Na korzyść modelu z 2018 roku.

Nowszy technologicznie amor (Recon RL), korba XT, hamulce M425 a co za tym wszystkim idzie pół kilograma lżejszy.

Judy może i jest nowym amorem (nowa wersja z 2018 roku), ale jest po prostu ciężka.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Cineos napisał:

Myślę, że Recon RL można porównać z Judy TK i dać na równo (ja tak bym je traktował).

Jeżeli dobrze pamiętam to Recon Silver RL w porównaniu do Judy SIlver:

- jest sporo lżejszy

- ma lepsze tłumienie

- ma grubsze golenie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...